Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
„Technika jazdy quadem. Ilustrowany poradnik.” – R. Degelmann
„Technika jazdy quadem. Ilustrowany poradnik.” – R. Degelmann
Grzegorz Głowienka
Pierwsza w Polsce publikacja poświęcona technice jazdy quadem jest już dostępna. Przystępnie napisany, bogato ilustrowany poradnik umożliwia samodzielne doskonalenie techniki jazdy. Przeznaczony jest przede wszystkim dla początkujących, ale i zaawansowani kierowcy quadów będą mogli zweryfikować swoją wiedzę. Znajdziesz tu wiele praktycznych porad dotyczących m.in. ubioru, dopasowania pojazdu do kierującego, prawidłowego wykonywania różnych manewrów podczas jazdy po drogach i w terenie oraz wskazówki dotyczące postępowania w razie wypadku.
 
Na 144 stronach autor (Rene Degelmann) starał się w sposób jasny i przejrzysty przekazać, wiele istotnych informacji, które każdy z quadowców powinien sobie przyswoić, jeżeli planuje przygodę z czterokołowcami. Dodatkowo znajdziesz tu ponad 200 zdjęć, które dość szczegółowo ilustrują opisy kolejnych etapów poszczególnych manewrów podczas jazdy quadem
 
Szkoda tylko, że pewne typowo techniczne informacje, zawarte w książce, nie zostały zweryfikowane i osadzone w realiach polskich – a jedynie przetłumaczone z języka niemieckiego. Faktycznie, na końcu poradnika znajdziemy krótki dodatek (4 strony): Użytkowanie quadów w Polsce, ale tu również pewne informacje powinny zostać zweryfikowane ze stanem faktycznym.
 
Dość jednak tego narzekania. To dobrze, że taki poradnik został wydany. Kiedy kilka lat temu zaczynałem swoją przygodę z ATV, wiedzę o quadach, a raczej cząstkową wiedzę z zakresu techniki jazdy, czerpałem z wielu źródeł, ale najwięcej nauczyłem się od bardziej zaawansowanych quadowców i podczas codziennych jazd oraz treningów. Gdybym wtedy miał możliwość zakupienia takiej książki nie wahałbym się ani chwili. Pójdę dalej i powiem, że taka publikacja powinna mieć obowiązkowe miejsce w każdej biblioteczce quadowca, tuż obok kolejnych numerów dwumiesięcznika QUADZIK.
 
Książka jest dystrybuowana przez Wydawnictwa Komunikacji i Łączności Sp. z o.o. – www.wkl.com.pl. Cena detaliczna to 45 zł. Książkę będzie można znaleźć praktycznie we wszystkich księgarniach internetowych posiadających dział Technika.
 

Zobacz co piszą na Forum Quadzik.pl:
Technika jazdy quadem - podstawy

Prześlij do znajomego:
link do artykułu „Technika jazdy quadem. Ilustrowany poradnik.” – R. Degelmann

wstecz
REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.