CF MOTO 550 EFI EPS czy Linhai 500 4x4 AR?

Konfrontacje modeli, porównania, zalety i wady...
Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: CF MOTO 550 EFI EPS czy Linhai 500 4x4 AR?

Post autor: DKfan » czw 12 sty, 2017

Robsson, niestety przez ostatnie 6-8 miesięcy realia się zmieniły. Sytuacja gospodarcza zmieniła się na niekorzyść i kursy walut również poszły w tym kierunku. Jako że wszystkie quady są do nas sprowadzane to ceny poszły w górę o jakieś 10-15%
W tej chwili 25k nie zapewnia komfortu zakupów dobrego sprzętu
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: CF MOTO 550 EFI EPS czy Linhai 500 4x4 AR?

Post autor: Robsson » pt 13 sty, 2017

Nie zgadzam się z Tobą.
Tylko trzeba szukać. Ostatni zakup w naszej ekipie sprzed miesiąca np G7 2010 camo 11 tkm, w naprawdę ładnym stanie, trochę przykorodowana rama jak to w gryzlaku . Ale wizualnie ładny. Do wymiany łożyska kołach tak na szybko. Jechałem nim. Jedyna wada brak eESP. Cena jeśli bajek nie opowiada to 23 kawałki. Zarejestrowany.
Kolejna sztuka to kq500 2015 uszkodzony przód, sprzedający nie wiedział nawet że ma ESP. Trochę roboty i śmiga prawie nówka sztuka - cena wyjściowo 18 plus trochę roboty i nieduży koszt.
Sam zazdroszczę im szczęścia w szukaniu. Ale jak widać można.
Dolar dolarem ale krajowy rynek krajowym rynkiem i może inne portale przeglądamy ale pod koniec ub roku ja nie widziałem tego co piszesz. Widziałem za to w listopadzie i grudniu pojawienie się ofert na tyle interesujących że jakja w sierpniu uważałem że za swojego dałem uczciwą kasę tak w grudniu że kupiłem trochę drogo. Wiadomo na żywo może one wyglądały gorzej ale w ogłoszeniach za to co kupiłem G550 4 m-ce później trafiłbym G7 w tym budżecie. Ale może nie w takim stanie jak mój. Tak się pocieszam.
Nie przekonuje tylko piszę co uważam.
Twoja teza podoba mi się i chciałbym aby była trafna bo będę źywo zajnteresowany takim wĺaśnie scenariuszem ale wg mnie niestety nie miała ona ostatnio potwierdzenia w sytuacji giełdowej. Dotychczas. Mam nadzieję że im bliżej wiosny będzie jak piszesz.
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: CF MOTO 550 EFI EPS czy Linhai 500 4x4 AR?

Post autor: oolsztyniak » pt 13 sty, 2017

Jako że portale aukcyjne przeglądam dość często to też mam swoje zdanie.
Handlarze od prawie roku operują cały czas tymi samymi maszynami. To co oglądałem w Warszawie w kwietniu stoi do dziś tylko aukcje ktoś odświeża.
Jeśli chodzi o nowe sprzęty na rok 17 to ceny to są po prostu chore. Nowy xmr 1000 to koszt prawie 80 kawałków.
850 ciężko znaleźć poniżej 65
To co teraz spłynęło nowego ma bardzo wysokie ceny. To co rotuje od jakiegoś czasu ceny raczej trzyma te same.

Pytanie tylko jak to jest z tą rejestracją co przepisy miały się zmienić. Jak nie były zarejestrowane to co?
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: CF MOTO 550 EFI EPS czy Linhai 500 4x4 AR?

Post autor: Robsson » pt 13 sty, 2017

Łaukasz masz rację z używkami i krajowym rynkiem.
Tylko trzeba wg mnie spojrzeć na to z dwóch stron.
Jedna to hanlarze (dokładnie kilka firm) , które wykupują wszystko co się pojawia z sensownej kasie a potem wystawiają plus kilka tysiaków
i ogłoszenia bezpośrednio od quadowców, gdzie potafia być dobre ceny.
Dla mnie kolejnym (i już więcej nie rozpisuje się) przykładem że da się jak się szybko zareaguje i szuka jest przykład Krzyśka z ATVMoto.
Sprzedawał swoje G7 za wg mnie atrakcyjne pieniądze no i znany sprzęt:

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-grizzl ... 30e46d63d0

I w sumie nie ma się co dziwić ze tego samego dnia go sprzedał .
A komu? Proszę:

http://allegro.pl/quad-yamaha-grizzly-7 ... ml#thumb/4

Doklejka 10 kawałków :bezradny: na sztuce z 2009 roku :myśli:
Za te pieniądze to ten quad teraz raczej powisi w ogłoszeniach trochę....

