Jak to w koncu jest z ta rejestracja??

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
Awatar użytkownika
markus
Posty: 590
Rejestracja: pn 18 gru, 2006
Lokalizacja: SLASK
Kontakt:

Jak to w koncu jest z ta rejestracja??

Post autor: markus » wt 12 lut, 2008

W Polsce od jakiegos czasu mamy manie rejestrowania quadów (szczegolnie tych z importu)

Wszyscy sie zucaja na rejestrowanie (ja tez), a ostatnie doniesienia wskazuja ze lepiej chyba jednak nie miec tzw. blachy.

Były przypadki ze kierowcy złapani na drodze nie majac dowodu, ( ale majac OC) dostawali w najgorszym przypadku mandat 100zł. Ci sami kontrolujacy policjanci powiedzieli wprost "jak by pan miał dowód i rejestracje to skonczyło by sie na lawecie". Czyli zatrzymanie dowodu, do wyjasnienia , holowanie, parking itp.
No bo wiadomo ze majac zarejestrowanego quada policjant poda nam kilka lub kilkanascie przykładów które quad nie spełnia. Nichomologowane opony, brak podswietlenia tablicy, brak tylnych swiateł przeciwmgielnych, gasnica (moze apteczka) nie mowiac juz o lusterkach, kierunkach itp.
A takie braki zakazuja poruszania sie po drogach publicznych. Do tego dochodzi podejzenie o lewym przegladzie itp.

Jesli nie mamy "blachy" to policjanci czesto sami mowia ze wiedza o tym ze nie mozna tego czegos zarejestrowac i naruszamy tylko przepis wjechania na droge.

Był ostatnio przypadek kontroli pewnego quada z homologacja ( nie mowie specjalnie jakiej marki) i pomimo posiadania kierunków , lusterek, wstecznego , sygnału dzwiekowego, itp. policjant własnie podał szereg niespelniajacach przepisów o których wlasciciel nowiutkiego quada z salonu pierwsze słyszał. Myslał ze jak ma dowod to po problemie.
Tylko dlatego ze policjant był "miejscowy" obeszło sie bez lawety. ( bo w tym przypadku mandat zadko kiedy sie dostaje)a tylko na pouczeniu o dostosowaniu quada do reszty wymogów, lub nie wjezdzania na drogi publiczne.

Podobno jest juz gotowa ustawa i nie długo przepisy maja sie zmienić. Tylko nie wiadomo na jakie.

Ja wiem ze mam zerejestrowanego quada, dowód i jeszcze tablica nigdy nie była przykrecana. Przy kontroli pokazuje tylko OC i troche osobistego uroku i poki co obeszło sie bez mandatu.
I po jaka ........dopłacałem do tej rejestracji.
Nawet na zaden krajowy rajd nie zabieram tablicy.

Ciekaw jestem przygod i opini innych uzytkowników.

A moze ktos ma jakies przecieki co do nowej ustawy??:)
SUZUKI VINSON KING 500 4x4
BOMBARDIER RENEGADE X BLACK

Awatar użytkownika
o|af
Posty: 44
Rejestracja: czw 01 mar, 2007
Lokalizacja: z okolic stolicy

Post autor: o|af » wt 12 lut, 2008

Mój poprzedni (G660) był z importu i z rozpędu go zarejestrowałem. Pomimo, że "fartem" miałem ładniutkie numery, to i tak skończyło się na wrzuceniu tablicy na regał...

Obecny (G700) jest z oficjalnej sieci dealerskiej, bez żadnej rejestracji (jedynie OC) a jak trzeba wjechać na drogę, to wjeżdżam i jak na razie żadnych problemów z tego nie było.
Raz tylko mnie zatrzymali, ale chyba tylko po to żeby przyjrzeć się quadowi i trochę pogadać. :)
Jeździć każdy może, ale nie każdy powinien...

Awatar użytkownika
dziki
Posty: 68
Rejestracja: ndz 06 maja, 2007
Lokalizacja: Z Buszu !

Post autor: dziki » wt 12 lut, 2008

Witam.

