Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
Imprezy quadowe/Relacje z imprez
Grzegorz Głowienka - informacja prasowa
Quadami zainteresował się w wieku 14 lat. Rok później dostał swoją pierwszą maszynę i zaczął jeździć wyczynowo. Teraz przygotowuje się do udziału w legendarnym Rajdzie Dakar, w którym start stanowi jedno z najtrudniejszych wyzwań sportowych.

Łukasz Łazarz
To już X jubileuszowy Platinum Piknik 4x4 zorganizowany na terenach Zakliczyna. W dniach 26-27 czerwca br. na startujących zawodników czekało trochę błota, piasku, wody i żwiru, ale przede wszystkim dobra zabawa i miło spędzony czas.

Grzegorz Głowienka
Impreza wywołała dość duże zamieszanie, szczególnie w kręgu „ekologów”. Bo jak można wpuścić quady w polskie góry. Ale mimo przeszkód w dniach 23-25.07.2010 odbył się Zlot pojazdów BRP Can-Am i SPYDER. Jako, że przebywałem w okolicach z rodziną, podejrzeliśmy jak uczestnicy spędzali czas w terenie.

Grzegorz Głowienka, Tekst: Marcin Skrzydliński, www.frogatvteam.pl
Ostatnie przygotowania i start. Jest godzina 19:30, ruszamy na trasę. Przed nami 4 OS i kilka pieczątek nawigacyjnych. Po kilkunastu minutach dojeżdżamy na linię startu pierwszego odcinka, jest bardzo mokry, miejscami głęboki. Wjeżdżamy pierwsi, początek całkiem spokojny aż do momentu, w którym King odmawia współpracy.

Kamila Cecot
Czekałam na te zawody od początku sezonu. Moją głowę zaprzątała tylko jedna myśl: jak u licha, nawet największy „kozak” quadowy może pojechać 24 godziny na quadzie, non stop?!

Grzegorz Głowienka
„Początkowo robiliśmy to dla zabawy – żeby się ekstremalnie wyjeździć.” – powiedział nam Wojtek „GOMEZ” Wicher. „Ale co roku przyjeżdża do nas coraz więcej zawodników. Praktycznie są to te same osoby i oczywiście dochodzą nowi „obcy”. Zrobiła się z tego impreza mniej zawodowa na ciśnieniu, a bardziej rodzinna i koleżeńska, ale łatwo nie jest. Mamy dobre warunki terenowe i w moim odczuciu jest to jedna z najtrudniejszych imprez w Polsce jeżeli chodzi o drapping.” – dodaje GOMEZ.

Jarek Kobierski
Baja Saxonia, to druga tegoroczna eliminacja Mistrzostw Europy Baja. Zawody odbyły się na jednej z, będącej w ciągłej eksploatacji, kopalni odkrywkowej koło Lipska w dniach 13-15 maja 2010.

Kamila Cecot
Kolejne rundy Mistrzostw i Pucharu Polski CC w Lidzbarku Warmińskim to dwa dni zmagań w żarze lejącym się z nieba na trudnym oraz wymagającym torze. Czy ktoś mógłby zaprzeczyć?! Ależ nie! Każdy należał do tej grupy maruderów, a w szczególności sami zainteresowani. Jednak nic ani nikt nie może stanąć na drodze po wygraną... nawet fakt, że czujesz się jak opiekany kurczak z pobliskiego rożna.

Jarek Kobierski
O mały włos, a pierwsza tegoroczna runda w Quadcrossie i połączone z nią otwarcie nowego toru w Sobieńczycach, popłynęłaby 8 maja 2010 roku razem ze strugami deszczu jaki spadł w przeddzień całej imprezy.

Grzegorz Głowienka
Zespół Euroforum Adventure Club zaprosił nas do Drezdenka – malowniczej miejscowości na zachodzie Polski. Rajd rozpoczął się wprawdzie 18 czerwca 2010 roku zapisami w bazie rajdu, ale nie skończyło się tylko na tym. Obowiązkowa była również „bezalkoholowa” integracja! Nazajutrz wszystkie załogi paradowały ulicami Drezdenka i dalej udały się na trasę wyścigu.

Grzegorz Głowienka - informacja prasowa ATV Polska
Rafał Sonik, jako pierwszy zagraniczny kierowca quada w historii Rally dos Sertoes, wygrał ten „Mały Dakar”. Sukcesem tym zapewnił sobie mocną pozycje lidera i Puchar Świata FIM w Cross-Country na jedną rundę przed końcem sezonu. „Rajd Brazylii był bardzo ciężki i był wielkim wyzwanie dla mnie i dla mojego sprzętu. Udało się. Wygrałem i jestem bardzo zadowolony zarówno z tytułu, jak i z tego, że zdobyłem go właśnie w Brazylii.” – powiedział na mecie mistrz Rafał Sonik.

Agnieszka i Grzegorz Głowienka
Czy można legalnie jeździć quadem po polskiej plaży? Tak… Ale tylko wtedy, kiedy uzyskamy stosowne pozwolenia. Dlatego na hasło – jest imprezka na plaży i można jeździć quadem –zapakowaliśmy Incę Rancor na przyczepę i w piątek rano wyruszyliśmy z Warszawy do Mielna… Już po 8 godzinach, w końcu to tylko 460 km, naszym oczom ukazał się bezkresny błękit nieba łączący się z bardzo spokojną tego dnia niebieskością morza.

Łukasz Łazarz
Bardzo szybko, bo niespełna tydzień po pierwszej eliminacji Pucharu 6 Torów w Brzesku, rywalizacja przeniosła się na ziemie Gminy Wodzisław, a dokładnie na tor AKM Konary. W niedzielę 9 maja 2010 roku w Konarach mogliśmy ekscytować się II Rundą tego Pucharu.

Jarek Kobierski
Na węgierskiej ziemi w miejscowości Ber, w dniach 17-18 kwietnia 2010, odbyła się pierwsza runda Pucharu Europy Cross Country. W zawodach, które zostały rozegrane po raz pierwszy w tej randze, wystartowało trzech polskich reprezentantów Łukasz Łaskawiec i Adam Kwiecień – zawodnicy ATV Meteor oraz Grzegorz Chrzanowski.

Jarek Kobierski
Tegoroczna rywalizacja quadów w Mistrzostwach Europy Baja w rajdach terenowych rozpoczęła się od włoskiej edycji – Italian Baja. Do Pordenone w dniach 18-21 marca 2010 zjechało wielu zawodników ścigających się quadami, motocyklami oraz samochodami. Wśród takich nazwisk jak Hołowczyc, Machacek, regularnie biorących udział w Dakarze wystartowało dwóch Polaków na czterokołowcach: Łukasz Łaskawiec (ATV Meteor) i Klaudiusz Rostowski.

REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.