Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
Imprezy quadowe/Relacje z imprez
Jarek Kobierski – informacja prasowa
Przed nami drugi co do długości odcinek specjalny 32 edycji rajdu Dakar. Ponad 480 km przez pustynię Atacama. Obszar po którym będą poruszać się zawodnicy słynie z licznych kopalni złota i miedzi.

Jarek Kobierski – informacja prasowa
Dzisiaj uwaga organizatorów skupiać się będzie na zapewnieniu bezproblemowego przekroczenia granicy argentyńsko-chilijskiej. Po wczesnym starcie, na śmiałków czekać będzie pasmo And.

Informacja Prasowa
Na trzecim etapie na zawodników czeka pierwszy poważniejszy test. Trasa stanie się piaszczysta, pojawią się też blisko 30-kilometrowe wydmy, różniące się od innych swoją białą barwą. Uczestnicy na tym etapie muszą zaadaptować się do zmiany klimatu i uważać na często występujące w tym regionie burze piaskowe. W pobliżu mety etapu znajduje się najwyżej położony wulkan na świecie - Incahuasi (6638 m n.p.m.).

Grzegorz Głowienka
Niestety z uwagi na pogodę (głównie na warunki panujące na polskich drogach), organizator podjął decyzję o odwołaniu II Rundy PPP YamahaCup 2009, która miała się odbyć w dniach 15-17.01.2010 w miejscowości Sielpia Wielka k/ Końskich.

Grzegorz Głowienka - Informacja prasowa
Zwycięzcą został francuski Rider – Hubert Deltrieu z ekipy Polarisa. Na mecie dzisiejszego etapu, wyprzedził o 2’06 Hiszpana, Juana Manuela Gonzaleza (Yamaha) oraz o 5’47 Alejandro Patronelliego (Yamaha). Nowym liderem w tej klasie zostaje Juan Manuel Gonzalez z niewielką przewagą nad cały czas świetnie jadącym kierowcą Yamahy – Marcosem Patronellim. Niestety nie był to też dobry dzień dla naszego reprezentanta. Rafał Sonik po problemach technicznych związanych z jednym z przednich kół zjawił się na mecie odcinka ze sporą stratą, bo aż 1 godziny 42 minut do lidera ostatecznie przekraczając metę odcinka jako ostatni i spadł w klasyfikacji generalnej na 22 pozycję.

Grzegorz Głowienka - Informacja prasowa
Pierwszy etap został rozdzielony na dwa dni. Organizatorzy zadecydowali, że motocykliści i quadowcy na początku wyścigu będą jeździć inną trasą niż kierowcy samochodów i ciężarówek. Piątek 1 stycznia – z Buenos Aires do Colon - trasa: 317 km. Sobota, 2 stycznia – z Colon do Cordoby - trasa Motory/Quady: dojazd: 349 km/odcinek specjalny: 219 km/dojazd: 84 km - razem: 652 km.
I etap Rafał Sonik zakończył z pierwszym czasem, niestety decyzją sędziów rajdu został obciążony karą czasową za przekroczenie prędkości na dojazdówce, co spowodowało przesunięcie Polaka na 8 pozycję w klasyfikacji generalnej (ze stratą około 6 minut do prowadzącego Argentyńczyka Patronelliego).

Grzegorz Głowienka
Dziewięć tysięcy kilometrów. Trzy tygodnie morderczych zmagań. Dakar to najtrudniejszy na świecie maraton pustynny, gdzie jeździ się z wielkimi prędkościami, śpi trzy godziny dziennie i marzy o prysznicu. O Dakarze mówią, że to matka rajdów, a jako legenda z roku na rok przyciąga coraz więcej śmiałków. Odliczanie do startu kolejnej odsłony rajdu Dakar trwa… Impreza odbędzie się w dniach 1-17.01.2010 roku.

Łukasz Łazarz
Inter Cars Seria 4x4 to druga z trzech eliminacji, która odbyła się w weekend 11-12 lipca na terenach Zakliczyna.

Jarek Kobierski
W dobie, wydawałoby się, powszechnie panującego „mega” kryzysu , zwłaszcza w świecie motoryzacji, trudno spodziewać się jakiś fajerwerków, tym bardziej w tak wąskiej dziedzinie jak quady. A jednak można. I to jeszcze jak.

Łukasz Łazarz
We wrześniową niedzielę 20.09.2009 odbyła się kolejna edycja imprezy z cyklu „Puchar 4 Torów”. Tym razem zawędrowała, już po raz drugi w tym roku, do Bliżyna. Szósta runda tego pucharu to zarazem ostatnie zawody na tym obiekcie.

Łukasz Łazarz
Tor o długości prawie trzech kilometrów i liczna frekwencja startujących jak i kibiców. Tak pokrótce można opisać Otwarte Mistrzostwa Śląska i Zagłębia w Cross Country.

Jarek Kobierski
Ci, którzy potrafili zarezerwować sobie wolny weekend od 5 do 7 czerwca, zawitali do Stężnicy na pierwszy turystyczno-integracyjno-przygodowy rajd z elementami przeprawy „Bieszczady dla Wszystkich”. Bazą rajdu był kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy Natura Park.

Jarek Kobierski
Trochę trawersów, wspinaczki i grząskich podjazdów – czyli wszystko to, czym od zawsze charakteryzowała się Dzicz Bieszczadzka, znaleźć było można na jej finałowej, piątej edycji.

Grzegorz Głowienka
W Drawsku Pomorskim w dniach 9-11.10.2009 odbywa się 3-dniowy maraton. Na starcie stanęło prawie 100 zawodników w klasach samochodowych i quadowych. Na bieżące relacje z trasy rajdu zapraszam na Quadzik.pl

Jarek Kobierski
Nie było lekko. Nie sprawdziły się scenariusze pogodowe, dlatego przez dwie i pół godziny trwania rajdu nad torem w Świętochłowicach unosiła się chmura kurzu.

REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.