Wrześniowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Wyprawy te bardzo dalekie - zagraniczne, jak i te bliższe po Polsce...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Wrześniowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: oolsztyniak » czw 26 cze, 2014

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Po sukcesie poprzedniej wyprawy i propozycjach osób, które na wyprawie były już w czasie poprzedniej zrodził się pomysł na to jak ma wyglądać nasz kolejny wspólny wyjazd.

Tym razem z typowej jazdy turystycznej choć i jej nie zabraknie w planach mamy przeprawę, jazdę techniczną oraz jazdę w zupełnie nieznane nam tereny :) Plan jest jeden - ponownie się zintegrować :)

Również w tej edycji wyprawy nie zabraknie zwiedzania bo przecież nie sama jazda się liczy.
Głównym elementem będzie jazda po nieczynnych już szlakach kolejowych, zwiedzanie zapomnianej i opuszczanej infrastruktury kolejowej (dworce, przeładownie, silosy, magazyny), których na owych terenach nie brakuje.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zobaczymy również dawną kwaterę Hitlera czyli Gierłoż oraz Mamerki - centrum dowodzenia i łączności Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych Wermachtu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czekają nas również niezliczone ilości dworków i pałaców, zamki, sanktuaria oraz fortyfikacje tak ażeby nikt się nie nudził.

Tym razem wyeliminujemy skracanie traka i omijanie dość ciekawych miejsc kosztem szybszego przyjazdu na biwak.
Zwiedzimy wszystko to co będzie zaznaczone na traku oraz wiele innych miejsc, których nie sposób opisać i przedstawić.
Noclegi będziemy mieli zamówione a spać będziemy w agroturystykach, które będziemy mogli zarezerwować dopiero w ów czas kiedy będziemy wiedzieli mniej więcej ile osób z nami pojedzie.
We wrześniu pogoda może być kapryśna i temperatura nie musi rozpieszczać więc spanie w namiotach może być dość ryzykowne stąd wybraliśmy opcję agroturystyki.

Do przebycia kawał drogi bo po samym traku mamy ponad 400 km a to już spore wyzwanie.
Podobnie jak poprzednio spotkamy się w czwartek na wspólnej kolacji wspólnym zjeździe a na trak ruszymy w piątek z samego rana ponieważ pierwszego dnia do przebycia aż 180 km.

Na grupy raczej dzielić się nie będziemy, świetnie nam szło na poprzedniej wyprawie mimo kilku zgub :-) ale tutaj już znamy siebie i wiemy na co można liczyć :)

Oczywiście im szybciej stworzymy listę tym lepiej - zawczasu będzie można załatwić nocleg w agroturystykach, przygotować logo oraz pamiątkowe koszulki i naklejki, których i na tym wyjeździe nie zabraknie, przecież pamiątka musi być a i identyfikować się w jakiś sposób musimy :-)

Data jak poprzednio będzie ukryta i dostępna u mnie na PW

Adres e-mail mój się nie zmienił wl24@wp.pl a mój numer telefonu wciąż aktualny :-)

Wyjazd oczywiście jak poprzednio nie jest wyjazdem komercyjnym a integracyjnym, każdy przyjeżdża na własną odpowiedzialność i z własnej nieprzymuszonej woli.

Zapraszam do wpisania się na listę
Start wyprawy będzie w okolicach Olsztyna woj. warmińsko-mazurskie

Lista po 8 minutach od założenia tematu
1. Czoper
2. _X_8_
3. robertmuszka
4. Diks1974 ( K4 - Skępe )
5. Andrzej ( AGK WOLA )
6. Marek ( Mario )
7. VEEGO
8. Miłosz + Krzyś
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

grzmot
Posty: 17
Rejestracja: śr 18 cze, 2014
Quad:: Traktor: CF 500-2A LONG
Imię: Sebastian

Re: Wrześniowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: grzmot » czw 26 cze, 2014

Proszę mnie dopisać do listy :D

Jadę z Rzeszowa, mogę się dołączyć do kogoś z Krakowa lub Katowic?

