Akcja

Gdzie jeździć, wyposażenie ridera, wyposażenie atv-ki, rejestracja, import quadów, przepisy prawne, prawo jazdy, nawigacja...
Lesiu89
Posty: 2
Rejestracja: ndz 11 maja, 2008
Lokalizacja: Tsn

Post autor: Lesiu89 » ndz 11 maja, 2008

Aktualnie zagladam na forum motocyklistów. Dopiero sie tutaj zalogowałem. Fotki możesz zobaczyć tutaj niewierny Tomaszu :pa buziak:

http://www.bikepics.com/members/lesnikmoto/90rx50/

FunQuad
Posty: 6
Rejestracja: czw 27 sty, 2011

Re: Akcja

Post autor: FunQuad » pn 14 mar, 2011

Szczerze mówiąc to bardzo ciężko jest walczyć z ludzką mentalnością. Jeżdżę sobie quadem po swojej działce 500m. od zabudowań a sąsiad pisze na mnie donosy na policję i do sądu że mu kury nie niosą i że indyki sobie nogi połamały. Śmiech na sali.

SpeeDy
Posty: 4
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011

Re:

Post autor: SpeeDy » wt 31 maja, 2011

Lesiu89 pisze:Aktualnie zagladam na forum motocyklistów. Dopiero sie tutaj zalogowałem. Fotki możesz zobaczyć tutaj niewierny Tomaszu :pa buziak:
http://www.bikepics.com/members/lesnikmoto/90rx50/

Mówisz i masz.. nawet fotki na życzenie :P

Dany_82
Posty: 16
Rejestracja: czw 11 sie, 2011

Re: Akcja

Post autor: Dany_82 » czw 11 sie, 2011

FunQuad pisze:Szczerze mówiąc to bardzo ciężko jest walczyć z ludzką mentalnością. Jeżdżę sobie quadem po swojej działce 500m. od zabudowań a sąsiad pisze na mnie donosy na policję i do sądu że mu kury nie niosą i że indyki sobie nogi połamały. Śmiech na sali.
Widzisz, tacy ludzie są... Pewnie jakiś dziadek, co?
Niektórzy to wszystkiego muszą się uczepić...

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Akcja

Post autor: Marines » czw 11 sie, 2011

Dany_82
Widzę, że jesteś nowy, i piszesz w wielu miejscach. Ostrożnie z kopaniem, zwracaj uwagę na daty postów, żebyś nie odkopał 3 letniego o którym już nikt nie pamięta :) Pozdrawiam
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

Dany_82
Posty: 16
Rejestracja: czw 11 sie, 2011

Re: Akcja

Post autor: Dany_82 » pt 12 sie, 2011

No piszę w wielu miejscach, bo tak sobie przeglądam to forum całe, jakie tematy poruszacie i w ogóle. Ale dzięki za radę.

Pietr
Posty: 11
Rejestracja: czw 17 lut, 2011

Re: Akcja

Post autor: Pietr » wt 11 paź, 2011

Niestety ustawodawcy nie przewidzieli, że pewnego dnia takie pojazdy jak quady się pojawią i spowodują tyle problemów.
Skoro pojazdy takie są w sklepie to ludzie je kupują i sądzą, że nie ma w tym nic złego.
Tymczasem potrzeba trochę wyobraźni, aby wyobrazić sobie, że taki pojazd nieźle hałasuje i będzie ludziom przeszkadzał. W lesie z kolei płoszy zwierzęta i jeszcze bardziej przeszkadza ludziom, którzy przecież przebywają tam aby wypoczywać i uciec od cywilizacji. Quad lub motor crossowy jest tam więc traktowany z wrogością. Poza tym szerokie opony z takim bieżnikiem niszczą nawierzchnię dróg oraz pokrywę roślinną pozostawiając zniszczony, księżycowy krajobraz. Mało komu taki hałas i zniszczenia są obojętne. Dla mnie to oczywiste i dziwię się, że niektórym to przyszło do głowy dopiero jak zaczęli jeździć. Oczywiście są też i tacy, którzy mają innych gdzieś a to chyba nie fair! Ludzie, którzy nie szanują innych sami nie zasługują na szacunek!
Jazda quadem moim zdaniem nie musi być samym złem pod warunkiem, że zostaną udostępnione odpowiednio przygotowane miejsca do takiej zabawy. Mogły by to być na przykład nieczynne kopalnie odkrywkowe (węgla, wapieni), zrekultywowane wysypiska odpadów, tereny zdewastowane przez przemysł i będące utrapieniem dla lokalnych władz. W każdym razie nie mogą to być obszary położone w sąsiedztwie osiedli ludzkich i nie powinny mieć jakichś szczególnych walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Quadowcy powinni tworzyć silne grupy - stowarzyszenia i współpracować w tej kwestii z lokalnymi władzami oraz organami zajmującymi się ochroną środowiska.
Jazda poza takimi terenami powinna być całkowicie zabroniona, zarówno po drogach jak i w terenie (nie musi to dotyczyć służb ratowniczych). Skala zniszczeń, wykroczeń jest tak duża a skuteczność ścigania różnych szaleńców tak niska, że nie widzę innego wyjścia. Przecież łapanie wandali przez policjantów, którzy by również jeździli na quadach wiąże się również z hałasowaniem więc moim zdaniem odpada.
Niestety nie można tego zrobić od razu a posiadacze quadów nie mogą z dnia na dzień stać się przestępcami. Chociaż zabronić jeżdżenia można...

Pietr
Posty: 11
Rejestracja: czw 17 lut, 2011

Re: Akcja

Post autor: Pietr » wt 11 paź, 2011

Z wandalami możecie spróbować porozmawiać ale nie miejcie nadziei, że coś do nich trafi. Z durniami to nie wychodzi - trzeba chyba tylko policję wezwać albo samemu w łeb palnąć. Tylko w ten sposób można takich kultury nauczyć!

Awatar użytkownika
XaVeR
Posty: 15
Rejestracja: śr 31 gru, 2014
Quad:: none

Re: Akcja

Post autor: XaVeR » śr 23 gru, 2015

Przeczytałem, już relatywnie leciwy wątek, "od dechy do dechy". Chciałem zapytać jak się mają sprawy na dzień dzisiejszy? Czy może większość quadów już sprzedana?

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Akcja

Post autor: Ikar » śr 23 gru, 2015

A czo Ty oczywiście ze nie sprzedana. Sprawy sie maja tak ze zależy od regionu i ludzi ja problemów nie mam ... Czasem sie trafi decha z gwoździami albo komunikat ale raczej na moich terenach ludzie przywykli. Kwestia zachowania kilku zasad i kultury podczas jazdy po szutrach
Ozo Drapers Squad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niezbędnik quadowca”