Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
DXRACER SUPER RALLY - Sand Edition 2014
DXRACER SUPER RALLY - Sand Edition 2014
Tekst: Joanna (Super Rally), Zdjęcia: Łukasz Łazarz oraz Pstrykawka.pl
DXRACER SUPER RALLY - Sand Edition 2014 rozegrał się w Bukownie, gdzie uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję poczuć klimat prawdziwej pustyni rodem z Dakaru. Niektórzy z piaskiem zmierzyli się po raz pierwszy i to ze świetnym wynikiem końcowym. Życzliwie przyjęci przez mieszkańców i władze Bukowna z Panem Burmistrzem na czele, na odcinkach dawali z siebie wszystko, co zostało nagrodzone przez sponsorów: DXRACER, 4×4 Terenowiec, Manta, Ziaja, Japan Motors, Palacar, Negra Sport, Kager, Wizytówki4you, eopony4x4.pl, Zan, Śląska Organizacja Turystyczna.

Teledysk z DXRACER SUPER RALLY - Sand Edition 2014:
Realizacja: Copter.pl, pstrykawka.plKrzysztof Biel, organizator i komandor DXRACER SUPER RALLY: -
“Decyzja o organizacji DXRACER SUPER RALLY w Bukownie zapadła na początku czerwca. Zastanawiałem się jak załogi zareagują na to. Bardzo mile byłem zaskoczony, jak przybyło ponad 50 ekip z całej Polski, a nawet z zagranicy. Dwa różne odcinki bardzo przypadły do gustu startującym, wspaniała atmosfera w miasteczku rajdowym, serdeczne przyjęcie przez mieszkańców i władze Bukowna, to wszystko pokazało, że impreza była super. Całość zarejestrowana z lotu ptaka w postaci filmiku-teledysku zrealizowanego przez Copter.pl i pstrykawka.pl na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękuje zawodnikom, miastu Bukowno, Sponsorom, ekipie Super Rally - Cabała Rally Team oraz mediom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.”

Organizatorzy przygotowali dla zawodników trzy sekcje w sobotę, dwie w niedzielę. Na sekcję składały się dwa oesy. Pierwszy z nich bardziej techniczny, z dużą ilością podjazdów, zjazdów, zakrętów, prostych. Drugi, gdzie można było rozwinąć prędkość, ze spektakularnym wyjazdem i zjazdem z wydmy. Zlot cieszył się dużą popularnością wśród motocykli i quadów, których łącznie przyjechało 30. Świetne załogi zasiliły również klasy samochodowe.

Po pierwszym dniu rekordowy czas na rajdzie miał motocyklista, Leszek Drogosz z numerem startowym 7, jadący nowiutkim KTM XC300, który trzy sekcje pokonał w czasie 00:38:15. Natomiast młody, świetnie rokujący zawodnik z BKM Bielsko-Biała, Mateusz Pala (nr 969), startujący Suzuki LTR w klasie Quad 2x4, mimo przebytej kontuzji pokonał te same trasy w czasie 00:39:31. Tylko minutę dłużej jechał Fabian Czapla (nr 105) na Can-Amie Renegade w klasie Quad 4x4.
Wiele zmian przyniósł niedzielny przejazd. Najlepszy czas końcowy na rajdzie - 1:06:12 uzyskał wspomniany Mateusz Pala (nr 969), a jednocześnie 1. miejsce w klasie Quad 2x4. 9 sekund za nim był Paweł Samek (nr 117), a trzecie miejsce zajął Kamil Borowiecki (nr 121) z czasem 1:08:41.
Zacięta walka toczyła się również w klasie Quad 4x4, gdzie dwóch zawodników z ATV-ROW Rybnik: Marcin Tasarz (nr 122) i Piotr Wojciechowski (nr 106), próbowali prześcignąć Fabiana Czaplę (nr 105) i jak stwierdził Marcin: “Starając się go dogonić wkroczyliśmy w nowy wymiar ;-)”. Finalnie Fabian ukończył zawody na 1. miejscu z czasem przejazdu 1:09:51, a Marcin i Piotr byli odpowiednio na 2. i 3. miejscu.