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Wrześniowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: Zmora1966 » sob 28 cze, 2014

Patrząc na dyskusję kończąca stary temat na forum ATV - wstrzymuję się z decyzją do powrotu do Polski i rozmowy z resztą teamu.
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Wrześniowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: Zmora1966 » śr 02 lip, 2014

Tak jak napisałem na drugim forum - Osobiście nie widzę sensu robienie 170 km dziennie - poprzednio dymaliśmy po około 100 i ledwo wyrabialiśmy w czasie (i to nie my - ZaZu - wstrzymywaliśmy wycieczkę). W tym czasie nie udało nam się praktycznie niczego zwiedzić (a na tym wydaje i się polega turystyk).
Oczywiście szanuję decyzję organizatorów i to jest ich decyzja i ich impreza dlatego każdy ma prawo do swojego wyboru.
Kalkulacja prosta:
Dymanie 700 km z Krakowa na Warmię, plus 400 km i powrót 700 km to stanowczo za dużo. Nie wierzę też w to że plany zwiedzania zostaną zrealizowane. To jest wrzesień a może październik, jedno załamanie pogody które jest bardzo możliwe wywala wszystkie plany - większe błoto i topienie wstrzymuje wszystkie założenia.
Dla osób które mają na miejsce zjazdu od 0-300 km ..ok :) sam bym pojechał.

Osobiście zastanowię się nad zorganizowaniem podobnego wypadu w moich okolicach lub w zasięgu do 300 km dociągnięcia sprzętu.

Bawcie się dobrze. Oczywiście moi koledzy z teamu mogą mieć inne zdanie - nie mam zamiaru im nic sugerować. Podejmą decyzję samodzielnie i jak trzeba będzie pomogę w komunikacji.
Pozdro dla wszystkich
Sławek
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Wrześniowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: oolsztyniak » śr 02 lip, 2014

Dla mnie 120 km dziennie to za mało, taką odległość robię praktycznie co weekend w jedno popołudnie.
Teraz w sobotę strzelone 220 km z przerwą wymuszona przez awarię opony (godzina) i ognisko (półtorej godziny)
Wyjechaliśmy o 11 a o 22 byłem w domu wyjezdzony i zadowolony :-)

Jak to się mówi "róbta co chceta" ja jadę bez względu na ilość chętnych na wyjazd.
Nie po to organizuję wyjazd, ściągam ludzi żeby robić "setkę"
Bo ja chcę jeździć a nie się mazać :-)

PS do Olsztyna masz 500 km ;-)
It's your choice.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Wrześniowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: Zmora1966 » śr 02 lip, 2014

oolsztyniak pisze: Bo ja chcę jeździć a nie się mazać :-)
no cóż jeśli uważasz że powyższe jest oznaką mazania się to moja decyzja jest jak najbardziej słuszna, świadczy bowiem o całkowitym braku zrozumienia.

dzięki za wszystko
:beczy: mazgaj
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Wrześniowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: oolsztyniak » czw 03 lip, 2014

Nie bierz tego do siebie i się nie dąsaj :-)
Moje słowo miało wyrazić kwestie ogólne a nie miały uderzyć w Ciebie.

Chodzi o to, że stwierdziłeś iż te kilometry są nie do przejechania a ja Ci mówię, że się da.
Nie wiem dlaczego wszystkich ilość 170 km do zrobienia w jeden dzień aż tak bardzo odstrasza?
Czy to tak wiele?
Licząc 10h jazdy średnio mamy 17 km/h - co to za prędkość?
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Wrześniowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: oolsztyniak » czw 03 lip, 2014

Powiem tak bo dyskusja trwa i tu i "tam".

