Afryka Quadem - quadami po przygodę i rekord

Wyprawy te bardzo dalekie - zagraniczne, jak i te bliższe po Polsce...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzegorz Głowienka
Administrator
Posty: 2030
Rejestracja: ndz 14 sie, 2005
Quad:: testowy :)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Afryka Quadem - quadami po przygodę i rekord

Post autor: Grzegorz Głowienka » ndz 06 gru, 2009

Afryka Quadem – quadami po przygodę i rekord Guinnessa
(Tekst: Marcin Stachura)

Czarny Kontynent to miejsce, do którego chce powrócić każdy, kto chociaż raz spróbował poznać Afrykę. Mieszanina kultur, religii i wszędzie dominująca egzystencja rodowitych mieszkańców. Tak było i w moim przypadku. Dlatego lekko przymrużyło mi się oko, oglądając pierwsze strony albumu...
Wydawcą albumu jest wydawnictwo DEMART - http://www.demart.com.pl





Weź udział w konkursie i wygraj 1 z 5 Albumów
Opisz swoją najlepszą, niezapomnianą i pełną emocji wyprawę quadową. A może będzie to kilka wypraw, a może udział w imprezie sportowej, przeprawowej czy turystycznej... Nie ważne gdzie byłeś, nie ważne na jakim quadzie, ważne żeby opis był ciekawy i wciągający. Wygraj 1 z 5 Albumów: Afryka Quadem – po Przygodę i Rekord Guinnessa, a opowiadanie, które przypadnie Redakcji najbardziej do gustu zostanie dodatkowo opublikowane na stronie głównej Quadzik.pl.
Szczegóły konkursu dostępne tu -> Konkurs „Po Przygodę Quadem”
Póki co quadowa emeryturka :)

Awatar użytkownika
Grzegorz Głowienka
Administrator
Posty: 2030
Rejestracja: ndz 14 sie, 2005
Quad:: testowy :)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Głowienka » wt 22 gru, 2009

Konkurs zakończył się 20.12.2009 roku. Albumy zostały przyznane 5 osobom: Magdzie z Białegostoku, Maćkowi z Warszawy, Piotrkowi z Krakowa, Bartkowi ze Słupna i Adamowi z Tomaszowa Mazowieckiego. Serdecznie gratulujemy. Już niedługo będzie można wygrać kolejne albumy: Afryka Quadem – po Przygodę i Rekord Guinnessa. Czytajcie Quadzika – szczegóły niebawem.
Póki co quadowa emeryturka :)

botor
Posty: 91
Rejestracja: sob 28 lut, 2009
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: botor » pt 25 gru, 2009

książkę kupili mi na święta :D teraz tylko muszę się zawziąć i przeczytać jak skończę zdam relacje czy fajna, czy ciekawa, czy może jednak lipa :P
Suzuki Eiger automat

MACIEJ MXU
Posty: 15
Rejestracja: ndz 06 wrz, 2009
Lokalizacja: LUBELSKIE

Post autor: MACIEJ MXU » pn 28 gru, 2009

Wczoraj skończyłem czytać, godna polecenia, piękne zdjęcia ciekawe teksty. Tak się zdarzyło, że czytałem ją równolegle z historią Kazimierza Nowaka, który w latach 30-tych przez 5 lat przejechał Afrykę rowerem, to był prawdziwy wyczyn, może dlatego przejazd quadami w dobie GPS, telefnów satelitarnych i kart kredytowych nie wydał mi się niczym nadzwyczajnym. Pomimo wszystko szacunek za odwagę 28 tyś km po drogach i bezdrożach z minimalną wiedzą dotyczącą obsługi (nie wiedzieli jak wymienić pasek, nie mieli podstawowych narzędzi) to spory wyczyn w sam raz na księgę rekordów. Reasumując czyta się szybko i dobrze, książka bardzo ładnie wydana, przepiękne zdjęcia, generalnie jak na wstępie polecam. Dla porównania polecam też "ROWEREM I PIESZO PRZEZ CZARNY LĄD" Kazimierza Nowaka, można sobie wyrobić ciekawe zdanie o Afryce i przemianach w niej dokonanych na podstawie tych dwóch pozycji.