Wypowiedzi zawodników po DXRACER SUPER RALLY Sand Edition w Bukownie 2014:

Mateusz Pala – 1. miejsce w klasie Quad 2x4 – Kiedy zobaczyłem informację o kolejnej edycji rajdu DXRACER SUPER RALLY, od razu z pozytywnym nastawieniem podjąłem decyzję, że wezmę w niej udział. Jednakże 4 tygodnie przed startem uległem wypadkowi komunikacyjnemu, po czym okazało się, że mam uraz kręgosłupa i nie miałem możliwości trenować. Dni leciały, a ja ze zwątpieniem poddawałem się ćwiczeniom oraz rehabilitacji. Do ostatnich dni przed startem nie podjąłem ostatecznej decyzji o moim starcie, ale wsparcie fizjoterapeuty Piotra i kolegów z klubu BKM Bielsko Biała pomogło mi podjąć decyzję. Jadąc do Bukowna jechałem z nastawieniem bardziej na trening niż na ostrą rywalizację. NIE WIERZYŁEM, ŻE MOGĘ STANĄĆ NA PODIUM. Nie czułem się najlepiej, adrenalina rosła. Ponieważ nie przyjechałem dzień wcześniej, jak większość zawodników, nie byłem na okrążeniu zapoznawczym trasy i nie wiedziałem do końca co mnie czeka. Bez treningów, słaby kondycyjnie, miło przyjęty w biurze rajdu przez organizatorów stanąłem na starcie. Duże grono przypadkowych kibiców (mieszkańców Bukowna), trzymało kciuki i wypowiadało ciepłe słowa w moim kierunku. Dostałem potężnego pozytywnego kopa. Atmosfera jak i organizacja na najwyższym poziomie, przyjacielsko nastawieni do siebie zawodnicy, trasy przygotowane na szóstkę: bezpieczne, czasem trudne technicznie i wymagające dobrego przygotowania kondycyjnego. Suchy, grząski piach jest moim zdaniem bardzo ciężki do jazdy zarówno dla kierowcy jak i sprzętu, dlatego można szybko przegrzać silnik i pożegnać się z rywalizacją. Bardzo ważne jest przygotowanie sprzętu na takie zawody. Opony przystosowane do jazdy po piachu i dobrze nasączony filtr powietrza są podstawowymi elementami, które mogą prowadzić do zwycięstwa.
Muszę przyznać, że w tej edycji DXRACER SUPER RALLY musiałem się nieźle natrudzić, aby uzyskać przewagę czasową. Konkurencja tym razem była bardzo silna i stąpała mi po piętach, dlatego nie mogłem sobie pozwolić na popełnienie nawet najmniejszego błędu podczas pokonywania odcinka, ponieważ różnice czasowe były małe, a konkurenci to zawodnicy walczący o tytuł Mistrza Polski w rajdach Enduro.
Ogromne gratulacje i podziękowania dla organizatorów za wkład włożony w organizację. Kolejna dobra robota.

Marcin Tasarz – 2. miejsce w klasie Quad 4x4 – Trasa nie była ani za łatwa, ani za trudna, to znaczy były to odcinki, z których czerpałem przyjemność, ale lekko też nie było. Poza tym próby były dosyć widowiskowe dla kibiców, a wiadomo im więcej kibiców tym lepiej się trzyma gaz. Co do konkurencji, to nie spotyka się w tej klasie aż tak dużej, najczęściej ganiamy się na zawodach z Piotrem Wojciechowskim, a tu pojawił się Fabian Czapla - wspaniały zawodnik! Starając się go dogonić wkroczyliśmy w nowy wymiar ;-). Organizacja bez zarzutu, jakby wszyscy się znali.
Quadowanie zacząłem jakieś 6 lat temu (od chińczyka). Wykończyłem sprzęt, w miesiąc później kupiłem LTR 450, a po 3 latach bombę. Prawdę mówiąc quad wyleczył mnie z nerwicy lękowej (taka choroba zawodowa przedsiębiorców). Powoli zaczęły mnie nudzić niedzielne wypady z kolegami, bo znam każdą dziurę w promieniu 100 km od miejsca zamieszkania, więc zacząłem szukać emocji na zawodach w ubiegłym roku i gdzie zajadę to się jakieś "pudełko" trafi. Jest to taki urlop w pigułce. Do zobaczenia na trasach w Chochołowie!

