Akcja

Gdzie jeździć, wyposażenie ridera, wyposażenie atv-ki, rejestracja, import quadów, przepisy prawne, prawo jazdy, nawigacja...
Awatar użytkownika
Grzesiek G
Posty: 237
Rejestracja: czw 05 kwie, 2007
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: Grzesiek G » pn 07 kwie, 2008

"Quadrax"
oszołomom z Akcji Wisła należy się przeciwstawiać
Oszołom - może zabrzmieć trochę obrażliwie .
Bardziej do nich pasuje : Ekoterroryści albo Zieloni terroryści ! :aparat: :wnerwiony:

Awatar użytkownika
Grzesiek G
Posty: 237
Rejestracja: czw 05 kwie, 2007
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: Grzesiek G » pn 14 kwie, 2008

Przypadkiem natknąłem się na mapki południowej obwodnicy Warszawy .
http://www.siskom.waw.pl/s2.htm#mapy (dwie ostatnie mapki)
Tak się składa , że będzie ona przebiegała przez epicentrum rezerwatu . Od razu skojarzyło mi się jak mógł przebiegać dialog "zielonych" (z humorem)
- Zenek , a słyszałeś o tej południowej obwodnicy Warszawy ?
- Słyszałem , słyszałem ...
- No i co ? Chyba tak tego nie zostawimy ?
- No co ty ?! Tylko frajer by pozwolił , żeby mu taka inwestycja przeszła koło nosa .
- Zenek , a masz jakiś pomysł , jak to załatwić ?
- Mamy co prawda jeszcze kilka lat , ale pora zacząć działać żeby mieć margines bezpieczeństwa .
- Wiesz co Mietek ?... - Musimy się tam wybrać obadać teren .
- Ok , to co ? Sobota ?
- Sobota .
Nazajutrz , Mietek z Zenkiem i grupką znajomych nad Wisłą w okolicach planowanej inwestycji .
- Zenek , ale tu zadupie ...
- Oj tak , oj tak . I co Mieciu masz jakiś punkt zaczepienia ?
- Narazie myślę ...
- Zenek ? A co to za furkot ?
- Pewnie jakiś traktor ?
- Niieee Zenek - patrz to quady !
- Achaaa ? A jak ich dużo .... ! Jeden , dwa , trzy ... siedem ... dziesięć .
- Eureka ! Z nieba nam spadły te quady .
....... cd. wszystkim znany .

Awatar użytkownika
sXat
Posty: 134
Rejestracja: pn 23 paź, 2006
Lokalizacja: KCN
Kontakt:

Post autor: sXat » pn 14 kwie, 2008

Planowany odcinek poludniowej obwodnicy warszawy omija tereny rezerwatu szerokim lukiem.

http://www.siskom.info/pow/mapa_S2_Pula ... belska.pdf
(uwaga plik wazy 31mega)

na tej mapie widac to dokladnie. nie ma zadnego naruszenia stref chronionych

Dawno tu nie pisalem, bo dawno tez nie jezdzilem na quadzie. Ale z tego co sie dzieje w okolicy, widze ze niedlugo juz nie bede mial gdzie jezdzic, jak juz uruchomie gada po dluuugiej przerwie. Koledzy, powiedzcie mi, gdzie teraz w okolicach poludniowej wawy mozna sobie spokojnie pojezdzic? nie biorac pod uwage drog publicznych :)
Jezdze z ssquadem ;)

Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: stahoo » wt 15 kwie, 2008

coraz ciezej, ale mamy fajna traske na lubelszczyzne... :)
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
sXat
Posty: 134
Rejestracja: pn 23 paź, 2006
Lokalizacja: KCN
Kontakt:

Post autor: sXat » wt 15 kwie, 2008

hej marcin:)

to moze sie jakos do was usmiechne:) Ja normalnie wroslem juz w ziemie, a quada pokryla warstwa kurzu. Niestety tak to jest jak sie znajdzie nowa robote. Ale juz mam twardy plan ruszenia w teran jakos za tydzien, bo w tym to juz raczej wszystkie godziny sloneczne zajete:/

a o przyrode musimy dbac bo mamy ja tylko jedna. Dzis sam sie wsluchiwalem w spiew ptakow w lesie, istna poezja ;)
Jezdze z ssquadem ;)

