yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: robertmuszka » ndz 11 sty, 2015

Poszukaj kolego w necie o takim koledze Oskar Pietrzak. Pooglądaj filmiki i rób co chcesz.
ja miska kiedyś może zamienię Ale pewnie wrócę i tak do niego.

Awatar użytkownika
kostek_ak
Posty: 113
Rejestracja: śr 05 lut, 2014
Quad:: yamaha big bear 350
Imię: andrzej

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: kostek_ak » ndz 11 sty, 2015

robertmuszka pisze:Poszukaj kolego w necie o takim koledze Oskar Pietrzak. Pooglądaj filmiki i rób co chcesz.
ja miska kiedyś może zamienię Ale pewnie wrócę i tak do niego.
nie za bardzo mogę odnaleźć ja byś podał dokładniejsze namiary był bym wdzięczny
smak wolności ---- try this

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: DKfan » ndz 11 sty, 2015

Uwaga Roberta nie pomoże przy wyborze quada dla Ciebie. Oskar i jego kolega wygrywaja w PPP Oskar na Grizzly 450 a kolega na Kingquad 750. Czy to oznacza ze kązdy kto szuka quada ma kupować któryś z tych dwóch pojazdów? Nie bo wygrywaja obaj panowie a nie ich sprzęt, Oskar wygrywałby na Maxxerze 450 czy TGB.
Owszem G450 jest zwinnym quadem ale też słabszym, wolniejszym i mniejszym. Teraz tylko pozostaje pytanie jak będziesz jeździł, jeżeli chcesz zacząc startować w przeprawach czy próbować sił w trialu wybierz G450, jeżeli bedziesz jeździł tochę dalej, z kolegami ktorzy jezdza mocniejszymi quadami lub z pasażerem lepszy bedzie KQ450.

A najlepszy bedzie ten ktory jest w lepszym stanie
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: robertmuszka » pn 12 sty, 2015

Jacku, dlaczego twierdzisz że ta uwaga nie pomoże, napewno nie zaszkodzi pooglądać, co można takim małym sprzętem zrobić, Oskar jednak ma grizzlaka a nie maxxera.
To że kupi yamaszke to nie znaczy, że musi startować w zawodach, a suzuki trzeba się ścigać z innymi.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: DKfan » pn 12 sty, 2015

Robert, nie pomoże w wyborze quada. Oskar osiągalby dobre wyniki niezależnie od tego na czym by jechał. To nie G450 wygrywa tylko on. Oczywiście jest po co oglądać te filmy bo można cos podpatrzec. Jeżeli naprawdę uważasz ze G450 tak samo dynamicznie jeździ jak sporo mocniejsze Kq i w towarzystwie mocniejszych quadów będzie tak samo za nimi nadążał to...
Kostek kupuj G450 jest najlepsza i nie bierz pod uwagę tego co napisalem. Ja się nie znam lobby Yamahy jak zwykle ma.rację
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: robertmuszka » pn 12 sty, 2015

Jacek, gdzie ja twierdze, żę
DKfan pisze:Jeżeli naprawdę uważasz ze G450 tak samo dynamicznie jeździ jak sporo mocniejsze Kq i w towarzystwie mocniejszych quadów będzie tak samo za nimi nadążał to...

Co do tej ogromnej róznicy w mocy i wadze .
King 450 Moc maksymalna: 37,3 KM przy 6500 obr/min i Masa własna: 305 kg stosunek KG do KM- 8,17kg/KM
Yamaszka Moc: 28 km Masa Własna 250 kg i Stosunek kg do KM 8,92.
Jesli coś nie tak to popraw mnie Jacku, bo yamaszka jakby lepiej wypada.
Swoja drogą to troszke sie pieklisz, jak coś jest nie tak, bo zaczepka o lobby była raczej nie na miejscu, to czyste liczby znalezione w wyszukiwarce.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: DKfan » pn 12 sty, 2015

Nie piekle się. Dane które są kilka postów wyżej ja znalazłem takie jak możesz zobaczyć , te które wkleiles są nieco dziwne 303kg waży kq750 z EPS. Nie pozostaje nam nic innego niż wklejać linki. Chociaż zastanawiam się jaki to ma sens bo tak posiadacze Yamahy są tu w większości i zawsze panaceum na wszystko jest Grizzly.

Jednak postanowiłem jeszcze raz poświęcić swój czas więc powstała...
mała errata dane obu pojazdów z tej samej strony.
Suzuki


Yamaha
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: oolsztyniak » wt 13 sty, 2015

DKfan pisze: Yamahy są tu w większości i zawsze panaceum na wszystko jest Grizzly.
CF MOTO Obrazek
:I love CF MOTO:
:wyśmiewacz:
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
kostek_ak
Posty: 113
Rejestracja: śr 05 lut, 2014
Quad:: yamaha big bear 350
Imię: andrzej

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: kostek_ak » śr 14 sty, 2015

panowie spokojnie doceniam wasze zaangażowanie ale czy nie za bardzo się zapędziliście. Wiem i tak iż ostatnie zdanie należy do mnie, ale wasza ocena i doświadczenie jest jak widzę spore w temacie. Więc tak, zacznę od yamaszki bo trochę znam sprzęt.
Sprzęt godny uwagi pod wieloma względami ale są pewne aspekty które mnie troszkę zniechęcają tj. gabaryty mam prawie 2m wzrostu i 110 kg wagi dlatego cenną zaletą dla mnie jest wielkość quada czyli suzuki. Co do techniki jazdy i sposobu to i na traktorze można wiele zdziałać :) A tak poważnie nie jestem zwolennikiem długich wypraw, choć i takie się zdarzają. Dla mnie krótkie wypady ale konkretne to jest to co lubię i tu wiadomo przewagę ma yamaszka mniejsza zwrotniejsza ale idąc dalej wiadomo w miarę zdobywania doświadczenia przyjdzie czas na większe pojemności a przy tym gabaryty więc myślę iż suzuki bierze górę nad yamaszką.
pewnie zapytacie dlaczego 450 a nie 600, 700 czy wyżej odpowiedź jest jedna KASA. Ale nie powiem próbowałem z CF MOTO 500 LONG oraz KAWASAKI BRUTE FORCE 650 na forum zakładałem tematy. Mała kasa sprzęt dojechany. Dlatego 450 polatam niżeli większym będę blokował garaż.
Sądzę iż w przyszłym tygodniu jednak SUZUKI będzie stało już u mnie. ALE BY NIE UTRACIĆ POPARCIA W FANACH YAMAHY powiem iż w garażu stoi sprzęt którym latam do dziś yamaha 350 i ten pozostanie fantastyczny sprzęt na początek.
smak wolności ---- try this

Awatar użytkownika
kostek_ak
Posty: 113
Rejestracja: śr 05 lut, 2014
Quad:: yamaha big bear 350
Imię: andrzej

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: kostek_ak » śr 14 sty, 2015

Ot masz babo placek w trakcie jak wysyłałem wcześniejszego posta dzwonił gościu od suzuki z info iż zaczął szwankować mu licznik!!!!!! raz łączy raz nie, ale wyświetla km i nalicza czy coś takiego i mówi że to nie wtyczka z ceny zejdzie na inny licznik :( co może być przyczyną. NIE KOŻIOŁKOWAŁ
smak wolności ---- try this

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”