Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
24-godzinny MOTOMARATON w terenie - zaproszenie na imprezę
24-godzinny MOTOMARATON w terenie - zaproszenie na imprezę
Motomaraton - Informacja prasowa
Wymęczone na wertepach zawieszenie błaga o litość, pracujący od wielu godzin na najwyższych obrotach silnik domaga się chwili odpoczynku, oczy zawodników kleją się od pyłu i wyczerpania. Oto rzeczywistość Dakaru – dostępna tylko dla wybranych. Ale nie trzeba przeprawiać się do Ameryki Południowej, by poczuć, czym jest najbardziej wymagający rajd terenowy na świecie. W dniach 22-23 czerwca 2013 w Mucharzu za jednym zamachem można zaliczyć ponad połowę Dakarowych etapów, stając do walki w organizowanym przez serwis EXTREM4X4 i portal TERENOWO.PL

24-godzinnym MOTOMARATONIE w terenie


Tak, nie ma w tym nawet krzty przesady. Na Dakarze 2013 w ciągu 24 godzin Stephane Peterhansel pokonał 9 z 14 etapów rajdu. Na dodatek po drodze biwakując i oddając w tym czasie swe auto w troskliwe ręce mechaników. Na MOTOMARATONIE nie ma mowy o odpoczynku i długich naprawach. Najlepsi w czasie zawodów pokonają ponad 1000 kilometrów w terenie! Takie oesy nie zdarzają się nawet na Dakarze...

Motomaraton24

MOTOMARATON 2013 zorganizowany zostanie w czasie jednych z najdłuższych dni w roku, które przedzieli krótka i gorąca noc. Zawody odbędą się dokładnie pomiędzy Nocą Kupały a Nocą Świętojańską, które są czasem zabawy, świętowania, tańców, skoków przez ogniska i puszczania wianków. Off-roaderzy nadejście lata uczczą w najmilszy dla siebie sposób – upalając przez 24 godziny w terenie!

MOTOMARATON odbędzie się na 15-kilometrowej pętli wytyczonej na dnie zbiornika wodnego Świnna Poręba w gminie Mucharz (położonego pomiędzy Wadowicami a Suchą Beskidzką, z szybkim dojazdem z autostrady A1). Bez obaw! Wody jeszcze nie napuszczono, a trasa wytyczona będzie w dużej mierze po utwardzonym gruncie i nie będzie kryła trudnych przeszkód terenowych. Na licznych, szerokich fragmentach drogi będzie istniała możliwość swobodnego wyprzedzenia wolniejszych rywali. Ideą maratonu 24-godzinnego nie jest zniszczenie maszyn, ale sprawdzenie ich wytrzymałości. Organizatorzy wiedzą o tym doskonale, bowiem sami byli uczestnikami (a nawet zwycięzcami!) i obserwatorami wielu maratonów (również 24h).

Zawody otwarte są dla wszystkich fanów off-roadu – w 24-godzinnej batalii wezmą udział samochody, a rywalizacja motocykli i quadów rozstrzygnie się w czasie o połowę krótszym. Dla obu grup zawodników przygotowane będą osobne trasy. W skład zespołu samochodowego może wejść od jednego do czterech kierowców na pojazd. Nie ma limitów jazdy za kierownicą, a także obowiązkowej liczby zmian – kto czuje się na siłach, może wystartować w zawodach samodzielnie. W zespołach moto lub ATV może być 2-3 kierowców i maksymalnie 3 pojazdy, co pozwala rywalizować w zawodach na zasadzie sztafety.

Tuż obok toru znajdować się będzie tętniąca życiem i muzyką strefa serwisowa przeznaczona na naprawy, przesiadki za kierownicą i tankowanie. W tych dniach obchodzone będą również Dni Ziemi Mucharskiej z licznymi imprezami towarzyszącymi. W sąsiedztwie bazy znajduje się kilka stacji benzynowych oraz hoteli. Ale tej nocy nikt nie zamierza układać się do snu!

MOTOMARATON już dziś budzi żywe zainteresowanie polskich off-roaderów, co gwarantuje znakomitą obsadę zawodów i liczne grono widzów. Wyścig relacjonowany będzie na żywo na najpopularniejszym polskim portalu off-roadowym TERENOWO.PL, który jest współorganizatorem przedsięwzięcia. Profesjonalna obsługa PR jest gwarancją jego obecności w mediach ogólnopolskich i zagranicznych.

Damian Baron – EXTREM4x4 – tel. +48 602181780, damian@extrem4x4.pl
Arek Kwiecień – TERENOWO.PL – tel. +48 605437786, arek@terenowo.pl

Więcej info: www.motomaraton.pl
Zobacz co piszą na Forum Quadzik.pl:
24-godzinny MOTOMARATON w terenie - 22-23.06.2013

Prześlij do znajomego:
link do artykułu 24-godzinny MOTOMARATON w terenie - zaproszenie na imprezę

wstecz
REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.