Zapraszamy w dniach 22-24 sierpnia 2014 na DXRACER SUPER RALLY do Chochołowa.
Szczegóły na stronie www.super-rally.eu oraz www.facebook.com/super.rally4x4

WYNIKI DXRACER SUPER RALLY - Sand Edition 11-13 lipca 2014 Bukowno

MOTO
1.Toporek Jacek 8
2. Bednarczyk Tomasz 12
3. Lasota Piotr 11
4. Mrzygłód Michał 9
5. Drogosz Leszek 7
6. Starzyk Michał 5
7. Dąbrowski Piotr 10
8. Podsiadło Bartosz 13
9. Stach Roman 6
10. Dzianok Hubert 73

QUAD 2x4
1. Pala Mateusz 969
2. Samek Paweł 117
3. Borowiecki Kamil 121
4. Chodań Michał 115
5. Mizgała Łukasz 120
6. Kordaszewski Daniel 101
7. Kozioł Rafał 118
8. Perdeus Bartłomiej 107
9. Demianiuk Kornel 100
10. Pazdur Rafał 119
11. Łaskawiec Łukasz 113
12. Zimnol Tomasz 112

QUAD 4X4
1. Czapla Fabian 105
2. Tasarz Marcin 122
3. Wojciechowski Piotr 106
4. Witas Sebastian 114
5. Wyrwas Tomasz 110
6. Borowiecki Arkadiusz 123
7. Augustyn Wojciech 116

UTV
1. Rusek Janusz 108

SPORT DO 150 KM
1. Skrzyński Rafał / Wilk Grzegorz 233
2. Żerdka Wojciech / Żerdka Kamil 229
3. Kowalski Michał / Pietrzyk Sebastian 236
4. Matyasik Kamil / Markiewicz Paweł 206
5. Borek Jan Chochół Dawid 231

SPORT POW. 150 KM
1. Golonka Dariusz / Domagała Paweł 208
2. Rzędowski Grzegorz / Błaszczyk Marcin 232
3. Chorąży Marek / Lalik Magda 239

SUPER SPORT DO 150 KM
1. Kołodziejczak Marcin / Wiśniewski Marek 235
2. Obroślak Robert / Zakościelny Rafał 238
3. Pogoda Bartosz / Głogowska Magdalena 234
4. Gajewski Marek / Nocoń Dominik 224
5. Sławiński Irek / Mroczka Paweł 205
6. Kajdy Stanisław / Kajdy Monika 237
7. Kramarz Waldemar / Haluch Karol 207

SUPER SPORT POW. 150 KM
1. Wiatr Mariusz / Artur "Ptasior" Szczygieł 200
2. Stopka Szymon / Baran Janusz 218
3. Bzdyk Kazimierz / Topór Wojciech 222
4. Wójcik Tomasz / Janda Artur 202
5. Jasiewicz Zbigniew / Kwiek Mariusz 230
6. Bodziony Wojciech / Gwizdowski Mariusz 214
7. Szodrowski Dariusz / Gaffke Tomek 223
8. Krupa Wojciech / Wojnar Waldemar 225

TRUCK
1. Świgost Andrzej / Wiśniewski Michał 301
Zobacz co piszą na Forum Quadzik.pl:
DXRACER SUPER RALLY - Sand Edition 2014 - Relacja

Prześlij do znajomego:
link do artykułu DXRACER SUPER RALLY - Sand Edition 2014

wstecz
REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.