Awatar użytkownika
byku72
Posty: 120
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Lokalizacja: Złocieniec
Kontakt:

Post autor: byku72 » sob 02 sty, 2010

Też dostałem tą książkę pod choinkę :D Super wydanie i ciekawe opowieści z fotoreportażem. Zdecydowanie polecam.
Ciągła walka z wiatrakami!

Awatar użytkownika
Ruszko
Moderator
Posty: 2014
Rejestracja: pt 06 kwie, 2007
Quad:: Suzuki LTR 450 sprzedam
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Re: Afryka Quadem - quadami po przygodę i rekord

Post autor: Ruszko » śr 05 maja, 2010

Książka Anny Górskiej-Hogan "Afryka quadem po przygody i rekord Guinessa" to książka, którą nie jeden raz przeczytam. Relacja z tak zapierającej dech w piersiach podróży, trudności drogi i bytu mogą tylko podnieść każdego na duchu, a piękno zdjęć uchwyconych w kadrze, osób i scen z tamtego świata to dodatkowy atut tej książki. Wyrazistość emocji związanych z przebywaniem tak blisko dzikości jest piękna. Spotkanie z dzikim kotem na drodze face-to-face i ciekawostki z nim związane albo wydawać by się mogło niebezpiecznej wizycie u lwów w Antelope Park, czy też produkcja bawełny w Kamerunie to coś co przyciąga każdego pasjonata podróży w tamte zakątki.
Książka zawiera w sobie wiele ciekawych porad m.in jak zachować się w pobliżu groźnego kota i jak poruszać się po Afryce, zdecydowanie może ona posłużyć jako poradnik do zaplanowanej wyprawy.
Smaczku dodaje fakt, że główni bohaterzy poruszają się na quadach i są świeżo po ślubie. Los przed nimi stawia wiele trudności takich jak malaria, która w Afryce jest bardzo groźną i niestety częstą chorobą.
Josh(mąż Anny) nie jest świetnym mechanikiem, ale przy pomocy internetu potrafił sprostać wielu problemom w KQ 450.
Zadziwiającym jest też fakt, że oba quady wytrzymały aż 20 tyś km przebiegu, co zasługuje naprawdę na słowo otuchy dla Suzuki.
Podsumowując - kupić, przeczytać i jechać do Afryki, innego wyjścia nie widzę!
Udało mi się dojść z niczego do czegoś, wystarczy silna wola, pasja i marzenia, to one motywują mnie do działań.
W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, pieniądze są nieważne, liczysz się Ty - sam!
110ccm->SMC 250->LTZ 400->LTR 450->...?...DAKAR!

Dany_82
Posty: 16
Rejestracja: czw 11 sie, 2011

Re: Afryka Quadem - quadami po przygodę i rekord

Post autor: Dany_82 » czw 11 sie, 2011

Czy można jeszcze gdzieś dostać ten Album?

Awatar użytkownika
Grzegorz Głowienka
Administrator
Posty: 2030
Rejestracja: ndz 14 sie, 2005
Quad:: testowy :)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Afryka Quadem - quadami po przygodę i rekord

Post autor: Grzegorz Głowienka » czw 11 sie, 2011

Zerknij tu, obecnie jest jakaś przecena... >> http://www.sklep.polskaniezwykla.pl/733 ... nessa.html
Póki co quadowa emeryturka :)

Dany_82
Posty: 16
Rejestracja: czw 11 sie, 2011

Re: Afryka Quadem - quadami po przygodę i rekord

Post autor: Dany_82 » pt 12 sie, 2011

Ta okładka jest tak super zrobiona, że nie umiem się doczekać co jest w środku! Może zaciekawić człowieka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyprawy quadowe”