Zbieram opinie o Maxxer lub MXU 150.

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kymco
ODPOWIEDZ
Krystian52
Posty: 10
Rejestracja: wt 17 sie, 2010
Quad:: Kingway 200
Imię: Krystian

Zbieram opinie o Maxxer lub MXU 150.

Post autor: Krystian52 » ndz 23 sty, 2011

Chce kupić quada do 4 tys zł. Czy za takie pieniądze da się kupić używanego do jazdy Kymco Maxxer lub MXU 150.

Jak z awaryjnością tych quadów i dostępem do części?

FunQuad
Posty: 6
Rejestracja: czw 27 sty, 2011

Re: Zbieram opinie o Maxxer lub MXU 150.

Post autor: FunQuad » czw 27 sty, 2011

Witam
Posiadam MXU 150 oraz dla dzieci Maxxera 90. W cenie do 4 tys. raczej MXU 150 nie znajdziesz. W tej cenie możesz znaleźć Maxxera 90 lub 50 ale jak już wcześniej pisałem to guady raczej dla dzieci.
MXU 150 jak na taką pojemność silnika naprawdę daje radę. Jest zrywny i dość szybki.
Co do awaryjności i dostępu do części też jest dobrze. W jednym z MXU 150 po przebiegu prawie 3000 km rozsypał się pasek napędowy. Dostępność paska od ręki a koszt 140 zł i wymienić można samemu. I to tyle awarii w tych MXU 150. A powiem że są dość ostro eksploatowane ponieważ pracują w wypożyczalni.

Krystian52
Posty: 10
Rejestracja: wt 17 sie, 2010
Quad:: Kingway 200
Imię: Krystian

Re: Zbieram opinie o Maxxer lub MXU 150.

Post autor: Krystian52 » pt 04 lut, 2011

Kiedyś na Allegro były wystawione Maxxery 150 w cenie około 4 tys. Nie wiem w jakim były stanie. Były 5 - 7 letnie.

Może za tak małe pieniądze 4 tys zł to kupić jakiegoś chinczyka

Awatar użytkownika
PIOTR_15
Lucky ATV Team
Posty: 1099
Rejestracja: sob 02 lut, 2008
Lokalizacja: z Powiatu Drawskiego

Re: Zbieram opinie o Maxxer lub MXU 150.

Post autor: PIOTR_15 » pt 04 lut, 2011

z chinolem będziesz się męczył, może poszukaj jakiegoś blasterka.

Krystian52
Posty: 10
Rejestracja: wt 17 sie, 2010
Quad:: Kingway 200
Imię: Krystian

Re: Zbieram opinie o Maxxer lub MXU 150.

Post autor: Krystian52 » sob 05 lut, 2011

Yamaha Blaster to quad sportowy. Ja bym chciał quada do jazdy rekreacyjnej. Taką pseudo przeprawówkę z homologacją drogową i możliwie dużymi kołami. Może być mały silnik, nie zależy mi na max prędkości, do spokojnej jazdy po drogach leśnych i polnych. I żeby miał cichy wydech. Sportowe quady mają głośny wydech.

Teraz mam chińskiego quada coś ala Bashan 200 firmy Kingway, ale jest bez homologacji i koła ma 8 calowe. Gdyby miał homologacje to nie myślałbym o zmianie quada. Mój chiński quad biorąc pod uwagę cenę nie jest taki zły - awaryjny. Kupiłem go używanego, bardzo zaniedbanego. Wyregulowałem gaźnik, ustawiłem zbieżność kół przednich, naciągłem łańcuch, wymieniłem łożysko jednokierunkowe i generalnie z tygodnia na tydzień coraz lepiej jeżdzi. Ale na drogę nie mogę wyjechać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kymco”