Apel - czyli jeździć na quadach, ale nie szkodzić!

Gdzie jeździć, wyposażenie ridera, wyposażenie atv-ki, rejestracja, import quadów, przepisy prawne, prawo jazdy, nawigacja...
Awatar użytkownika
Arecki
Moderator
Posty: 816
Rejestracja: śr 30 sie, 2006
Lokalizacja: Kabaty :)
Kontakt:

Post autor: Arecki » pt 09 mar, 2007

P-o-n-i-e-w-a-ż J-e-s-t t-o D-r-o-g-a P-u-b-l-i-c-z-n-a....!!!!
.:GALEON:.
_______________________________________
Ogień w sercu, diamenty na twarzy... a błoto na plecach...

Awatar użytkownika
prezziguzzi
Posty: 2851
Rejestracja: wt 28 lis, 2006
Lokalizacja: Józefów koło Otwocka
Kontakt:

Post autor: prezziguzzi » pt 09 mar, 2007

:? martwi mnie to że sam pije :|
i to bolsa :mrgreen:
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: stahoo » pt 09 mar, 2007

2can, nie porownuj organizacji imprez z niedzielnym lataniem po lesie na dwie maszyny...

ja tez mam projekty i tez mam pozwolenia a nawet stale zgody i nie jest to dla mnie nic nadzwyczajnego...

natomiast nadzwyczajnym jest poruszanie sie po lesie bez pozwolen, "bo mi sie nalezy" i nie wmawiaj mi, ze tak jest, bo Ci poprostu nie wierze...


a dla tych czytajacyh co maja zdolnosci nadinterpretacyjne, oswiadczam:

"nie pisze o drogach publicznych, ale o jezdzie po lesie" - Arecki - przeczytales...?
nie pisze o drodze przecinajacej Chojnowski Park Krajobrazowy z G.Kalwarii do Piaseczna, a o drodze rownoleglej do ww. drogi, nie utwardzonej biegnacej przez las (p-r-z-e-z l-a-s)
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: stahoo » pt 09 mar, 2007

bolsa juz nie ma :( wypili mi... takze bez zbednego zamartwiania prezzi :wink:
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
prezziguzzi
Posty: 2851
Rejestracja: wt 28 lis, 2006
Lokalizacja: Józefów koło Otwocka
Kontakt:

Post autor: prezziguzzi » pt 09 mar, 2007

niektóre drogi nie utwardzone też sa publiczne :lol: polej stary :mrgreen:
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
Krzysztof Wronowski
Posty: 1339
Rejestracja: pn 29 sie, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzysztof Wronowski » pt 09 mar, 2007

Jadąc obcym terenem często mamy dylemat czy droga przchodząca przez kompleks leśny jest jeszcze drogą publiczną czy już może drogą zakładową po której nie wolno nam jeździć.
Po czym możemy odróżnić taką drogę? Otóż jeżeli nie ma przy niej zakazu wiazdu , jeżeli pojawiają się na niej znaki drogowe , a przede wszystkim jak prowadzi do jakichkolwiek zabudowań - możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać że jest drogą publiczną. Jeżeli zostaniemy na takiej drodze zatrzymani , grzeczne i rzeczowe wyjaśnienie sytuacji na pewno wyratuje nas z opresji nawet jakby się okazało że droga nie jest dopuszczona do ruchu.
Jeżeli jednak decydujemy się jeździć na zywca po ściółce czy na skuchę po lesie - jesteśmy pp prostu przestępcami i zasługujemy by nas tak traktowano!
3fun - bo quady są naszą pasją

Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: stahoo » pt 09 mar, 2007

prezzi jezeli chcesz mnie sprowokowac to jestes na dobrej drodze... :twisted:

nie mam zamiaru nikomu nic wyjasniac, chcesz upieraj sie przy swoim, ja swoje zdanie mam... wiesz dokladnie o jaki charakter drogi lesnej chodzi, ale widze, ze idziesz na rekord w ilosci napisanych postow...

chetnie podyskutuje, jak bedziesz mial argumenty... a nie bedziesz "dorzucal do pieca" po jednym zdaniu majacym na celu sprowokowanie przedmowcy...
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
prezziguzzi
Posty: 2851
Rejestracja: wt 28 lis, 2006
Lokalizacja: Józefów koło Otwocka
Kontakt:

Post autor: prezziguzzi » pt 09 mar, 2007

wyluzuj sie jestem z lasu i tyle, co nie znaczy że popieram ludzi którzy zaśmiecają lub go niszczą....
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: stahoo » pt 09 mar, 2007

2can: Jadąc obcym terenem często mamy dylemat czy droga przchodząca przez kompleks leśny jest jeszcze drogą publiczną czy już może drogą zakładową po której nie wolno nam jeździć.
Po czym możemy odróżnić taką drogę? Otóż jeżeli nie ma przy niej zakazu wiazdu , jeżeli pojawiają się na niej znaki drogowe , a przede wszystkim jak prowadzi do jakichkolwiek zabudowań - możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać że jest drogą publiczną. Jeżeli zostaniemy na takiej drodze zatrzymani , grzeczne i rzeczowe wyjaśnienie sytuacji na pewno wyratuje nas z opresji nawet jakby się okazało że droga nie jest dopuszczona do ruchu.
Jeżeli jednak decydujemy się jeździć na zywca po ściółce czy na skuchę po lesie - jesteśmy pp prostu przestępcami i zasługujemy by nas tak traktowano!
no wlasnie,
szkoda tylko, ze nie wszystkie drogi zakladowe i prywatne w lasach sa oznakowane...
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
prezziguzzi
Posty: 2851
Rejestracja: wt 28 lis, 2006
Lokalizacja: Józefów koło Otwocka
Kontakt:

Post autor: prezziguzzi » pt 09 mar, 2007

a to ze jestem gadułą to miałeś okazję się przekonać :lol:
.:GALEON:.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niezbędnik quadowca”