10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Archiwum imprez sportowych takich jak: CC, QC, Enduro, maratony...
Awatar użytkownika
LEJEK
Posty: 708
Rejestracja: ndz 16 gru, 2012
Quad:: G700 2014 EPS WTHC ZIELONA
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: LEJEK » śr 17 kwie, 2013

Było bardzo fajowsko, pomimo że mi nie poszło..... problemy techniczne mnie dopadły. Najpierw spaliła mi się instalacja wyciągarki i przy okazji spaliło się kilka innych rzeczy co wykluczyło mnie z jednego odcinaka. Po naprawach udało się wystartować do kolejnego, lecz tym razem układ chłodzenia odmówił posłuszeństwa i musiałem zjechać z odcinka....... ten brak CP to raczej nie możliwe, ale nie będę się spierał bo i tak nic to nie zmienia......
Impreza bardzo udana.... zwłaszcza zakończenie :-) .... Ci co byli to wiedzą ......
Rozpakowuję się powoli. Co do maszyny to jeszcze nic nie zaglądałem, ale coś się z zawiechą stało, bo mam rozbieżne koła.

Gratulacje dla zwycięzców:
Krecik, Pingwin - moje gratulacje.....!!!!!!!!!!!! Piękne czasy.....!!! Podziwiam....!
Tomek- LEJEK - LTD 2014, Atomowa INTEGRACJA 1+2, W.I.L. Albania Adwenture 2014, Lejkowa Ekspedycja ADRIA 2015, ciekawe plany na 2016......

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: Pingwin Legnica » czw 18 kwie, 2013

trochę fotek :

www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: Pingwin Legnica » czw 18 kwie, 2013

a gdzie ten Olo nad morze z Drawska pojechał czy co ?

Obrazek
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: Pingwin Legnica » czw 18 kwie, 2013

coś nasz Przemek lubi wodę :

Obrazek
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
qewed
Posty: 51
Rejestracja: pn 18 lip, 2011
Quad:: CAN - AM RENEGADE 800X
Imię: SŁAWEK
Lokalizacja: JELENIA GÓRA - WROCŁAW

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: qewed » czw 18 kwie, 2013

Jak to Bubu ładnie ujął w klasie piknik zajeliśmy czołowe pozycje, a jednak mięśnie dopiero schodzą z adrenaliny, siniaki nabierają barw a kciuk woła o pomstę.. Mój pierwszy rajd i na tak głębokiej wodzie, przed wyjazdem zastanawiałem się jak dam radę 3h ciagłej jazdy a po 8h darłem jeszcze piasek po tej Drawskiej pustyni.. ..teraz ciągle czegos mi brakuje..
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy,
o które war­to wal­czyć do sa­mego końca.

Awatar użytkownika
BuBu
Posty: 268
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Quad:: G700 XXc
Imię: Marcin
Lokalizacja: Powiat Poznański

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: BuBu » ndz 21 kwie, 2013

Bardzo fajna impreza. Ja dużo bardziej fizycznie cierpiałem drugiego dnia rajdu, niż pod koniec. W sobotę po odcinku dziennym przez telefon ( o ja głupi!!!) powiedziałem żonie, że drugi raz się na to nie piszę.... Tfu, jak to teraz odszczekać? ;-)
Piątek w nocy 100km, sobota rano start do odcinka 200km, potem chwila odsapnięcia i start w niedzielę do odcinka dziennego 200km, a zaraz wieczorem do odcinka nocnego kolejne 100km. Nazajutrz start do odcinka dziennego ponad 200 kilosów!!!! Org poprzeczkę postawił naprawdę wysoko. To był mój drugi rajd na którym jechałem z własną elektryczną przewijarką i metromierzem. Pierwszy odcinek, nocny w piątek, jechałem fatalnie.... :-( Kolega do tego darł mi się do Intercomu... Żenada. Pierwsi zjechali do bazy około 23, ja coś koło godz 2:30. W dzień było już lepiej, ale w sumie powiedzieć tak może każdy, bo nawigacja za dnia jest łatwiejsza. Niestety nie mogłem poradzić sobie z GPS-em. Kiedyś go zresetowałem i od tego czasu mam problemy z prowadzeniem do wyznaczonego waypointa. Nawi prowadzała mnie w lewo i prawo, więc ostatecznie przestałem jej używać. Korzystałem z pomocy OlO, któremu szło to świetnie, bądź waypointy wyznaczał mój teampartner.
No i tak szło to wszystko jak krew z nosa ;-) Jechaliśmy zawsze w kilku, najmniej we dwóch. Niestety tempo wtedy nie jest najlepsze. Dopiero ostatniego dnia postanowiłem pojechać sam i zobaczyć czy coś potrafię. Ruszyłem i nie minęło trochę czasu jak doszedł mnie Lejek z OlO. Pomyślałem w duchu "jednak jestem pipa" I tak jechałem chwilę z nimi, potem na waypointach się rozdzieliliśmy. Ja postanowiłem tych krótkich nie wprowadzać, tylko lecieć po śladach lub za kimś. I tak udało się zgubić Lejka i OlO ;-) I tak sobie jechałem już po roadbooku nawigując w sumie bezbłędnie. Tempo naprawdę dobre, zacząłęm doganiać UTV-ki które wcześniej mnie wyprzedziły, ja ich wyprzedziłem, potem dogoniłem Janosików na M&M-sach, potem quady z CC. Miska zaczęła mi się cieszyć, że wreszcie wszystko idzie jak trzeba. Zacząłem w głowie kalkulować, że tak jadąc powinienem w Q-S tego dnie być gdzieś w środku pierwszej dziesiątki. Wszystko to brzmiało bardzo optymistycznie. Niestety mój optymizm umarł na jednej z kolejnych przepraw. Nie najtrudniejszej, ale dla mnie ostatniej. Utopiłem maszynę... I to jak! Reanimowałem na miejscu, ale bezskutecznie. Dopiero w domu okazało się że do zbiornika wlała mi się woda. Prawdopodobnie przez niedokręcony korek zbiornika paliwa.
W domu postanowiłem po śladzie z GPS-a sprawdzić czy faktycznie to co jechałem było OK. Wyszła mi mniej więcej taka statystyka:
Odcinek dzienny, niedziela, jazda we trzech, średnia prędkość 20 km/h
W nocy w niedzielę, we dwóch, średnia prędkość 35 km/h
W poniedziałek jechałem sam i do momentu zalania quada średnią prędkość
miałem 42 km/h. Chłopaki którzy obstawili pudło średnią mieli w granicach 50km/h

