Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
DAKAR 2010 – etap XIII - San Rafael > Santa Rosa
DAKAR 2010 – etap XIII - San Rafael > Santa Rosa
Jarek Kobierski – informacja prasowa
Już tylko jeden etap dzieli nas od mety w Buenos Aires. 14, ostatni odcinek o długości 707 km w tym 206 odcinka specjalnego czeka na zawodników w ramach „końcowego odprężenia” przed czarną szachownicą w boskim Buenos. 16 stycznia zapraszamy na informacje prosto z trasy, która z pewnością będzie bardzo emocjonująca ! Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów, zwłaszcza za Rafała Sonika walczącego o 4 miejsce w klasyfikacji generalnej klasy quad !

Trasa: San Rafael > Santa Rosa
* dojazdówka: 76 km
* Odcinek Specjalny: 368 km
* dojazdówka: 281 km
* suma: 725 km

32 edycja rajdu Dakar nieubłaganie zbliża się ku końcowi. Dzisiaj, 15 stycznia zapraszamy na podsumowanie z przedostatniego już etapu 13 biegnącego z San Rafael do Santa Rosa. Na tapecie odcinka mieliśmy w sumie 725 km z czego aż 368 km odcinka specjalnego. Była to ostatnia szansa dla zawodników z czołówki na zyskanie dodatkowych minut w generalce bądź też zakończenie rajdu tuż przed metą – rozwaga i opanowanie emocji to kluczowe atrybuty, które powinny towarzyszyć dzisiaj każdemu, liczącemu się zawodnikowi ! Mimo bardzo długiego OS’u, kluczową rolę odgrywało pierwsze 50 km odcinka – podczas nich zawodnicy musieli zmierzyć się z ostatnimi wydmami rajdu w szarych piaskach Nihuil. Po tej przeprawie zyskanie większej przewagi było praktycznie niemożliwe – z pewnością nie bez podjęcia ogromnego ryzyka. Moc maszyn na tych krętych lecz bardzo szybkich odcinkach była kluczowa. Jeśli chodzi o liczby – do startu w San Rafael zostało dopuszczonych 193 załogi w tym 90 motocykli 14 quadów, 59 motocykli i 30 ciężarówek. Etap rozpoczął się o 7 rano i jak to zwykle bywa, na trasę jako pierwszy ruszył wczorajszy zwycięzca klasy jednośladów – Chilijczyk Francisco Lopez Contardo.


W klasie quadów mimo końcówki rajdu Polski reprezentant podkręca tempo ! Znany wszystkim quadowcom Super Sonik uzyskał dzisiaj drugi czas odcinka, przegrywając tylko z Francuzem Christophem Declerckiem o 5’56 ! Na jeden etap przed końcem rajdu „nasz człowiek” plasuje się na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej, tracąc do czwartego Declercka lekko ponad 7 minut. Jako trzeci na mecie zameldował się Argentyńczyk Sebastian Halpern jadący Yamahą ze stratą 27’14. W klasyfikacji generalnej sytuacja pozostaje bez najmniejszych zmian – na pierwszych dwóch miejscach znajdują się bracia Patronelli z Marcosem na czele. Jako trzeci ze stratą ponad 5 godzin do lidera znajduje się Hiszpan Juan Manuel Gonzalez Corominas.


Rafał Sonik: „Declerk chce zdobyć 4 miejsce, jedzie bardzo dobrze. To jest znakomity zawodnik, świetnie jeździ quadem. Jego quad jest dużo lepszy i dużo szybszy niż można było przypuszczać. KTM zrobił wspaniały silnik 700 ccm do tego quada. Znakomicie pracuje zawieszenie, bardzo lekki ten quad jest, w związku z tym może się bardzo szybko poruszać po wydmach, szczególnie po camel grassie. Wtedy widać, że ja muszę walczyć ze swoim quadem, a on jedzie bardzo szybko. I to, co jest najbardziej zdumiewające w tym jego quadzie to jest to, że jedzie 130 -140 km/h na OS, czego żaden quad tutaj nie umie. A jego pojazd to umie i to jest niesamowite.
To mnie musze przyznać dzisiaj zaskoczyło, bo zrobiliśmy odcinek specjalny, w którym były wydmy i który miał 370 km. Ja go przejechałem w 4h17 minut, a Declerk w 4h11 minut. Po prostu niesamowicie szybki jest jego quad! On dla mnie ma tylko jedną wadę, mianowicie ja jestem dużo wyższy od niego. Mam dłuższe ręce, dłuższe nogi i mi by się na tym quadzie po prostu niewygodnie jechało. Ta pozycja do jazdy jest nie za dobra. Ale poza tym fenomenalny quad, znakomicie przygotowany, bardzo szybki i świetny silnik.
Będę chciał walczyć do ostatniej chwili. Nie będę chciał absolutnie odpuścić.”Galerie powiązane z artykułem:
Dakar 2010 - Etap 13
Dakar 2010 - Etap 12
Dakar 2010 - Etap 11
Dakar 2010 - Etap 10
Dakar 2010 - Etap 9
Dakar 2010 - Etap 8
Dakar 2010 - Etap 7
Dakar 2010 - Etap 6
Dakar 2010 - Etap 5
Dakar 2010 - Etap 4
Dakar 2010 - Etap 3
Dakar 2010 - Etap 2
Dakar 2010 - etap 1
Dakar 2010 - zapowiedź

Zobacz co piszą na Forum Quadzik.pl:
Dakar 2010 - 14 Polaków na starcie

Prześlij do znajomego:
link do artykułu DAKAR 2010 – etap XIII - San Rafael > Santa Rosa

wstecz
REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.