10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Archiwum imprez sportowych takich jak: CC, QC, Enduro, maratony...
Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: Pingwin Legnica » śr 24 kwie, 2013

Dla tych co nie lubią can-amów zrobię mini listę strat po MT - ku przestrodze :)

Aż dziw bierze, że w ogóle dojechał do mety...

:( :( :(
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
domin11
Lucky ATV Team
Posty: 642
Rejestracja: ndz 04 mar, 2007
Quad:: 800 HO
Imię: Dominik
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: domin11 » śr 24 kwie, 2013

No to dawaj ja jestem przed wyborem quada, i wbrew pozorom mam niezły dylemat ....
... inne hobby to tylko wymówka :)

Awatar użytkownika
BuBu
Posty: 268
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Quad:: G700 XXc
Imię: Marcin
Lokalizacja: Powiat Poznański

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: BuBu » śr 24 kwie, 2013

U mnie manszeta, zaklejona chłodnica i woda w baku. Niedokręcony korek. Poza tym, cacy.

Awatar użytkownika
syciu
A.P.T. - ATV Poznań Team
Posty: 149
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Quad:: Renegade 800 XXC
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: syciu » śr 24 kwie, 2013

Pingwin nie przesadzaj ;)
M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson
SQUAD: A.P.T. - ATV Poznań Team

ZONEparts.pl

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: Pingwin Legnica » śr 24 kwie, 2013

oki na początek :
wygięte oba podnóżki z czego jednego z nich spotkała śmierć bo są zrobione z "g****"
wygięte podnóżki przesunęły plastiki więc te uszkodziły oba dekle/osłony od tylnego wahacza - oba do wymiany, przy okazji zdiagnozowania tej usterki zmuszony byłem wyciąc duuuuże otwory w plastikach co by plastiki się nie połamały i teraz po naprawie co z nimi zrobić ?
przednie wahacze dolne luzy, że hohoho, górnym się nie przyglądałem jeszcze
dwie manszety do wymiany, okaże się jak tam z przegubami, z czego jeden tylny a już wiem, że lekko z nim nie będzie...
pęknięta uszczelka pod korkiem paliwa - nie można nabyć nowej więc korek do wymiany
klocki tył śmierć
quad czka i prycha więc zobaczymy czy to woda w zbiorniku czy cóś innego typu pompa lub inne ustrojstwo ? to mnie martwi najbardziej...
układ kierowniczy "przestrzelowny" - zobaczymy co i jak , co jest krzywe, bo na pierwszy rzut oka drążki są proste, może to przez wybite tuleje, okaże się w praniu...
pasek profilaktycznie do wymiany bo ma przejechane 3000 km i nie pękł więc idzie na zapas w razie "w"

ale

rama cała
silnik cały
skrzynia cała

czary czy co ?

ps. Żadnych problemów z silnikiem, nawet się nie zagrzał porządnie :) a lekko nie miał :)
zawsze miałem czystą chłodnicę (myta co odcinek i to dokładnie), dodatkowe chłodniczki plus osłonki - zrobiły robotę :)
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: Ikar » śr 24 kwie, 2013

A to ciekawe bo can am ma najlepszy typ manszet jakie spotkałem w quadach. Honda i inne japońce - manszeta gumowa, can am - plastikowa - duży szacun za to bo prawie się nie psują...
Ozo Drapers Squad

Marjano
Posty: 46
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Quad:: Szukam R...
Imię: Mariusz

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: Marjano » śr 24 kwie, 2013

Taaa ale ile kosztują :beczy:

Awatar użytkownika
LEJEK
Posty: 708
Rejestracja: ndz 16 gru, 2012
Quad:: G700 2014 EPS WTHC ZIELONA
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: LEJEK » śr 24 kwie, 2013

BuBu pisze:
mayerx pisze: Bubu dalej nie było jak omówić tych dyfrów ... nie mam pojęcia ale jakoś unikasz konfrontacji chyba ze mną :P hi hi Następnym razem przyjadę wcześniej co by to wszystko ogarnąć przed startem ;)
Lejek mówi że niby coś o dyfrach mówiłem, w poniedziałek późnym wieczorem. Tylko nic z tego nie mógł zrozumieć.... :mrgreen:

Bubu..... :-), ja też debaty o dyfrach nie pamiętam, ale chyba jej nie było..... pamiętam wszystko, albo mi się zdaje :-)
Pamiętam, że gadałem z Kretem, z Jozefem, Kinia gadała po niemiecku, Pamiętam Marko, Sebastiana Białobrzewskiego, Quewed, Jurek, Pingu też tam był i jego małżonka. (Daniel - masz wspaniałą i wyrozumiałą małżonkę !!!!!! Zazdroszczę !!!!) Nie wiem czy z nią rozmawiałeś, ale ja zrobiłem mały wywiad i wiesz co od niej usłyszałem :

cytuję:

- "Było fajnie i bardzo mi się podobało"....." jestem w sumie pierwszy raz, ale jest naprawdę fajnie".......

kazałeś jej tak mówić - czy jak ??? ;-)

Co jeszcze z nia rozmawiałem, to nie powiem........... ;-)

- możesz być spokojny..... to tylko żarty... :-)

Jakoś nie widzę tam mojej połówki z dwojgiem dzieci taplających się w kałużach............. :-) Podziwiam całą rodzinkę Pingwinków.... tak trzymać.. !!!! Widać, że jesteście zgraną paczką.