Dzień pierwszy
Startujemy o 9:00 i nikt nie broni nam dojechać na nocleg o 21:00
Łóżka będą posłane, kolacja będzie czekać.
Przebieranki, prysznic, pudrowanie noska 22:00 mamy biesiadę przy ognisku, browarki, może chłopca z gitarą ;-)
Kto chce niech zaprosi żonę, niech dojedzie do AGRO i zrobimy dyskotekę :-)
Ale to tylko teoretycznie bo ja obstawiam dojazd w granicach 19-20 max.
Zwiedzamy infrastrukturę nieczynnej kolei, może jakaś "ćwiartka" na nieczynnym lotnisku :diabeł: i trochę błotnego taplania :metal:
Na lotnisku można zrobić ognisko, jedni pieką kiełbaski i konsumują Lunch drudzy robią sobie "ćwiartkę"
Obok lotniska jest również tor Motocross o długości 1600 metrów, może jakieś pseudo zawody? :uśmiech:

Dzień drugi, o 9:00 ruszamy, św. Lipka godzina zwiedzania, wyjeżdżamy z niej o 10:30, Gierłoż w odległości 30 min o 12 z niej wyjedziemy, - godzina z przewodnikiem. Dojazd do Mamerek mamy godzinkę , zwiedzanie też wyjeżdżamy o 14 i jedziemy na nocleg. Mamy do przejechania łącznie 130 km ze zwiedzaniem. Od ostatniego zwiedzanego punktu czyli Mamerki mamy na nocleg 100 km fajnej traski.

Na dzień trzeci opcje są dwie, robimy fajną rzeczkę, trochę błota i jedziemy na "bazę" albo od razu jedziemy na "bazę" gdzie od noclegu z dnia drugiego mamy max 2,h drogi i to fajne szuterki.
Wyjedziemy o 10, 12 jesteśmy na "bazie" 13 jedziecie do domu.

Trak został zmieniony.
Do przejechania 340 KM.

Dzień pierwszy 156 KM
Dzień drugi 134 KM
Dzień trzeci max 50 KM

O 13 będziecie już spakowani na lawetach.
Tankowania w dzień pierwszy możliwość trzech
Tankowanie dzień drugi możliwość dwóch
Tankowanie dzień trzeci możliwość trzech
Renomowane stacje Orlen, BP.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Wrześniowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: Zmora1966 » czw 03 lip, 2014

oolsztyniak pisze:Nie bierz tego do siebie i się nie dąsaj :-)
Moje słowo miało wyrazić kwestie ogólne a nie miały uderzyć w Ciebie.
Łukasz, ja się nie dąsa tylko mówię otwarcie co mi się nie podoba. Pamiętam też że zasady są proste - jak komuś odpowiada forma to jedzie, jak nie to nie jedzie.

Ja zwracam uwagę tylko na pewną kalkulację i doświadczenie z naszego ostatniego wyjazdu.
Dla mnie nie jest problemem zrobienie nawet i 250 km dziennie jazdą taką jak uprawialiśmy ostatnio (bez postoju na papierosa i problemów z gadzinką Muszki)
Z markiem starujemy w rajdach i uwierz to co nam prezentujecie na przejazdach turystycznych to jest przysłowiowa "bułka z masłem".

Jednak cel tego wyjazdu jest inny jak mniemam a przynajmniej ja takiego oczekuje - a jak się okazuje również Marek z którym rozmawialiśmy tu w Maroku.
- przejachać i zobaczyć coś nowego
- fajnie się poprzepawaić , ubłocić, powspółpracować w przeprawach
- zwiedzić
- zintegrować ale nie jechać na podwójnym gazie bo to karalne i niebezpieczne
- wrócić bezpiecznie do domu

powyższe w moim mniemaniu uniemożliwia realizację trasy w wysokości blisko 200 km dziennie - w 4-5 quadów.. realne w 30 - bardzo mało...skończy się na skracaniu tracków

Nowa propozycja jest już znacznie lepsza!
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Wrześniowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: oolsztyniak » czw 03 lip, 2014

Specjalnie pod Was siedziałem wczoraj cały wieczór i dziś od rana żeby trak był zadowalający i go korygowałem.
Sam zaczynasz rysować i wiesz jakie jest to czasochłonne.
Teraz ilość km jest odpowiednia wydaje się dla wszystkich. W piątek dostaniecie taką przeprawę że szelki spadają albo ciut utrudnie i zrobimy ją w czwartek w nocy oczywiście dla chętnych.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyprawy quadowe”