Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
Silesia Quad Adventure 7-8.11.2008
Silesia Quad Adventure 7-8.11.2008
Jarek Kobierski

Szanowni Pasjonaci, Miłośnicy i Sympatycy Quad’owego szaleństwa!
Mamy przyjemność przedstawić i zaprosić Was na zupełnie nową imprezę.
Zapraszamy po raz pierwszy na Silesia Quad Adventure, imprezę typowo przeprawową dla quadowców.

Zmagania odbędą się w dniach 07-08 listopada 2008 roku.

Miłośników quad‘owego, mocnego jeżdżenia po terenie przybywa z roku na rok. Ci, którzy zaczynali przygodę z tym sportem kilka lat temu, teraz są już doświadczonymi wygami, którym nie straszne są ciężkie przeprawy i ostre terenowe zmagania.
Wraz ze wzrostem ilości pasjonatów rośnie również ilość imprez, gdzie legalnie można „pokatować” maszyny na leśnych, błotnych, piaszczystych, czy wodnych przeszkodach.
Mimo tego dobrze przygotowanych imprez dla quadów jest wciąż za mało. SQA jest odpowiedzią na potrzeby czterokołowych jeźdźców.
Potrzebę potwierdzania i rozwijania swoich umiejętności, potrzebę sprawdzenia wytrzymałości zarówno swojej jak i sprzętu, potrzebę gwałtownego podniesienia poziomu adrenaliny, czy wreszcie potrzebę dobrej i mocnej zabawy!

Silesia Quad Aadventure ???

zabawki, gadżety, konkrety…

Dla zawodników stworzyliśmy 2, zróżnicowane pod względem poziomu trudności, klasy – dla wytrawnych wyjadaczy klasę Quad Extreme oraz dla nieco mniej doświadczonych klasę Quad Adventure. Aby zgłosić się wystarczy wypełnić elektronicznie formularz, który znajduje się TUTAJ. Obie klasy będą rywalizować na dwóch Etapach: NOC i DZIEŃ. SQA odbywać się będzie na początku listopada (07-08.11.2008), więc pamiętajcie, że w listopadzie mogą być już przymrozki i pierwsze opady śniegu. Pamiętajcie, że hipotermia jest bardzo niebezpieczna dla organizmu ;)
Jazda w terenie odbywać się będzie po wyznaczonych i otaśmowanych Odcinkach Specjalnych. Przejazdy między OS-ami natomiast będą prowadzone z użyciem obowiązkowego metromierza, na podstawie papierowych notatek nawigacyjnych (Roadbook’ów – RBK), które, nawet jeśli napisane są perfekcyjnie od zawodników wymagają orientacji w terenie i spostrzegawczości.
Na takiej imprezie nie może również zabraknąć innych (wprowadzonych po raz pierwszy w Polsce na Poland Trophy i tam też sprawdzonych) udogodnień, takich jak Elektroniczna Karta Drogowa, czy Tracklogger. Pierwszą z nich przypina się linką do quada i służy ona do potwierdzania przejazdu poprzez „odbijanie“ na trasie Elektronicznych Pieczątek – rozwiązanie to zwalnia z ciągłego zamartwiania się o stan papierowej karty potwierdzeń przejazdu, a dzięki elektronicznemu zapisowi daje bardzo dokładne i obiektywne rezultaty.
Tracklogger jest urządzeniem, które w oparciu o zainstalowany w nim moduł GPS umożliwia zapisanie całej drogi przejazdu quada na trasie Rajdu. Jest swego rodzaju elektronicznym szpiegiem, który po zakończeniu rywalizacji i podłączeniu go do komputera pokaże wszystkie zjazdy z trasy, pobłądzenia czy przekroczenia prędkości. Tracklogger wymaga wcześniejszego montażu specjalnego zestawu składającego się z uchwytu, anteny GPS oraz okablowania.
Zestaw ten każda załoga musi zakupić u organizatora i zamontować go we własnym zakresie.