PawełSz.
Posty: 17
Rejestracja: wt 26 cze, 2007
Lokalizacja: Duszniki Wlkp
Kontakt:

Post autor: PawełSz. » wt 15 kwie, 2008

Witam
Rok temu kupiłem quada bez homologacji, jeździełm po okolicy ile się da i gdzie się da nigdy nie naruszając czyjegoś dobra. Pomimo tego co pewien czas ktoś pukał do moich drzwi z pretensją, że to ja wjechałem w płot, ba przewróciłem nawet betonowy, albo komuś pole zaorałem, a to od razu każdy poznawał po oponach, że to ja bo akurat mam zielony itd. Szanowni z pewnością bardziej doświadczeni użytkownicy QUADÓW - zakupiłem KQ 750-czerwonego z homologacją jutro odbieram do niego balchy i pewnie podczas pierwszej jazdy na blachach odwiedzę leśniczego, posterunek policji pieknię się przedstawie i poprosze o zrobienie pamiątkowej fotki i poproszę o święty spokój, gdyż z definicji nie musze być zaraz bandziorem. Czy to dobry pomysł ?
pozdrawiam
Grizzly 350 4x4, KQ 750 cudo

Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: stahoo » śr 16 kwie, 2008

hmmm... pomysl dobry, ale czy bezpieczny...?

lepiej poczekaj, az sie zaprzyjaznisz z odwiedzajacym Cie dosyc czesto patrolem... to pomaga bardziej :)

wkrotce tez ktos przyjdzie do Ciebie, cobys mu pomugl cos przeciagnac, albo wyciagnac poloneza z rowu, bo snieg przypruszyl... a jak odsniezysz jakis wjazd do posesji to juz bedziesz swojak... :)
.:GALEON:.

PawełSz.
Posty: 17
Rejestracja: wt 26 cze, 2007
Lokalizacja: Duszniki Wlkp
Kontakt:

Post autor: PawełSz. » śr 16 kwie, 2008

Witam
Juz raz wyciągłem gostka jak zarył na żwirowni, ale o takich rzeczch się nie pamięta. Mam juz założone blachy i pierwszy raz pojechałem na stację zatankowac drogą publiczną - super uczucie - pewnie i tak jutro będzie ktoś mówił, że jechał jakiś szalenieć 120 km, pewnie przewrócił kogoś, naturalnie opryskał - i jak tu zmienić stereotyp quadowca :), ale z tym odśnieżaniem to dobry pomysł, może ktoś poprosi o zoranie ogródka :)
pozdrawiam
Grizzly 350 4x4, KQ 750 cudo

Lesiu89
Posty: 2
Rejestracja: ndz 11 maja, 2008
Lokalizacja: Tsn

Post autor: Lesiu89 » ndz 11 maja, 2008

Ja nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Dlaczego jeżeli rezerwat zajmuje 10% powierzchni moich okolicznych lasów ( ok.30h) quadowcy i motocykliści muszą jeździć akurat po rezerwacie? Są znaki że "Rezerwat Przyrody Prawem Chroniony" a i tak wjeżdżają do lasu, najczęściej w wekendy. Rezerwat został stworzony 50 lat temu i jest bardzo piękny. A wczoraj sobie idę, a tu zorana ziemia miedzy drzewami ( na drodze zresztą też). Zwierzęta tęż ciężko znoszą hałasy w pobliżu ich legowiska. Po prostu wstyd. Sam jeżdżę motocyklem enduro i znam wiele fajnych tras, które nie przebiegają w rezerwacie. Sami pracujecie na swoją opinie. Więc nie dziwcie się ze patrol straży leśnej często was zatrzymuje. Z takimi delikwentami trzeba walczyć. Pozdro :(

iras61
Posty: 1093
Rejestracja: pn 11 gru, 2006
Lokalizacja: stargard szcz.

Post autor: iras61 » ndz 11 maja, 2008

jak na fana enduro to postów tyle co nic walnij fotki pokarz twarz a potem krzycz :shock: enduro to chyba masz ale w TV Turbo :lol:
[size=75]extrema jest dobra na wszystko[/size]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niezbędnik quadowca”