Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
DAKAR 2010 - etap XIV- Santa Rosa - Buenos Aires
DAKAR 2010 - etap XIV- Santa Rosa - Buenos Aires
Jarek Kobierski – informacja prasowa
Ostatni odcinek specjalny liczący 206 km bardzo szybkich tras, na których startujący nie powinni znaleźć większych utrudnień. Zawodnicy musieli zmierzyć się jedynie ze swoimi emocjami i sprzętem. Metą OSu będzie San Carlos de Bolívar, skąd wszyscy po 335 km dojazdówki, dotarli do stolicy Argentyny, Buenos Aires, gdzie w niedzielę odbędzie się ceremonia podium.Trasa: Santa Rosa > Buenos Aires
* dojazdówka: 166 km
* Odcinek Specjalny: 206 km
* dojazdówka: 335 km
* suma: 707 km


Po prawie 9000 km i 15 dniach ciężkiej przeprawy historia zatoczyła w końcu koło. 32 edycja rajdu Dakar dobiegła końca. Dzisiejszy odcinek stał pod znakiem ostatecznej walki i rozstrzygnięć w klasyfikacji generalnej, jako że wśród zawodników zarówno motocykli, quadów jak i samochodów różnice pomiędzy czołowymi miejscami były naprawdę niewielkie. Do samego końca riderzy nie mieli lekko – na etapie 14 zostało postawione im zadanie pokonania aż 707 km w tym 206 km odcinka specjalnego przed ostateczną metą w boskim Buenos ! Mimo iż dzisiejsza trasa obfitowała w szybkie i niesprawiające trudności odcinki, gdzie maszyny mogły rozwijać ogromne prędkości, nad zawodnikami ciążyła wielka presja. Presja zyskania bądź straty kluczowych pozycji w klasyfikacji generalnej. Koniec odcinka specjalnego a tym samym miejsce dla widzów zaplanowane było w San Carlos De Bolivar. Po ukończeniu czasówki na zawodników czekało jeszcze 335 km dojazdówki, pełnej pięknych widoków oraz rzeszy wiwatujących kibiców.


Mimo zakończenia rywalizacji w dniu dzisiejszym oficjalne zakończenie rajdu oraz ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w argentyńskiej stolicy jutro. Mimo emocji towarzyszących wszystkim, zarówno zawodnikom jak i kibicom, przyjrzyjmy się szczegółom ostatniego dnia rajdu. Na start do etapu 14 stanęło 187 załóg (przypomnijmy, że 1 stycznia ilość załóg gotowych podjąć wyzwanie walki z trudami rajdu wynosiła 362 załogi !) w tym 88 motocykli, 14 quadów, 57 samochodów oraz 28 ciężarówki.


Wczorajsze zapowiedzi Rafała o walce do ostatniego kilometra potwierdziły się. Dzisiaj startujący jako drugi Super Sonik szybko objął prowadzenie i nie oddał go aż do końca etapu ! Świetna postawa „naszego człowieka”, który walczył do końca mimo pecha na pierwszych etapach. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej Rafał Sonik uplasował się na 5 miejscu! W klasyfikacji generalnej sytuacja nie uległa jednak zmianie. Na czele pozostali bracia Patronelli z Marcosem zajmującym pierwszą lokatę. Jako drugi uplasował się jego starszy brat Alejandro ze stratą około 2.5 godziny. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Hiszpan Juan Manuel „Pedrega” Gonzalez Corominas, który do lidera stracił ponad 5 godzin (!). Jako czwarty po zaciętej walce z Sonikiem, znalazł się Francuz Christophe Declerck na swoim Polarisie z przewagą zaledwie 4 minut nad Polakiem!Galerie powiązane z artykułem:
Dakar 2010 - Etap 14
Dakar 2010 - Etap 13
Dakar 2010 - Etap 12
Dakar 2010 - Etap 11
Dakar 2010 - Etap 10
Dakar 2010 - Etap 9
Dakar 2010 - Etap 8
Dakar 2010 - Etap 7
Dakar 2010 - Etap 6
Dakar 2010 - Etap 5
Dakar 2010 - Etap 4
Dakar 2010 - Etap 3
Dakar 2010 - Etap 2
Dakar 2010 - etap 1
Dakar 2010 - zapowiedź

Zobacz co piszą na Forum Quadzik.pl:
Dakar 2010 - 14 Polaków na starcie

Prześlij do znajomego:
link do artykułu DAKAR 2010 - etap XIV- Santa Rosa - Buenos Aires

wstecz
REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.