Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
Rynek quadów/Akcesoria quadowe
Damian Łaga - artykuł sponsorowany, Zdjęcia: J-Wheelz
Nowość na Polskim rynku - „styropianowe koła” J-wheelz, inaczej zwane pierścieniami poszerzającymi Quada (nie mylić z dystansami na koła). Jak twierdzą amerykanie to ich pomysł, co nie do końca zgadza się z faktami. Sam pomysł dodania walców do kół zastosowali już około 1940 roku Niemcy w pojeździe "VW-Schwimmwagen - mit Walzen" czyli do amfibii Volkswagena dołożono rolki w celu przyspieszenia jej podróży w wodzie jak i zwiększenia wyporności pojazdu. Amerykanie pozostaną amerykanami, zawsze przypiszą sobie innych zasługi, ale cóż, mają na to finanse i są w tym dobrzy... czasami. Jakie są zatem plusy i minusy J-Wheelz?

Smar do łańcucha
Informacja prasowa Lucky Star Polska
Spray do łańcucha Maxima Chain Wax jest najmocniejszym smarem w aerozolu przeznaczonym do wszystkich typów łańcuchów, zarówno tradycyjnych, jak i tych wyposażonych w uszczelnienia typu O-Ring lub X-Ring. Maxima Chain Wax wyposażony jest w specjalną formułę Parafilm™ zawierającą czystą parafinę, która tworzy na zabezpieczanych elementach ultra-cienką, woskową warstwę ochronną, zapewniając długoterminową ochronę szczególnie w wodzie i wilgotnych miejscach. Chain Wax aplikowany jest pod ciśnieniem dzięki czemu przenika głęboko, nawet do mało dostępnych obszarów, zapewniając pełną ochronę łańcucha i znacząco zmniejszając jego zużycie. Doskonale chroni przed rdzą, a jego specjalna formuła sprawia, że zabezpieczone elementy są o wiele mniej podatne na zabrudzenia. Jest to po prostu najlepszy wybór dla twojego łańcucha. Maxima Chain Wax został wyprodukowany w USA!
Smar dostępny jest w Sklep.Centrumatv.pl >> Smar Maxima Racing do łańcucha Chain Wax - zrób zakupy...

Grzegorz Głowienka - Informacja prasowa Terenowiec 4x4
Wyciągarka sama w sobie nie jest skomplikowanym urządzeniem: silnik elektryczny, przekładnia, bęben. Wszystkie składają się z tych samych elementów. Co więc decyduje, że jedne są lepsze od drugich? Tak jak w każdym przypadku diabeł tkwi w szczegółach.
Więcej informacji o wyciągarkach Superwinch znajdziesz na stronach www.terenowiec.pl

Grzegorz Głowienka
GPS nie jest nowością. Nawigacja satelitarna błyszczy za szybami aut stojących w korkach lub często mijanych na trasie. O ile parę lat temu sama chęć posiadania mapy elektronicznej decydowała o zakupie takich urządzeń, o tyle teraz urządzenie musi mieć coś, czym zachęci nas do siebie.

Grzegorz Głowienka
Będzie śnieg? Przydałoby się. Quadowe harce na białym puchu to nieocenione doznania. Niejeden amator czterokołowca bawi się ślizgiem jak dziecko. Do tego jeszcze imprezy terenowe w mrozie, czy turystyczna eksploracja terenu. Każdy ma swój sposób na zimowe szaleństwa. Jak tu jednak nie zmarznąć? Producenci akcesoriów przygotowali specjalnie na tę okazję trochę gadżetów...

Roman Piotrowski
Opona odpowiada za kontakt z podłożem. Zarówno w sporcie jak i w przeprawach zastosowanie odpowiedniej opony pomaga lub przeszkadza. Również w turystyce, neutralnej dziedzinie quadowania, odpowiednio dobrana opona pozwala na relaks, a zbyt agresywna męczy i denerwuje.

Mariusz Bazan
Do redakcji trafiła kamera BulletHD. Szybko zagarnąłem cały zestaw do testów, zanim komuś innemu przykleiłby się do rąk. Od razu „powalił” mnie wygląd kamery. Kształt pocisku i faktura wygładzonego, szczotkowanego aluminium wprost uwodzi zmysł wzroku. Trzeba przyznać, że projektant naprawdę się postarał. Po pierwszych zachwytach sprawdziłem czy jej wnętrze jest równie zaskakujące.

