Subskrybuj RSS
Obecny czas: Nie 21 Lip, 2019

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Raptor 350 Problen rejestracja.
PostWysłany: Śro 15 Maj, 2019 

Quad: Raptor 350
Witam dwa tygodnie temu zakupiłem quada Yamaha raptor 350 2007r z "homologacją". Mechanicznie wszystko Ok. cenowo też. Jedynym mankamentem był fakt ze quad jest sprowadzony z francji i nie był rejestrowany w Polsce. I co później się okazało jestem trzecim właścicielem w kraju. Posiadam fakturę zakupu przez pierwszego właściciela od francuza.
Umowę kupna sprzedazy pomiędzy mną a pierwszym właścicielem.
Kopie dowodu francuskiego i potwierdzenie oryginalności dowodu.
Wszystkie dokumenty zawiozłem do "firmy" która zajmuje się tłumaczeniem. Następnie zrobiłem przegląd nowego pojazdu w kraju. I wykupiłem OC. Firma ta zajmuje się też rejestracją w urzędzie.
Po dwóch dniach dostałem informacje iż pierwszy właściciel nie zapłacił akcyzy i ze posiadam kopie dowodu rejestracyjnego a nie oryginał.

Skontaktowałem się z poprzednim właścicielem i on twierdzi ze na umowie kupna sprzedaży widnieje zagraniczna miejscowość i ze to ja mam zapłacić akcyzę bo to ja wprowadzam pojazd do kraju. (ok nie jest to jakiś wielki koszt ale znowu babka z firmy twierdzi ze nie mogę tego za niego opłacić.) No i ze on nie posiada oryginału dowodu tylko kopia i potwierdzenie. Lecz ze będzie szukać.
Następnego dnia dzwoni mi ze sprowadzi mi oryginalną homologację z nieniem z yamahy i na jej podstawie mam zarejestrować pojazd. Ponieważ on zakupił sobie yamahę 450 z winem ale bez dokumentów i sprowadza je do siebie.

Nie wiem jak mam podejść do tematu.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterUdostępnij na Google+Udostępnij na MySpace

Polaris Ranger XP 1000 Tractor
Polaris Ranger XP 1000 Tractor
Ranger XP 1000 to idealny pojazd do wszelkich prac leśnych, polnych i w każdym trudnym terenie. Wygodna, trzyosobowa kabina z możliwością zabudowy częściowej lub pełnej. Uchylna skrzynia ułatwia załadunek i wyładunek różnego rodzaju materiałów. Dzięki szerokiemu wachlarzowi akcesoriów łatwo i szybko można pojazd przeobrazić w odśnieżarkę, siewnik, obryskiwacz itd. Dla bardzo wymagających warunków może też być wyposażony w całoroczne gąsienice.
Polaris RZR 170 EFI
Polaris RZR 170 EFI
Quad Polaris RZR 170 wzorowany na „dorosłym” modelu, będzie idealnym, bezpiecznym prezentem dla Twoich dzieci. W standardzie kask, boczne siatki i flaga sygnalizacyjna.
Polaris RZR XP 1000 Tractor
Polaris RZR XP 1000 Tractor
Jeden z najmocniejszych side by side na rynku 110 KM. Najbardziej zaawansowane zawieszenie Walker Ewans. Progresywne wspomaganie kierownicy, zapewnia pełną kontrolę nad pojazdem. Homologacja drogowa traktor
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości