Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
Imprezy quadowe/Relacje z imprez
Informacja prasowa - ATV Polska
Od kilku dni historia polskich sportów motorowych bogatsza jest o nową kartę. Kartę, o którą grupa ludzi walczyła ponad dekadę. Kartę, która jest dowodem uznania, aprobaty i przynależności do organizacji zrzeszającej miliony mieszkańców naszego kraju kochających sporty motorowe. Kartę, która być może okaże się tym dla quadowców, czym jest święto Konstytucji 3. Maja dla wszystkich Polaków. To właśnie quadowi offroadowcy zapisali ją w dniu 12. kwietnia br., kiedy to nastąpiła inauguracyjna runda Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch!

Grzegorz Głowienka
Galeria zdjęć z pierwszej edycji Poland Trophy Dragon Winch Extreme 2012, która w dniach 22-24.03.2012 odbyła się w okolicach Łaz, Ogrodzieńca. Relacja z tej imprezy ukaże się w dwumiesięczniku Quadzik nr (21) 3/2012.

Grzegorz Głowienka - informacja prasowa RMF Morocco Challenge
Pierwsi zawodnicy biorący udział w RMF Morocco Challenge 2011 wyruszyli na trasę pierwszego etapu w sobotę około godz. 15:00, a już kilka minut po godz. 17 przejechali linię startu odcinka specjalnego zaplanowanego na dzisiaj. Wcześniej zawodnicy i organizatorzy spotkali się na odprawie w hotelu Paris-Dakar niedaleko Nadoru.

Grzegorz Głowienka
Prezentujemy 225 zdjęć z dni otwartych Can-Am & Sea-Doo, które w dniach 24-25 września 2011 odbyły się w Dąbrowie Górniczej. Oprócz różnych konkurencji: - odnajdywanie punktów GPS na czas, - pokonywanie toru Cross Country na czas można było zasiąść za sterami najnowszego Outlandera XT 1000 albo Commandera 1000 XT. Relacja z tej imprezy w Quadziku nr (18) 5/2011 dostępnym w dystrybucji od listopada 2011.

Jarek Kobierski
Niesamowitych emocji dostarczył nam w ostatnim dniu 33-go. Rajdu DAKAR Łukasz Łaskawiec. Po zaciętej rywalizacji z Christophe’m Declerck i zajęciu pierwszego miejsca na trzynastym etapie, Polak wskoczył na trzecie miejsce podium wyprzedzającego swojego francuskiego rywala w generalce o zaledwie 52 sec.

Jarek Kobierski
Przed ogromną szansą stoi po wczorajszym 11 etapie rajdu Dakar Łukasz Łaskawiec. 47 sekund… tyle brakuje czasu, aby dogonić, a później wyprzedzić jadącego na trzecim miejscu francuskiego zawodnika jadącego quadem Polaris Christophe Declerck’a.

Grzegorz Głowienka, Tekst: Marcin Skrzydliński, www.frogatvteam.pl
Ostatnie przygotowania i start. Jest godzina 19:30, ruszamy na trasę. Przed nami 4 OS i kilka pieczątek nawigacyjnych. Po kilkunastu minutach dojeżdżamy na linię startu pierwszego odcinka, jest bardzo mokry, miejscami głęboki. Wjeżdżamy pierwsi, początek całkiem spokojny aż do momentu, w którym King odmawia współpracy.

Grzegorz Głowienka
„Początkowo robiliśmy to dla zabawy – żeby się ekstremalnie wyjeździć.” – powiedział nam Wojtek „GOMEZ” Wicher. „Ale co roku przyjeżdża do nas coraz więcej zawodników. Praktycznie są to te same osoby i oczywiście dochodzą nowi „obcy”. Zrobiła się z tego impreza mniej zawodowa na ciśnieniu, a bardziej rodzinna i koleżeńska, ale łatwo nie jest. Mamy dobre warunki terenowe i w moim odczuciu jest to jedna z najtrudniejszych imprez w Polsce jeżeli chodzi o drapping.” – dodaje GOMEZ.

Łukasz Łazarz
Jeśli ktoś się wahał i nie przyjechał lub w ostatniej chwili zrezygnował z przyjazdu na najtrudniejszą obecnie przeprawową imprezę w Polsce, niech żałuje, bo jest czego. VII Dzicz Bieszczadzka odbyła się w dniach 14-16 mają, baza noclegowa mieściła się w malowniczo położonym ośrodku Natura Park.

Jarek Kobierski
VI Przeprawowy Puchar Polski Yamaha Cup 2010, który odbył się w dniach 26-27 marca 2010, przeszedł już do historii. Niestety w porównaniu do poprzednich edycji nie zapisał się on na jej kartach szczególnie wielkimi zgłoskami.

Grzegorz Głowienka
Do Olsztyna na I Warmińsko-Mazurskie Cross Country Quad – Omega 2010 przyjechaliśmy już w piątek 14.05.2010. Prognozy pogody nie nastrajały optymizmem, ale całe szczęście wieczorna biesiada połączona z ruletką, Black Jack’iem i pokerem w towarzystwie uczestników imprezy (głównie ze Squadu Olsztyn), pozwoliła zapomnieć o padającym dość intensywnie deszczu.

Grzegorz Głowienka
III edycja Bieszczad dla wszystkich charakteryzowała się nieco odmienną organizacją. Oczywiście jazdy odbywały się w samych Bieszczadach, ale specyfika imprezy została nieco zmieniona, co jak się okazało było trafionym posunięciem i dla uczestników, i dla tamtejszych mieszkańców.

Grzegorz Głowienka
Relacja zdjęciowa i filmowa z VI edycji Rydzewskiego Zlotu Quadowego, która odbyła się w dniach 9-10 kwietnia 2010 roku.

Jarek Kobierski
„Jak nigdy wróciłem do bazy suchy i czysty (jechałem „meleksem”). Cały rajd można było pokonać małym quadem na standardowych oponach – takie właśnie były zamierzenia organizatorów. Atmosfera jak co roku, nikt na nikogo wilkiem nie patrzył – bomba.”

Łukasz Łazarz
Miesiące, tygodnie, dni oczekiwania na pierwszą w tym roku, a jednocześnie VI edycję Dziczy Bieszczadzkiej, dobiegły końca. W dniach 19-20 marca, riderzy z całej Polski zjechali się w piękne Bieszczadzkie góry, żeby rywalizować, zmagać się o miano najwytrwalszego i najsilniejszego pogromcy Dziczy.

REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.