Co do strat u mnie to z grubsza już pisałem, lecz wszystkie są spowodowane przez moją nie uwagę !!! Czyli mogło by ich nie być gdybym baczniej uważał.....

Ogólnie i z grubsza.
- spalona instal.el. od wyciągarki ( przy okazji spalone wężyki odpowietrzające dyfer, wspomaganie, wentylator chłodn - były bardzo blisko przew od wyciągarki i się stopiły.
- wyciągarka prawdopodobnie do wyrzucenia, ale jeszcze się do niej nie dobrałem.
- przekażnik wyciągarki - prawdopodobnie też uszkodzony.
- przełącznik przy kierownicy od wyciągarki - rozbiłem go kaskiem :-) (stąd pozostałe awarie wyciągarki)
- rama zagięta przy przednim wahaczu prawa strona
- tuleje wahacza przód przy ramie prawego - do wymiany...
- felga prawa - do wymiany... ( Pingu - masz może stalową od g550 lub g700 ???)

Jak widać wszystko stało się podczas jednego felernego skoku w nocy.... nie zauważyłem, wyleciałem jak ptak, uderzyłem kaskiem w kierke, a konkretnie w przełącznik od wyciągarki, króry uruchomił wyciągarkę i się zaczeło........ trochę spanikowałem, jak zobaczyłem, a właściwie poczułem zapach spalenizny i czarny dym z przodu Quada i w tym samym momencie zgasły światła i zgasł silnik..... już myślałem, że kiełbaskę będę piekł przy palącym się Quadzie...... :-) Potem musiałem zepchnąć gada na bok, żeby UTV i Quady mnie nie rozjechały.....
Udało się zagasić i odłączyć aku..... przeżyłem horror tamtej nocy.... ale dojechałem do mety...... jako 11-ty.... a dobrze mi szło... to wszystko wyeliminowało mnie z następnego odcinka i tym sposobem straciłem szansę na dalsze próby nawiązania walki......

- prawdopodobnie mam uszkodzony ukł. kierowniczy, ale nie jestem pewien, bo być może przez te tuleje wahaczy i krzywą ramę dziwnie się prowadzi......??? bedę wszystko rozbierał i sprawdzał, ale w tym tygodniu nie dam rady..... może w weekend....

kurde, ale wykład walnąłem....... :-)
Tomek- LEJEK - LTD 2014, Atomowa INTEGRACJA 1+2, W.I.L. Albania Adwenture 2014, Lejkowa Ekspedycja ADRIA 2015, ciekawe plany na 2016......

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: Pingwin Legnica » śr 24 kwie, 2013

Co do mojej szanownej małżonki :

"szkoda, że wcześniej mnie nie zabrałeś na rajd... Fajnie tu jest ale i bardzo ciężko macie... gdybym wcześniej wiedziała jak tu jest to częściej mógłbyś się ścigać... Inaczej sobie to wyobrażałam a teraz jestem z Tobą "

hahaha i kto ma lepszą żonę ode mnie ?

Na następny rajd też zabieram familię. Nie ma jak rano założyć czyste google, czysty kask, wkręcić opisanego i poklejonego roadbooka i zaraz po przyjeździe wciągnąc kiełbaskę z grila i popić schłodzonym browarkiem :)

Jedynie ciśnienie miałem na starcie większe, co by przed rodziną plamy nie zrobić :)


Lejek widzę, że u Ciebie też grubo :(
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Grzegorz Głowienka
Administrator
Posty: 2030
Rejestracja: ndz 14 sie, 2005
Quad:: testowy :)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: Grzegorz Głowienka » czw 25 kwie, 2013

Pingwin Legnica pisze:hahaha i kto ma lepszą żonę ode mnie ?
Ja mam lepszą :wyśmiewacz: :figielek:

I już wszystko jasne, dlaczego Pingwin wygrał... był na dopingu :wyśmiewacz: rodzinnym...
Ciekawe czy taki doping jest dozwolony w regulaminie MT Rally.
Póki co quadowa emeryturka :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy sportowe”