Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
Rynek quadów/Testy quadów i akcesoriów
Marcin Stachura
Dzisiaj aby przebić się przez gąszcz modeli znanych i sprawdzonych marek nie wystarczy tylko chcieć i mieć kapitał. Dzisiaj trzeba wydać na świat produkt, którego wyposażenie, budowa, lub przeznaczenie będą odmienne od stałych wzorców.

Grzegorz Głowienka
YFZ450R jest odmłodzonym konstrukcyjnie quadem względem poprzednika YFZ450. Od momentu, kiedy weszła 450, była ona uznawana przez zawodników za tzw. optimum/maksimum. Stabilna w zakrętach, lekka, zwrotna i szybka. Produkowana od 2004 roku została stworzona z myślą, aby wieść triumfy na torach crossowych. Najnowszy model to gotowiec przeznaczony do zawodów, ale my sprawdzimy czy to prawdziwy zawodowiec.

Grzegorz Głowienka
Quady służą nam do wyścigów na torach, terenowej rywalizacji, pracy czy turystyki. Lecz co zrobić jeżeli druga połowa przez przypadek też załapie tego bakcyla i coraz częściej nalega na weekendowe przejażdżki. Jedyne rozwiązanie to dwuosobowy quad.

Jarek Kobierski
…to uniwersalny w zastosowaniu pojazd, który szybko zyskuje przyjaciół wśród użytkowników. Po dokonaniu pewnych zmian w pojeździe seryjnym szybko przygotujemy go do nawet najcięższych prac w terenie wykorzystując jego wszystkie walory użytkowe.

Jarek Kobierski
Z Kobietami jest raczej ciężko. Trudno sprostać ich wymaganiom. Na szczęście Firma Yamaha zatroszczyła się o nasze lepsze połówki tworząc produkt kierowany właśnie dla nich.

Grzegorz Głowienka
Quady sportowe to cały czas rozwijający się rynek. Can-Am stanął przed nie lada zadaniem. Stworzył od podstaw produkt, który nie tyle ma nadążać za konkurencją w najbardziej sportowej klasie 450, ale ma wyprzedzać ją swoimi rozwiązaniami.

Marcin Stachura
Kiedy teraz wspominam dwa dni testów nowego Suzuki, uśmiech sam nasuwa mi się na usta. Pierwszego dnia byłem zły, że coś mnie podkusiło, aby jeździć tym pojazdem. Przecież on wogóle nie chciał jechać... i te uwagi szefa... Marcinie, czy Ty się boisz...? czy możesz jechać szybciej... Jak miałem jechać szybciej, kiedy on nie chciał jechać, a do tego sam skręcał...

Jarek Kobierski
Najwięksi przedstawiciele (między innymi Teraphosa apophisis) dorastają do solidnych rozmiarów. Natura obdarzyła je w jad, którym kąsają konkurencję, a w połączeniu z wrodzoną szybkością, stają się naprawdę niebezpiecznymi.

Grzegorz Głowienka
Yamaha walczy o rynek w Polsce, dzięki temu ma bardzo dobre wyniki sprzedażowe. Troska o klienta sięga już małoletnich użytkowników pojazdów czterokołowych. Yamaha wyciąga do nich rękę organizując zawody dedykowane „młodzikom” oraz tworząc dla nich pojazd dostosowany do ich warunków, spełniający jednak wszystkie założenia zawodowej sportówki. Czy jednak YFM250 jest tylko dla najmłodszych?

Marcin Strachura, SSQuad.pl
– czyli test małolitrażowych quadów :)... Kymco MXU150 to Predator, nie wszyscy wiedzą, iż tymi „mocnymi” i „komfortowymi” maszynami wybraliśmy się na pojezierze łęczyńsko – włodawskie z Warszawy i wróciliśmy cali do domu. Na kołach w ciągu dwóch dni zrobiliśmy ponad 540 kilometrów. Są to pojazdy odporne na wiedzę ich użytkowników, które wybaczają wiele błędów, jednocześnie dostarczając niesamowitej frajdy, oczywiście dla amatorów jazdy quadami. Dlatego też drugi pojazd - Polaris Phoenix 200 - będzie służył nam za porównanie do Aliena, czyli całkowicie nieznanego nam z praktyki pojazdu... Na pozór dwa całkiem inne pojazdy – „sportowy i przeprawowy”, tyle, że MXU ma tyle z przeprawówki, co Phoenix ze sportówki, są to tak naprawdę pojazdy przeznaczone do tego samego, rekreacji dla początkującego za rozsądne pieniądze...

Jarek Kobierski
– czyli test interkomu bezprzewodowego w technologii Bluetooth. Jest to jedna z propozycji na nieskrępowaną łączność między qudowcami w czasie wypadów turystycznych, czy podczas rajdów. Na imprezie przeprawowej w Kietlicach mieliśmy okazję przetestować jedno z takich urządzeń…

Grzegorz Głowienka
Jak zobaczyłem RZRa to stwierdziłem, że takie coś przydałoby się Quadzikom. Myślałem oczywiście o naszych potrzebach - czyli przemieszczaniu się po trasach rajdów przeprawowych oraz zawodów sportowych w celach relacyjnych, zdjęciowych i filmowych a także w rekreacji i turystyce. Wymiary zbliżone do quada, ale przede wszystkim dwa niezależne miejsca dla dwóch osób i z tyłu wodoodporna skrzynia na aparat i kamerę. Od tej pory nie spałem po nocach, codziennie myślałem i myślałem... Aż w końcu Polaris Ranger RZR 800 stał się w sezonie 2008 oficjalnym QUADZIKOWOZEM. Obejrzyj film z pierwszych w Polsce jazd testowych RZRem…

REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.