Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
Imprezy quadowe/Relacje z imprez
Jarek Kobierski
Za oknem gorąco, a nam zawieruszyła się jedna z ciekawszych zimowych relacji, dlatego dla ochłody zamieszczamy ją dziś.
W dniu 23 stycznia 2010, przy lekko minusowej temperaturze (–15OC), odbyły się zawody Quad Winter Cup. „Już od dłuższego czasu chodziło za mną zorganizowanie takich zawodów. Ale problem był jeden, nie było zimy. W tym roku jest przepiękna pogoda – decyzja była szybka, robimy.” – powiedział nam Waldek Iracki, sprawca całego zamieszania.

Łukasz Łazarz
Po dość sporym, ale trzeba podkreślić nieoczekiwanym zainteresowaniu pucharem Czterech Torów w sezonie 2009, z wielką niepewnością czekałem czy uda się zorganizować podobną formułę również w tym roku. Moje obawy okazały się bezpodstawne, a raczej szybko zastana sytuacja przerosła moje najśmielsze oczekiwania, ponieważ Puchar urósł do rangi Sześciu Torów.

Łukasz Łazarz
Jeśli ktoś się wahał i nie przyjechał lub w ostatniej chwili zrezygnował z przyjazdu na najtrudniejszą obecnie przeprawową imprezę w Polsce, niech żałuje, bo jest czego. VII Dzicz Bieszczadzka odbyła się w dniach 14-16 mają, baza noclegowa mieściła się w malowniczo położonym ośrodku Natura Park.

Artur Labudda
Mając za sobą podróż UAZ-em na Syberię stwierdziłem, że dlaczego teraz nie zrobić czegoś tu w Polsce. I tak, dłużej się nie zastanawiając, pojawiła się myśl o przełamaniu kolejnej granicy – granicy samego siebie, tabu, ludzkich przekonań i własnych słabości. Jako osoba niepełnosprawna poruszająca się od 22 lat na wózku inwalidzkim (w wypadku kolejowym straciłem obie nogi) chcę przełamać stereotyp osoby niepełnosprawnej. 14 czerwca 2010 roku, wyruszyłem w swoją podróż specjalnie przygotowanym do tego przedsięwzięcia quadem.

Jarek Kobierski
VI Przeprawowy Puchar Polski Yamaha Cup 2010, który odbył się w dniach 26-27 marca 2010, przeszedł już do historii. Niestety w porównaniu do poprzednich edycji nie zapisał się on na jej kartach szczególnie wielkimi zgłoskami.

Grzegorz Głowienka
Do Olsztyna na I Warmińsko-Mazurskie Cross Country Quad – Omega 2010 przyjechaliśmy już w piątek 14.05.2010. Prognozy pogody nie nastrajały optymizmem, ale całe szczęście wieczorna biesiada połączona z ruletką, Black Jack’iem i pokerem w towarzystwie uczestników imprezy (głównie ze Squadu Olsztyn), pozwoliła zapomnieć o padającym dość intensywnie deszczu.

Grzegorz Głowienka
III edycja Bieszczad dla wszystkich charakteryzowała się nieco odmienną organizacją. Oczywiście jazdy odbywały się w samych Bieszczadach, ale specyfika imprezy została nieco zmieniona, co jak się okazało było trafionym posunięciem i dla uczestników, i dla tamtejszych mieszkańców.

Grzegorz Głowienka - informacja prasowa ATV Polska
Gorące piaski Tunezji okazały się szczęśliwe dla Polaków podczas drugiej rundy MŚ. Bardzo trudny, wymagający nawigacyjnie i technicznie rajd. Nie mówiąc o umiejętnościach. Rafał Sonik potwierdził, że zasługuje na miano jednego z najlepszych quadowców na świecie.

Grzegorz Głowienka
Relacja zdjęciowa i filmowa z VI edycji Rydzewskiego Zlotu Quadowego, która odbyła się w dniach 9-10 kwietnia 2010 roku.

Jarek Kobierski
„Jak nigdy wróciłem do bazy suchy i czysty (jechałem „meleksem”). Cały rajd można było pokonać małym quadem na standardowych oponach – takie właśnie były zamierzenia organizatorów. Atmosfera jak co roku, nikt na nikogo wilkiem nie patrzył – bomba.”

Grzegorz Głowienka
Tak dużej liczby quadów startujących na jednej imprezie z cyklu Mistrzostw Polski i Pucharu PZM w Cross Country światek quadowy jeszcze nie widział. W dniach 27 i 28 marca 2010 roku do Łubienicy koło Pułtuska zjechało dokładnie 98 czterokołowców. Czy taka tendencja utrzyma się w tym roku?

Łukasz Łazarz
Miesiące, tygodnie, dni oczekiwania na pierwszą w tym roku, a jednocześnie VI edycję Dziczy Bieszczadzkiej, dobiegły końca. W dniach 19-20 marca, riderzy z całej Polski zjechali się w piękne Bieszczadzkie góry, żeby rywalizować, zmagać się o miano najwytrwalszego i najsilniejszego pogromcy Dziczy.

Grzegorz Głowienka - informacja prasowa ATV Polska
Ostatnie emocje związane z pierwszą rundą Mistrzostw Świata i Pucharu Świata w cross-country zakończone. Nasi zawodnicy po raz kolejny pokazali, że w tego typu zawodach są i będą w czołówce. W kategorii quadów jedynym i najszybszym Polakiem jest Rafał Sonik. W klasyfikacji generalnej zajął wysokie 4 miejsce tuż za lokalnymi zawodnikami.

Marcin Stachura
Chciałoby się rzec: ...oraz quadów, jednak czterokołowców jest na takich targach wciąż jak na lekarstwo. Jakkolwiek w tym roku coś się działo, oczywiście nie z takim rozmachem jak to miało miejsce w roku ubiegłym, ale zawsze...

Jarek Kobierski
Coraz śmielsze kroki quadowcy z kraju nad Wisłą, stawiają na międzynarodowych arenach Europy. Takie zawody to wspaniała przygoda, ale też okazja do skonfrontowania swoich umiejętności z tymi, jakie reprezentują zawodnicy z innych krajów. Z pewnością to również możliwość uczestniczenia w imprezach na zupełnie innym poziomie, niż tu w Polsce.

REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.