klasy rajdu…

Extreme - trasa dla pojazdów czterokołowych wyposażonych w napęd 4x4, wyciągarki, metromierze, zestawy montażowe do trackloger`ów TLG (urządzenie, które miało swoją premierę na Poland Trophy) - do zakupienia w biurze rajdu. Koniecznie już teraz, bo wymaga montażu elektrycznego! Ponieważ trasa będzie obfitowała w ciężkie próby terenowe, pojazdy muszą być wyposażone w snorkele i taśmy ochronne na drzewa (szerokość minimalna 6 cm!). Będzie ciężko, będzie mokro, będzie esktremalnie! Dlatego OBOWIĄZKOWYM wyposażeniem osobistym każdego Ridera będzie zbroja lub buzer. Sprawdzane to będzie nie tylko podczas Badania Kontrolnego (BK) ale i na starcie do każdego etapu. Brak tego elementu wyposażenia, podobnie jak i brak kasku, wyklucza zawodnika ze startu w imprezie. Chętni do startu w SQA muszą wykazać się wcześniejszym startem w co najmniej dwóch imprezach quadowych wymienionych w regulaminie jako imprezy kwalifikujące: PT (co najmniej klasa Advance), River Ride, Croatia Trophy, itd.
Pełna lista na stronie SQA (formularz zgłoszeniowy oraz załącznik nr.5 do regulaminu).

Adventure - wymagania techniczne i wyposażenie pojazdów: napęd 4x4, wyciągarki, metromierze, zestawy montażowe do trackloger`ów TLG (urządzenie, które miało swoją premierę na Poland Trophy) - do zakupienia w biurze rajdu. Koniecznie już teraz, bo wymaga montażu elektrycznego! Ponieważ trasa będzie obfitowała w ciężkie próby terenowe, pojazdy muszą być wyposażone w snorkele i taśmy ochronne na drzewa (szerokość minimalna 6 cm!). No, może snorkele mogą być trochę niższe ;-) Wyposażenie zawodników: zbroja lub buzer oraz oczywiście kask :-). Do startu w klasie Adventure dopuszczeni zostaną wszyscy zawodnicy (po opłaceniu wpisowego, oczywiście) - nie jest wymagany wcześniejszy start w imprezach kwalifikujących.

organizacyjnie…

Głównym Organizatorem imprezy jest Euroforum Adventure Club, organizator ekstremalnych integracji firmowych (np. qudowe wyścigi, terenowe przeprawy, paintball) oraz pikników i szkoleń, jak również, co najważniejsze, największego i najcięższego w Polsce Ekstremalnego Rajdu Przeprawowego Samochodów Terenowych i Quadów – Poland Trophy, czy wreszcie ostatnio Partner Wykonawczy, zabezpieczający od strony technicznej i sportowej Pierwsze Mistrzostwa Śląska Off-Road.
O POLAND TROPHY słów kilka… Zaczynając w 2007 roku przygodę z POLAND TROPHY® celem było stworzenie najbardziej prestiżowego, ekstremalnego rajdu przeprawowego, który będzie profesjonalnie przygotowany
i prowadzony, ekstremalnie wymagający ale jednocześnie niezwykle bezpieczny, zdobywający uznanie zarówno zawodników, dając im niezwykłą możliwość pokazania i doskonalenia swoich nieprzeciętnych już umiejętności, jak i kibiców Off-Road’u mogących uczestniczyć w niezwykle emocjonującym widowisku sportowym. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Ale nikt nie obiecywał, że będzie… Poland Trophy jest pionierem nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa i dbania o zasady fair play (Tracklogger, bardzo rygorystyczny Regulamin) oraz precyzyjnych
i bezstronnych reguł sędziowania oraz pomiarów czasów przejazdu (Pieczątka Elektroniczna; Elektroniczna Karta Drogowa).
W 2008 roku do każdej Edycji zgłasza się średnio 140 załóg w 6 klasach
(3 samochodowych: No Limit, Adventure oraz Tourist; 3 w quadowych: Quad Extreme, Quad Advance i Quad Sport).
Trasy są ekstremalne, niektórzy twierdzą, że najtrudniejsze w Polsce; zawsze różnorodne, zawsze przemyślane, zawsze malownicze! Obserwatorzy mają zapewnioną niepowtarzalną możliwość obejrzenia niezwykłego widowiska sportowego oraz obcowania z szeroko pojętym off-road’em w Off-Road Parku Poland Trophy podczas imprez piknikowych. Poland Trophy jest największym i najlepiej zorganizowanym wieloedycyjnym rajdem przeprawowym w Polsce. Zapraszamy na stronę www.polandtrophy.pl


Zobacz co piszą na Forum Quadzik.pl:
7-8 listopada 2008 - Silesia Quad Adventure

Prześlij do znajomego:
link do artykułu Silesia Quad Adventure 7-8.11.2008

wstecz
REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.