Wszystko zależy na jakiego" Osobnika " Panią -Pana NIEBIESKIEGO trafisz.
Poprzednio miałem Linhaia był legalnie zarejestrowany i miał wszystko co pojazd samochodowy inny powinien posiadać . Poruszałem się nim po drogach w miastach i wielokrotnie zdarzało mi się przejeżdżać obok kontroli policyjnej , nieraz kilkakrotnie obok tego samego patrolu Policyjnego :P i o dziwo nigdy Ich nie pokusiło żeby mnie zatrzymać .
Pokiwali nieraz nawet ręką :shock:
Teraz mam KQ też zarejestrowanego jako Samochodowy Inny kupiony jako import jednostkowy , sam go dozbroiłem we wszystko co trzeba poza światłami Postojowymi - raczej na szosie w nocy go nie zostawię :strs: ,jak mnie teraz złapią to się dowiem czego mi jeszcze brakuje.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
prezziguzzi
Posty: 2851
Rejestracja: wt 28 lis, 2006
Lokalizacja: Józefów koło Otwocka
Kontakt:

Post autor: prezziguzzi » wt 12 lut, 2008

8) markus nie siej anarchi :!: pojazdy poruszające się po drodze muszą mieć tablice i dowód.
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
dziki
Posty: 68
Rejestracja: ndz 06 maja, 2007
Lokalizacja: Z Buszu !

Post autor: dziki » wt 12 lut, 2008

I jeszcze parę takich dodatkowych światełek :plask: które akurat Polaris posiada w standardzie.. 8)

Wiesz markus jeździłem z Jarosławem Adamiakiem miedzy innymi po miescie i On w swoim KQ posiada kierunki RĘCZNE tzn. wyciąga rękę L lub P przed zamierzonym skrętem i jak do tej pory Mówił że obyło się bez wielkich konfliktów z policją .
Ostatnio zmieniony wt 12 lut, 2008 przez dziki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
markus
Posty: 590
Rejestracja: pn 18 gru, 2006
Lokalizacja: SLASK
Kontakt:

Post autor: markus » wt 12 lut, 2008

Z tym ze quady to nie sa pojazdy przeznaczone do jazdy po drogach publicznych. W USA tam wogule jest zakaz rejestrowania quadów i spokuj. Z tym ze oni maja gdzie jezdzic :uoeee: a my nie bardzo.
SUZUKI VINSON KING 500 4x4
BOMBARDIER RENEGADE X BLACK

Awatar użytkownika
dziki
Posty: 68
Rejestracja: ndz 06 maja, 2007
Lokalizacja: Z Buszu !

Post autor: dziki » wt 12 lut, 2008

A niby dlaczego nie :shock: Zobacz jakie Opony posiadają Ciągniki Rolnicze a po szosie legalnie można nimi pomykać .
A i Policja miała by więcej powodów żeby zabrać taki Ciągnik na lawetę niż Quada :P

Awatar użytkownika
ITAL
V-ce Admin
Posty: 1603
Rejestracja: ndz 18 mar, 2007
Quad:: Honda Rincon 680 :)
Imię: Adam
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: ITAL » wt 12 lut, 2008

markus

Z tym ze quady to nie sa pojazdy przeznaczone do jazdy po drogach publicznych. W USA tam wogule jest zakaz rejestrowania quadów i spokuj. Z tym ze oni maja gdzie jezdzic :uoeee: a my nie bardzo.
Polska posiada odrębne przepisy dotyczące dopuszczenia pojazdów do ruchu ,oraz ORTOGRAFIĘ :zmęczony: :strs:
Honda Rincon TRX 680 FA 2008! Red :I love HONDA:

Awatar użytkownika
markus
Posty: 590
Rejestracja: pn 18 gru, 2006
Lokalizacja: SLASK
Kontakt:

Post autor: markus » wt 12 lut, 2008

Wiesz markus jeździłem z Jarosławem Adamiakiem miedzy innymi po miescie i On w swoim KQ posiada kierunki RĘCZNE tzn. wyciąga rękę L lub P przed zamierzonym skrętem i jak do tej pory Mówił że obyło się bez wielkich konfliktów z policją .
Ja tez tak robie i nie raz mijałem sie policja w centrum miasta (jak np. tankowałem) i dopoki sie nie zacznie uciekac, lub nerwowo ogladac za siebie wszystko jest ok:).

Tylko ogolnie mowie ze nawet zarejestrowany quad to przy dzisiejszych przepisach to i tak czesto jezdzi nielegalnie :strs:
Ostatnio zmieniony wt 12 lut, 2008 przez markus, łącznie zmieniany 2 razy.
SUZUKI VINSON KING 500 4x4
BOMBARDIER RENEGADE X BLACK

Awatar użytkownika
Krzysztof Wronowski
Posty: 1339
Rejestracja: pn 29 sie, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzysztof Wronowski » wt 12 lut, 2008

Czytam z zainteresowaniem , i obserwuję proces przystosowywania się do nowych warunków i dorabiania ideologii :)

Czego sobie człowiek nie wmówi by oszczędzić przysłowiowe parę groszy :)
3fun - bo quady są naszą pasją

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”