Awatar użytkownika
domin11
Lucky ATV Team
Posty: 642
Rejestracja: ndz 04 mar, 2007
Quad:: 800 HO
Imię: Dominik
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: domin11 » ndz 21 kwie, 2013

Ja od samego początku miałem w głowie jadę sam i zobaczymy co z tego wyjdzie. Wyszło tragicznie ( to za mało powiedziane ) :lol: Na początku błędy nawigacyjne i za wolne tępo (oglądanie czołgów na poligonie) :lol: A później maszyna kaput :| Jak tak sobie myślę to tępo tych zawodów jest niesamowite nie byłem na takie coś przygotowany, nie wiem ja Wy ale te dni strzeliły jak z bata.

Pewne jest tylko jedno za rok jestem tam z powrotem na nowej maszynie i z myślą że na MT nie ma zlituj trzeba zapie...... znaczy faja i do przodu :oklaski:

THE BEST OFF-ROAD IN POLAND :oklaski:
... inne hobby to tylko wymówka :)

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: Pingwin Legnica » ndz 21 kwie, 2013

Marcin cieszę się , że w końcu chwyciłeś byka za rogi i pojechałeś sam. Łatwo wtedy wyciągnąć wnioski i człowiek uczy się na prawdę dużo. Dokładnie widzi wszystkie błędy i wie kiedy zwolnił, kiedy miał obsuwę jak i kiedy cisnął i kiedy dobrze mu szło. Jazda z "autobusem" jest szkodliwa i na dłuższą metę okazuje się, że nic nie przemy do przodu...

Co do przepraw to loteria...

Warto zrobić sobie liste wg której sprawdza się quada przed startem. U mnie brak na liście czyszczenia pończochy na zasysie skończyło sie trzema postojami na ostatnim odcinku (plus dwa ponad planowe tankowania ) i dopiero przy trzecim chłodzeniu paska przypomniałem sobie o wyczyszczeniu zasysu... A po rajdzie słowa Erniego będę pamiętał już zawsze "na rajd ściągaj tą pończochę bo zawsze są z nią problemy".

Tak czy inaczej żaden z nas nie jest dumny ze swojej nawigacji. Każdy popełniał błędy i na przyszłość trzeba wyciągnąć z tego wnioski i wciąż się poprawiać i poprawiać. Nawet Krecika spotkałem na trasie kiedy jechał pod prąd choć to cyborg nawigacyjny :)
Tam gdzie ja się zastanawiałem czy myliłem on przelatywał niczym f16 i to bez zająknięcia. A jednak okazuje się, że sam mistrz się czasem myli, choć przyznam, że rzadko...

Gratuluje chłopaki udziału i fajnej zabawy :) Gratuluję ukończenia rajdu bo było wyjątkowo ciężko....

Ciekawe jest to, że na rajdzie go nienawidzimy, przeklinamy a chwilę po nim - tęskimy :)
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

mayerx
Posty: 102
Rejestracja: śr 18 lip, 2012
Quad:: Niekończąca się opowieść

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: mayerx » wt 23 kwie, 2013

Jeśli chodzi o mnie to dopiero teraz doszedłem do siebie. Jak ja tam dostałem po du...pie. Zlekceważyłem przygotowania to dostałem klapsa - oj długo ze sobą na ten temat rozmawiałem ;)
Impreza jak zwykle zorganizowana perfekcyjnie, mnóstwo załóg startujących, trochę mniej na mecie ostatniego odcinka. Co tu pisać o jeździe .... szło mi tragicznie wiec nawet nie rozwijam tego tematu.
Chciałbym podziękować wszystkim za to że byliście, Lejkowi za udostępnienie myjki (oj kiepsko by wyglądała chłodnica bez niej) i ciepłą herbatkę, Pingwinowi a właściwie Iwonce za pod kąsane kiełbaski przeze mnie :P, Marko za drążek, Syciowi za parę części ;)
Bubu dalej nie było jak omówić tych dyfrów ... nie mam pojęcia ale jakoś unikasz konfrontacji chyba ze mną :P hi hi Następnym razem przyjadę wcześniej co by to wszystko ogarnąć przed startem ;)

Awatar użytkownika
BuBu
Posty: 268
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Quad:: G700 XXc
Imię: Marcin
Lokalizacja: Powiat Poznański

Re: 10-14 kwiecien 2013 MT RALLY Jedziecie ?

Post autor: BuBu » wt 23 kwie, 2013

mayerx pisze: Bubu dalej nie było jak omówić tych dyfrów ... nie mam pojęcia ale jakoś unikasz konfrontacji chyba ze mną :P hi hi Następnym razem przyjadę wcześniej co by to wszystko ogarnąć przed startem ;)
Lejek mówi że niby coś o dyfrach mówiłem, w poniedziałek późnym wieczorem. Tylko nic z tego nie mógł zrozumieć.... :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy sportowe”