problem z hamulcami w x8

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maciekwik
Posty: 249
Rejestracja: wt 02 kwie, 2013
Quad:: szukam...

problem z hamulcami w x8

Post autor: maciekwik » pn 11 lis, 2013

Witam , pojawił się problem z hamulcami w moim quadzie, po wymianie klocków hamulcowych tylko z przodu , tylnego zacisku na wale pędnym wogóle nie ruszałem bo tak na "oko" klocki są jeszcze dobre, zginęły mi wszystkie hamulce, po dolaniu płynu do zbiorniczka przy prawej rączce hamulca i odpowietrzeniu przodu hamulec przedni wrócił i jest ok, ale hamulca przy lewej ręce na kierownicy nie ma wogóle oraz nie ma wcale hamulca nożnego, przy próbie odpowietrzenia tyłu pompa daje bardzo malutkie ciśnienie płynu że tylko troszkę "psiknie" i hamulec wciska się w podłogę i hamulców tylnych nie ma, dodam jeszcze że mechanik z serwisu rozłączył mi hamulce tak że przód i tył są to dwa oddzielne mechanizmy , pompa hamulcowa tylna padła ? Ale przed wymianą klocków z przodu tył hamował dobrze. Pomóżcie :shock:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: problem z hamulcami w x8

Post autor: oolsztyniak » wt 12 lis, 2013

Wygląda to tak jakby dalej gdzieś był bąbelek powietrza który krąży w układzie.
Spuść jeszcze raz cały płyn i wlej nowego, odpowietrz jak należy i zobacz czy będzie ok.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: problem z hamulcami w x8

Post autor: Zmora1966 » wt 12 lis, 2013

a najlepiej jak serwis spie...to niech naprawi
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: problem z hamulcami w x8

Post autor: oolsztyniak » wt 12 lis, 2013

no jeśli było to w ramach serwisu gwarancyjnego to też bym tak zrobił.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
maciekwik
Posty: 249
Rejestracja: wt 02 kwie, 2013
Quad:: szukam...

Re: problem z hamulcami w x8

Post autor: maciekwik » wt 12 lis, 2013

pompa hamulcowa strasznie słabe ciśnienie płynu daje, jutro spróbuje od nowa spuszczę cały płyn, może ja jakoś źle odpowietrzam, a właśnie jak trzeba prawidłowo odpowietrzyć hamulce w x8 pomoże ktoś ?

Awatar użytkownika
DIABLO_W
DIABLO TEAM ZGIERZ
Posty: 1539
Rejestracja: sob 23 maja, 2009
Quad:: CF MOTO 1000 OVERLAND,CF MOTO 1000 ,CF MOTO 850. CAN-AM 1000XTP & CF MOTO X8 EPS ,ACCESS 700EFI , CECTEK 500EFI I CF MOTO500
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdzieś w centrum

Re: problem z hamulcami w x8

Post autor: DIABLO_W » śr 13 lis, 2013

Witam
Na początek sprawdź czy cięgno (popychacz) co pcha tłok w pompie wraca z powrotem do końca ?? jest to bardzo ważne ja jak miałem x8 to zamontowałem dodatkową sprężynę aby odciągała pedał do maxa .
Ja odpowietrzam wstępnie poprzez wpychania płynu przez odpowietrzniki na zacisku ( np: dużą strzykawką ) tak aby ful płynu było w zbiorniczku , następnie poprawiam tradycyjnie i zawsze było ok :) u ciebie szybko powinno się odpowietrzyć jak masz tylko podłączony tylny zacisk a przód masz odłączony od nożnej pompy jak dobrze zrozumiałem ;) można sprawdzić jeszcze samą pompę odłączając przewód ham. od niej i w miejsce jego wkręcić jakąś śrubkę i odpowietrzać samą pompę i zobaczyć czy ciśnienie się w niej robi czy nie i wtedy wyeliminujesz co jest nie sprawne ;)
DIABLO TEAM ZGIERZ & ATV SWEDEN :) https://www.facebook.com/pages/CF-MOTO-Polska/833411190006502?fref=ts

Łysy Iras
Posty: 2
Rejestracja: pt 22 lis, 2013
Quad:: CF MOTO X8
Imię: Irek
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: problem z hamulcami w x8

Post autor: Łysy Iras » pt 22 lis, 2013

Tylnego hamulca nie odpowietrzysz w tradycyjny sposób, do odpowietrznika załóż strzykawkę z wężykiem...poluzuj odpowietrznik i zasysaj płyn strzykawką jednocześnie pilnując poziom płynu. Jak wyssiesz około 5-10 ml. nie przestając zasysać dokręć odpowietrznik......i temat załatwiony. Zabieg sprawdzony wielokrotnie.

Awatar użytkownika
RAFALMARSZELEWSK
Posty: 16
Rejestracja: pt 25 kwie, 2014
Quad:: CForce 550
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lubawa

Re: problem z hamulcami w x8

Post autor: RAFALMARSZELEWSK » pt 25 kwie, 2014

Witam mam ten sam problem. Jednak ja nie grzebałem przy hamulcach , same zniknęły podczas jazdy, jednak zniknął tylko nożny hamulec. Nigdzie nie znalazłem żadnego wycieku, próbowałem odpowietrzyć je , ale bez skutecznie , proszę Was o pomoc ...

Awatar użytkownika
maciekwik
Posty: 249
Rejestracja: wt 02 kwie, 2013
Quad:: szukam...

Re: problem z hamulcami w x8

Post autor: maciekwik » sob 26 kwie, 2014

u mnie dalej brak hamulca nożnego, mechanik w serwisie wymienił pompę hamulcową na nową i nie dał rady odpowietrzyc, sami później walczyliśmy ale bez rezulatów i tak bujam się tylko z przednim hamulcem już sie przyzwyczaiłem

Awatar użytkownika
RAFALMARSZELEWSK
Posty: 16
Rejestracja: pt 25 kwie, 2014
Quad:: CForce 550
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lubawa

Re: problem z hamulcami w x8

Post autor: RAFALMARSZELEWSK » sob 26 kwie, 2014

Cholerka , u mnie to samo , już wszystkie sposoby próbowałem i nic . Być może gdzieś układ łapie powietrze, myślałem że takie uszkodzenie wyłapię po jakimś wycieku płynu. Ale nic takiego nie znalazłem :( Już nie wiem co z tym zrobić. Myślę że serwis do bani skoro sobie z tym nie radzi. Przecież to nowe sprzęty nie powinno tak się dziać :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”