Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
Imprezy quadowe/Rajd Dakar
Informacja Prasowa
Na trzecim etapie na zawodników czeka pierwszy poważniejszy test. Trasa stanie się piaszczysta, pojawią się też blisko 30-kilometrowe wydmy, różniące się od innych swoją białą barwą. Uczestnicy na tym etapie muszą zaadaptować się do zmiany klimatu i uważać na często występujące w tym regionie burze piaskowe. W pobliżu mety etapu znajduje się najwyżej położony wulkan na świecie - Incahuasi (6638 m n.p.m.).

Grzegorz Głowienka - Informacja prasowa
Zwycięzcą został francuski Rider – Hubert Deltrieu z ekipy Polarisa. Na mecie dzisiejszego etapu, wyprzedził o 2’06 Hiszpana, Juana Manuela Gonzaleza (Yamaha) oraz o 5’47 Alejandro Patronelliego (Yamaha). Nowym liderem w tej klasie zostaje Juan Manuel Gonzalez z niewielką przewagą nad cały czas świetnie jadącym kierowcą Yamahy – Marcosem Patronellim. Niestety nie był to też dobry dzień dla naszego reprezentanta. Rafał Sonik po problemach technicznych związanych z jednym z przednich kół zjawił się na mecie odcinka ze sporą stratą, bo aż 1 godziny 42 minut do lidera ostatecznie przekraczając metę odcinka jako ostatni i spadł w klasyfikacji generalnej na 22 pozycję.

Grzegorz Głowienka - Informacja prasowa
Pierwszy etap został rozdzielony na dwa dni. Organizatorzy zadecydowali, że motocykliści i quadowcy na początku wyścigu będą jeździć inną trasą niż kierowcy samochodów i ciężarówek. Piątek 1 stycznia – z Buenos Aires do Colon - trasa: 317 km. Sobota, 2 stycznia – z Colon do Cordoby - trasa Motory/Quady: dojazd: 349 km/odcinek specjalny: 219 km/dojazd: 84 km - razem: 652 km.
I etap Rafał Sonik zakończył z pierwszym czasem, niestety decyzją sędziów rajdu został obciążony karą czasową za przekroczenie prędkości na dojazdówce, co spowodowało przesunięcie Polaka na 8 pozycję w klasyfikacji generalnej (ze stratą około 6 minut do prowadzącego Argentyńczyka Patronelliego).

Grzegorz Głowienka
Dziewięć tysięcy kilometrów. Trzy tygodnie morderczych zmagań. Dakar to najtrudniejszy na świecie maraton pustynny, gdzie jeździ się z wielkimi prędkościami, śpi trzy godziny dziennie i marzy o prysznicu. O Dakarze mówią, że to matka rajdów, a jako legenda z roku na rok przyciąga coraz więcej śmiałków. Odliczanie do startu kolejnej odsłony rajdu Dakar trwa… Impreza odbędzie się w dniach 1-17.01.2010 roku.

REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.