Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
Rynek quadów/Opisy quadów
Romet - Informacja prasowa
W ofercie Rometu w sezonie 2014 pojawia się nowość, którą jest pojazd przeprawowy z napędem na cztery koła. Romet T3 500i 4x4 jest to pojazd, który efektownie wchodzi na rynek przeprawowo – użytkowy pojazdów ATV. Jest to pierwszy duży pojazd marki ROMET z napędem na cztery koła, wyposażony w silnik z wtryskiem paliwa. Mocny i zaawansowany technologicznie silnik o wyjątkowo dobrych osiągach zapewnia niepowtarzalne doznania z jazdy. Pojazd docenią kierowcy, kiedy znajdą się w naprawdę wymagających warunkach - napęd na cztery koła pomoże pokonać każdą przeszkodę. Pojazd posiada homologację T3, która umożliwia poruszanie się na drogach publicznych, a także przynosi korzyści finansowe – możliwość odliczenia pełnego podatku VAT.

VIMEX - Informacja prasowa
Mogą być odśnieżarką, zamiatarką, solarką lub „wołem roboczym”. W znakomity sposób łączą zalety quadów i samochodów terenowych. Pojazdy użytkowe UTV - ich zastosowanie ogranicza tylko ludzka wyobraźnia! Pojazdy rekreacyjne Buggy to przede wszystkim dobra zabawa, adrenalina i radość z poruszania się “wszędołazem” po terenach niedostępnych dla innych pojazdów. Firma VIMEX (www.vimex.co) jest bezpośrednim importerem pojazdów UTV i BUGGY, produkowanych pod marką XINYANG. Pojazdy tej marki sprzedawane są w większości krajów świata, w tym na tak wymagających rynkach jak USA i Niemcy.

Informacja Prasowa - Suzuki Motor Poland
Z myślą o wszystkich miłośnikach pojazdów ATV, Suzuki Motor Poland przedstawia jednego z najmniejszych quadów użytkowych na rynku czterokołowców: KingQuada 400 ASi 4x4. Suzuki KingQuad 400 ASi 4x4 to przede wszystkim maszyna do poruszania się w trudnych warunkach terenowych. Dobre osiągi i niezawodność w terenie zapewnia mu czterosuwowy silnik jednocylindrowy o pojemności 376cm3 z rozrządem SOHC i napędem 4WD.

Jarek Kobierski -źródło: Suzuki Motor Poland
Nowy KingQuad 500 AXi 4x4 Power Steering to następca KingQuada 450. Z tym, że nowością w pojeździe Suzuki na 2009 rok jest zaawansowany system wspomagania układu kierowniczego.

Marcin Stachura
W dniu 3. lipca 2008 roku nasza redakcja została zaproszona przez Firmę ATV Sweden Polska na europejską prapremierę tajwańskich quad ‘ów CECTEK (czytaj: zektek). Premiera odbyła się w słonecznej miejscowości Ljungby w Szwecji, gdzie w całkiem innych okolicznościach mogliśmy przyjrzeć się tym czterokołowcom...

Jarek Kobierski
Kilka dni temu napisaliśmy: „Hmmm... Jakby to powiedzieć… Ten quad w ogóle nie chce jechać… ?!?!? Jak to niektórzy mówili odpustowy quad ?!?!?…” No tak. Faktem jest to, że nowa Yamaha Grizzly 550 nie chce jechać… przez pierwsze 0,5 sekundy – a potem czapki z głów!!! O czym mogliśmy się przekonać uczestnicząc, na zaproszenie Yamaha Motor Polska, w polskiej premierowej prezentacji nowej 550 4x4 na torze off-road’owym Kolibki Adventure Park w Gdyni...

Grzegorz Głowienka - Artykuł sponsorowany
QUADRIFT i GLADIATOR z tym będzie się wkrótce kojarzyła marka CECTEK (czytaj: zektek) w Polsce i Europie. CECTEK specjalizuje się w projektowaniu, wytwarzaniu i sprzedaży silników samochodowych znanych marek samochodowych. Firma specjalizuje się również w wytwarzaniu komponentów do samochodów typu off-road.

Marcin Stachura
W dniu 19 czerwca 2008 roku odbędzie się polska premiera Yamaha Grizzly 550. Ten nowy model, w ofercie quadów użytkowych Yamaha, czerpie swoją stylistykę i zastosowane rozwiązania techniczne z modelu klasy wyższej - G700.

Grzegorz Głowienka, Jarek Kobierski
Dla osób pracujących w niezbyt dostępnym terenie, farmerów, ogrodników, firmy produkujące ATV stworzyły pojazd będący kompromisem między samochodem terenowym a quadem. I tak w tym segmencie mamy Yamahę RHINO, Kawasaki MULE, Polarisa RANGER i Suzuki QUV.

Grzegorz Głowienka, Jarek Kobierski
Jak już pewnie wszyscy czytelnicy Quadzik.pl wiedzą, a jeżeli nie wszyscy to na pewno znakomita większość, że quady zasadniczo dzielą się na cztery rodzaje. I w tym momencie pojawia się najważniejsze pytanie, często zadawane przez początkujących rider-ów na forach poświęconych czterokołowcom: jakiego quada wybrać? Nie odpowiemy na to pytanie, postaramy się jednak przybliżyć charakterystyczne cechy dla danej grupy.

Grzegorz Głowienka - informacja prasowa
Quad ten w wersji 500 ccm posiada 4-suwowy silnik chłodzony cieczą, natomiast w wersji 330 ccm posiada 4-suwowy silnik z chłodnicą oleju. Napęd 4x4 przenoszony przez wał kardana. Tylny mechanizm różnicowy z możliwością zablokowania. Tylna skrzynia ładunkowa o dużej ładowności.

Grzegorz Głowienka - informacja prasowa
Przyjazny ATV z napędem 4x4. Posiada 4-suwowy silnik o poj. 500 ccm, chłodzony cieczą oraz cichą automatyczną skrzynia biegów CVT. Quad posiada homologację, do poruszania się nim wystarczy prawo jazdy kategorii B.

Grzegorz Głowienka - informacja prasowa
Wzmocniony 1-cylindrowy, 4-suwowy silnik o poj. 500 ccm, chłodzony cieczą. Napęd 4x4, wał kardana. Automatyczna skrzynia biegów z EBS. Niezależne zawieszenie, opony 12 calowe Polaris PXT. Tylna skrzynia ładunkowa o ładowności ponad 180 kg. Dostępne dodatkowe akcesoria.

Grzegorz Głowienka - informacja prasowa
Posiada 4-suwowy silnik o pojemności 330 ccm z chłodnicą oleju. Napęd przenoszony tylko na koła tylne za pomocą łańcucha. Automatyczna skrzynia biegów. TRAILBOSS występuje w wersji homologowanej jak i niehomologowanej…

REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.