Michał Bączyński
Osłona to podstawowa ochrona quada. Dzięki zbroi pojazd może śmielej atakować teren, bez obawy na szybkie uszkodzenie poszczególnych elementów mechanicznych. Osłony wahaczy chronią sam wahacz, oś napędową oraz przeguby przed uderzeniami twardych gałęzi czy kamieni. Płyty ochronne osłaniają silnik i podzespoły odpowiedzialne za przeniesienie napędu – most czy łańcuch z zębatką i tarczą w quadzie sportowym.

Marcin Stachura
Jak wiemy kask jest podstawową ochroną każdego ridera. To od tego elementu zazwyczaj zaczynamy kompletować swoje ubranie. Miło jest jak kask nam się podoba, jest wygodny, funkcjonalny, zwraca na siebie uwagę i przede wszystkim dostępna jest nasza rozmiarówka.

Roman Piotrowski
Światło od zawsze było pożądane przez ludzkość. Już człowiek pierwotny wiedział, że światło daje ciepło oraz jasność, dzięki której nie poruszał się po omacku. Współczesny tropiciel również potrzebuje światła, szczególnie wtedy, kiedy na nocnym polowaniu wraz z plemieniem namierza kolejną ukrytą w błocie pieczątkę. Ważne jest, aby łowca miał ze sobą światło i niczym nie skrępowane ręce.

Grzegorz Głowienka
Jak tu nie przyznać ukochanej żonie racji? Dopiero co zrezygnowała z nowej kuchni na rzecz kolejnej drogiej zabawki męża, a tu kolejny wydatek na dwa kartony zupełnie nie przydatnych rzeczy, które pasowałoby mieć. Co robić, Tomek ma, Roman ma, Michał mówi, że bez tego to wogóle nie da się jeździć... trzeba kupić. Jest wiele gadżetów, które jak tylko nadarzy się okazja mogą się przydać. Niektóre z nich warto mieć, niektóre można pożyczyć. Jedno jest pewne: na cały ten szpej wydamy trochę kasy. To co powinien mieć ze sobą quadoturysta podlega częstym dyskusjom ale idąc za zasadą, że od przybytku głowa nie boli – trzeba mieć WSZYSTKO... no i jak się zmieści to jeszcze trochę...

Marcin Stachura
Kiedy parę lat temu rozpoczynałem moją przygodę z quadami, zabierałem ze sobą w teren tylko wodę. Wraz z nabywaniem doświadczenia zabierałem coraz więcej rzeczy, tych potrzebnych i tych na wszelki wypadek. Wkrótce zacząłem też zabierać swoją obecną żonę, która dzięki Bogu podzieliła ze mną to hobby. Pojawił się jednak problem, jak to wszystko spakować, aby bezpiecznie przewieźć i mieć do wszystkiego sprawny dostęp. Dawno temu dojrzewałem do tematyki akcesoriów quadowych. Teraz już wiem, bez dedykowanych toreb i kufrów nie dałbym rady.

Grzegorz Głowienka
Wyprawa w teren wymaga odpowiedniego przygotowania. Dotyczy to zarówno jeźdźca jak i quada. Chociaż wiadomo, że jak kierowca jest do luftu to i profesjonalne wyposażenie maszyny nie pomoże. Przekonał się o tym nasz przyjaciel Tomasz. Gdy przyprowadził świeżutkiego quada wprost z salonu, nie namyślając się długo tak jak stał wsiadł na niego i pojechał na próbny objazd do pobliskiego lasu. Dobrze, że przynajmniej wziął stary motocyklowy kask ojca...

Jarek Kobierski
...czyli jak założyć, żeby „przypadkiem” nie zdjąć...
Coraz większe doświadczenie quadowców sprawia, że na quadowych imprezach rywalizacja staje się bardziej zacięta niż jeszcze dwa, trzy lata temu. W pośpiechu zdarza się nawet stracić buty, żeby nie dać się wyprzedzić.

Marcin Stachura, źródło: Yamaha Motor Polska
Firma Yamaha wprowadza własne oleje Yamalube. Genezą wprowadzenia na rynek własnych olejów stała się troska o jednostki napędowe Yamaha. Jak zapewnia importer, oleje Yamalube pozwalają osiągać pełną moc, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów ochronnych dla silnika.

REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.