Subskrybuj RSS
Obecny czas: Czw 17 Paź, 2019

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kymco KXR 250 traci moc
PostWysłany: Nie 03 Mar, 2019 

Miejscowość: Białystok
Quad: Kymco KXR 250
Hej, mój problem polega na tym że quad traci moc po jakimś czasie. Nie ma reguły kiedy, czasami przejade 1 km, czasami 20. Wygląda to tak że sobie jadę, i nagle buuu quad zwolni, nie wkręca się na obroty, prędkość spada do 20 km/h, troche jakby przerywa, czasami zgaśnie a czasami jedzie aż sam go zgasze, pomaga krótki postój i zgaszenie silnika, potem jest jak nowy. Nie jest to jakieś slizganie się paska czy sprzęgła, po prostu brakuje mu mocy tak jakby ktoś zablokował manetke gazu. Co to może być? Jest to mój pierwszy quad. Świeca wymieniona na nową taką jak trzeba.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterUdostępnij na Google+Udostępnij na MySpace

Polaris Sportsman 570 SP Touring Tractor
Polaris Sportsman 570 SP Touring Tractor
SPORTSMAN 570 TOURING SP został specjalnie zaprojektowany dla osób ceniących sobie wygodę oraz bezpieczeństwo podczas jazdy we dwójkę. Wyposażenie premium tego pojazdu zagwarantuje przyjemną jazdę zarówno dla kierowcy jak i pasażera.
Polaris Ranger XP 1000 Tractor
Polaris Ranger XP 1000 Tractor
Ranger XP 1000 to idealny pojazd do wszelkich prac leśnych, polnych i w każdym trudnym terenie. Wygodna, trzyosobowa kabina z możliwością zabudowy częściowej lub pełnej. Uchylna skrzynia ułatwia załadunek i wyładunek różnego rodzaju materiałów. Dzięki szerokiemu wachlarzowi akcesoriów łatwo i szybko można pojazd przeobrazić w odśnieżarkę, siewnik, obryskiwacz itd. Dla bardzo wymagających warunków może też być wyposażony w całoroczne gąsienice.
Polaris Sportsman XP 1000 Touring Tractor
Polaris Sportsman XP 1000 Touring Tractor
Marzysz o wspólnych wyjazdach we dwoje? Touring jest stworzony dla Ciebie. Komfortowy fotel pasażera z dodatkową amortyzacją, wspomaganie kierownicy i 88 KM pod siedzeniem sprawi, że każdy wyjazd będzie wspaniałą przygodą.
 Temat postu: Re: Kymco KXR 250 traci moc
PostWysłany: Pon 04 Mar, 2019 
Awatar użytkownika

Quad: Access CB500, Kymco KXR 250
A na niskich obrotach chodzi dobrze?
Jak przygazujesz na luzie to jest OK, czy tylko pod obciążeniem muli?

PostWysłany: Wto 05 Mar, 2019 

Wysokich obrotów wtedy nie ma, nie mam obrotomierza ale tak jakby mam tylko polowe obrotow tego co zawsze. I jedzie jakbym hamulec mial wciśnięty, na luzie to samo jest. Dzieje sie to nagle, cyk i nie ma mocy :(

Ps dzięki za zainteresowanie :)

Awatar użytkownika

Mając na uwadze tak dużą nieregularność występowania tych objawów, osobiście sprawdziłbym dopływ paliwa i powietrza, szczególnie w kontekście zanieczyszczeń. Czyli kwestia - filtra powietrza (kiedy był czyszczony lub wymieniany) i paliwa (kiedy był wymieniany) oraz gaźnika (wyczyściłbym go). Może gdzieś lata jakiś paproch i Ci przytyka dysze.
Z elektryki sprawdziłbym z kolei cewkę (można kupić nawet używkę z jakiegoś motocykla - byle tylko trzymała odpowiednie parametry) i moduł zapłonowy - tu najlepiej byłoby na chwilę podpiąć jakiś sprawdzony z innego quada (będzie najtaniej) lub nowy.

Kiedyś (tuż po zakupie) w moim KXR miałem problem z gaśnięciem, brakiem możliwości odpalenia lub nierównymi obrotami (było podobnie jak u Ciebie - wszystko elegancko działa, nagle pyk ... i problem; po jakimś czasie znów działało i znów problem - niezależnie od czasu jaki silnik przepracował) - zrobiłem wszystko z zakresu paliwa i powietrza (poprzedni właściciel średnio o to dbał) i quad zaczął ciut lepiej chodzić. Niestety problemy wciąż się pojawiały - sprawdziłem cewkę i nie trzymała parametrów, więc wymieniłem i na jakiś czas wszystko wróciło do normy. Po krótkim czasie problemy wróciły, wymieniłem moduł zapłonowy (poprzedni właściciel wstawił jakiś tuningowy) i od tego momentu jest wszystko idealnie (a przejechałem od tamtego czasu jakieś 1,5tys. km).

Dziekuje za wskazowki, na ta chwile mam drugiego takiego samego quada do dyspozycji i podmienilem moduł zaplonowy oraz moduł kontroli biegów i jade na testy za chwile. Cewka jest pod siedzeniem tam gdzie reszta tych rzeczy?
Nie czuje sie na silach zeby rozbierac gaznik, co najwyzej moge go przelozyc, po przelozeniu bedzie dzialac czy potrzebna bedzie regulacja?

Awatar użytkownika

Cewka jest pod plastikową osłoną, po lewej stronie od dźwigni ssania.
Jeśli ten drugi KXR działa bez zastrzeżeń, to wymieniałbym poszczególne elementy po kolei, za każdym razem sprawdzając czy jest OK. W ten sposób najlepiej dojdziesz do tego co się zepsuło. Gaźnik zostaw sobie na sam koniec (raczej nie powinieneś musieć go regulować).

PostWysłany: Czw 07 Mar, 2019 

No narazie sie nie pojawiły te objawy, ale w drugim kymco tez nie co dziwne wiec nie wiem jeszcze czy to to. Wymieniales może olej w skrzyni biegow?

PostWysłany: Czw 07 Mar, 2019 
Awatar użytkownika

To dobrze, że na razie wszystko działa :)
Olej jasne, że wymieniałem :) W KXR 250 to prościzna :)

PostWysłany: Pią 08 Mar, 2019 

A zrobilbyś zdjęcie którędy sie wlewa i ktoredy spuszcza, oraz jaki olej wlaleś i ile ? Wielkie dzięki :D

PostWysłany: Pią 08 Mar, 2019 
Awatar użytkownika

Tutaj masz serwisówkę, w której znajdziesz łopatologiczną instrukcję naprawy lub wymiany różnych rzeczy:
http://www.kymco.it/contributi/download/MANUALI_OFFICINA/MO%20KXR%20250%20(inglese).zip
Co prawda instrukcja jest po angielsku, więc jeśli nie za bardzo sobie z angielskim radzisz, to i tak w instrukcji są zdjęcia, więc wyczaisz co i jak.
Wymiana oleju opisana jest w pliku "ATV250-03 (manutenzione).pdf" na stronach od 10 do 11 (w instrukcji określonej jako punkt 3-9).
Podczas wymiany wchodzi ok. 1,4l oleju. Ja leję Castrola 10W30 (możesz zalać Motula, ale według mnie w tej maszynie jest to przerost formy nad treścią).

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość