Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
Dakar 2010: Finał – podsumowanie rajdu
Dakar 2010: Finał – podsumowanie rajdu
Jarek Kobierski – informacja prasowa
Po wyczerpujących przeszło dwóch tygodniach zmagań z terenem, pustynią, kamieniami, górami, ludzkimi przeciwnościami i samym sobą nadszedł czas na podsumowanie całego przedsięwzięcia. Tym razem nie udało się zdobyć podium ale nasz zawodnik na pewno wykonał kawał doskonałej, profesjonalnej roboty! Rafał walczył do samego końca bez względu na przewidywany wynik. Daje to nadzieję na to, że kolejny start może zaowocować wysoką lokatą, ponieważ doświadczenia zdobyte na dwóch kolejnych edycjach Rajdu Dakar nie zostaną zapomniane. Nasze intensywne “kibicowanie” na pewno się przydało.


W motocyklach niekwestionowanym zwycięzcą 32 edycji rajdu został natomiast Francuz Cyril Despres jadący na KTM’ie. Dzięki temu dopisał do on swojego dorobku trzecie Dakarowe zwycięstwo. Kuba Przygoński zdołał osiągnąć najlepszy wynik z dotychczasowych możliwych motocyklowych startów Polaków na Dakarze. W klasyfikacji generalnej uplasował się na świetnym 8 miejscu ! Kapitan Orlen Teamu, Jacek Czachor w ogólnej klasyfikacji został sklasyfikowany na 16 miejscu. Kolejny Polski zawodnik – Krzysztof Jarmuż, reprezentant Honda Team Europe utrzymał 27 lokatę w klasyfikacji generalnej. Ostatni z Orlen Teamu – Marek Dąbrowski osiągnął 33 miejsce – pamiętajmy jednak iż bardzo długi czas zmagał się on z kontuzjami.


W klasie samochodów druzgocąca dominacja Volkswagenów. Dwukrotny mistrz świata WRC z lat 90 i 92, Hiszpan Carlos Sainz znany także pod pseudonimem „El Matador” wygrał tegoroczną, 32 edycje rajdu Dakar. Miło jest nam także poinformować o dotarciu do linii mety polskiej załogi samochodu w składzie Szustkowski/Kazberuk jadących Mitsubishi. W generalce ich łupem padła 35 pozycja. Radość załogi powinna być tym większa, zważywszy na fakt iż są oni jedyną polską ekipą samochodu, która dotarła do linii mety w tegorocznej edycji rajdu. Niestety na 9 etapie po uszkodzeniu tylnej osi w swoim Nissanie ekipa Orlen Teamu Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin (Pilot) zakończyła swoją przygodę z 32 edycją rajdu Dakar.

W klasie ciężkiej jedno zwycięstwo lecz wiele rekordów Chagina ! Z ogólnym czasem 55 godzin, Rosjanin Vladimir Chagin jadący Kamazem wygrywa 32 edycję rajdu Dakar z ponad godzinną przewagą nad swoim teamowym kolegą Fridausem Kabirovem. Informacje z klasy ciężarówek kończymy miłym Polskim akcentem – załoga w składzie Baran/Marton/Zborowski w klasyfikacji generalnej zajęła ostatecznie 20 lokatę.


Rafał Sonik: „Wiem, czułem to, bardzo dużo dobrej energii, duże nadzieje wielu ludzi w tym, aby dojechać do mety. Moje nadzieje oczywiście też. I właściwie dojechałem dzięki Waszemu wsparciu. Gdyby nie to, że wiedziałem, że jest wielu kibiców, wielu moich przyjaciół i mojej rodziny, ludzi, dla których ważne było to, co robię i ważne było to, żeby zakończyć to, co zaczęliśmy. Uznałem, że nawet, jeśli z góry można było po dwóch czy trzech dniach stwierdzić, że nie ma szans wygrać tego rajdu w tych okolicznościach, które tutaj miały miejsce to i tak ważne jest, żeby coś, co zaczęliśmy razem i w co wiele osób wierzyło, żeby postarać się ze wszystkich sił skończyć. I tak też się stało.

To ja Wam dziękuję, bo gdyby nie Wy to bym się wycofał po trzecim czy czwartym dniu widząc, jakie tutaj mają miejsce okoliczności. Po prostu wycofałbym się, bo uznałbym, że nie chcę uczestniczyć w czymś, z czym się pryncypialnie nie zgadzam.

Ale to Wy byliście powodem, dla którego jechałem dalej i to Wy byliście powodem, że walczyłem dalej.


Kończąc swoją wielką przygodę z rajdem, tak samo my kończymy naszą podróż. Dziękujemy bardzo wszystkim fanom Dakarowych zmagań, którzy towarzyszyli nam przez 14 etapów i 9000 km prawdziwego piekła jakie niewątpliwie napotkali zawodnicy na trasie rajdu. Gratulujemy wszystkim polskim załogom, które osiągnęły metę w boskim Buenos jak i tym, których trasa 32 edycji rajdu pokonała. Nasi zawodnicy dostarczyli nam wielu emocjonujących chwil i prezentowali sobą bardzo wysoki poziom. Szczególne gratulacje dla Rafała Sonika, który dumnie reprezentował polską brać quadową ! Mamy nadzieję, iż przynajmniej w małym stopniu informacjami na blogu oddaliśmy Dakarowy klimat. Do zobaczenia za rok !Galerie powiązane z artykułem:
Dakar 2010 - Etap 14
Dakar 2010 - Etap 13
Dakar 2010 - Etap 12
Dakar 2010 - Etap 11
Dakar 2010 - Etap 10
Dakar 2010 - Etap 9
Dakar 2010 - Etap 8
Dakar 2010 - Etap 7
Dakar 2010 - Etap 6
Dakar 2010 - Etap 5
Dakar 2010 - Etap 4
Dakar 2010 - Etap 3
Dakar 2010 - Etap 2
Dakar 2010 - etap 1
Dakar 2010 - zapowiedź

Zobacz co piszą na Forum Quadzik.pl:
Dakar 2010 - 14 Polaków na starcie

Prześlij do znajomego:
link do artykułu Dakar 2010: Finał – podsumowanie rajdu

wstecz
REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.