Tak wygląda u nas niestety handel używkami.

PS Mam nadzieję, że Krzysiek nie będzie miał nic przeciwko że wkleiłem te linki.
W nowych przyznam nie patrze a tu faktycznie na logikę dolar ma decydujący wpływ.
Ostatnio zmieniony pt 13 sty, 2017 przez Robsson, łącznie zmieniany 1 raz.
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
mesel
V-ce Admin
Posty: 1179
Rejestracja: sob 17 lut, 2007
Quad:: Kymco MXU 500, SYM 200 TRUCK RUNNER, Piaggio X Evo 209
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Re: CF MOTO 550 EFI EPS czy Linhai 500 4x4 AR?

Post autor: mesel » pt 13 sty, 2017

Czyli można i u handlarza teraz kupić dobry i znany sprzęt :D

SayLon
Posty: 6
Rejestracja: czw 12 sty, 2017
Imię: Dawid

Re: CF MOTO 550 EFI EPS czy Linhai 500 4x4 AR?

Post autor: SayLon » pt 13 sty, 2017

Daliście mi do myślenia z tymi Chińczykami, możecie spojrzeć na ten egzemplarz? Wiem ze na zdjęciu cieżko ocenić, ale moze cos rzuci sie w oczy co ja moge pominąć. https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-grizzly-quad-yamaha-grizzly-700-zarejestrowany-kufer-plug-ID6yIYvZ.html#xtor=SEC-8

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: CF MOTO 550 EFI EPS czy Linhai 500 4x4 AR?

Post autor: oolsztyniak » pt 13 sty, 2017

Przez portale przewijają się więksi handlarze jak Cyprysowa, Szamocin i Kutno.
Cyprysowa i Szamocin raczej rynku krajowego nie skupują, bynajmniej nie zauważyłem.
Kutno bierze wszystko co się pojawia w ciekawej cenie i jak widzicie sporo tego wystawiają ponowie na aukcji. Zarobić nawet 5 czy 6 kafli na sztuce to worek siana.
Do tego dochodzą mniejsi handlarze-prywaciarze. Wyłapują co ciekawsze, dokładają 5-6 tysi i czekają aż sprzęt zejdzie i tu np Pan z Zawiercia. Oczywiście to jego biznes i ma do tego prawo, skupuje dobre sztuki "okazje", wyplakuje, nowy bumper, jakiś plastik, porządne mycie i kasa + 5 klocków przy nakładach max 200-300 zł. Można? Można. Ale nie kombinuje z licznikiem, nie ściemnia, że sprzedaje z braku czasu tylko szczerze mówi, że kupuje do dalszej odsprzedaży.

Na nowego siana nie mam więc trzeba weryfikować i próbować ustrzelić to co pojawia się na aukcjach a wiem, że można w naprawdę dobrej kasie kupić dobry świeży i niezmęczony sprzęt.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
walek1978
Posty: 137
Rejestracja: śr 10 cze, 2015
Quad:: CF Moto 500, X8
Imię: Marcin
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: CF MOTO 550 EFI EPS czy Linhai 500 4x4 AR?

Post autor: walek1978 » pt 13 sty, 2017

Łukasz mamy przykład gościa z Kolbuszowej. Gdyby nie dokładna Twoja weryfikacja i dojście do właściciela to sprzęt faktycznie godny uwagi. Tym bardziej że byłem go obejrzeć i wizualnie naprawdę igiełka. A się okazało że przekręt niezły :)

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: CF MOTO 550 EFI EPS czy Linhai 500 4x4 AR?

Post autor: oolsztyniak » pt 13 sty, 2017

Tylko licznik przewalony o na pewno 6 tys km :)
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania modeli”