Kymco MXU 500 irs problemy z licznikiem itp..

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kymco
ODPOWIEDZ
Dwayne
Posty: 104
Rejestracja: pt 14 lut, 2014
Quad:: Kymco kxr 250, TGB Target 525, Kymco MXU 500irs
Imię: szymon

Kymco MXU 500 irs problemy z licznikiem itp..

Post autor: Dwayne » wt 16 kwie, 2019

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem quada mxu 500. Po przyjeździe od poprzedniego właściciela musiałem przeczyscic gaźnik bo po kilku metrach silnik się dusił i było wszystko wporzadku tyle że przestał mi działać licznik(wcześniej działał) wyświetla się ciągle 0; Licznik elektroniczny. Jakieś rady co mogło się popsuć ?
Druga sprawa jak przeczyscilem gaźnik i pojezdzilem troche to gdy jadąc z dużą prędkością przy zwalnianiu quad dusił się a przy dłuższej jeździe z pełnym gazem silnik lubił gasnąć. Zakręciłem na full dysze od powietrza i jak narazie jeździ bardzo dobrze. Może tak być zakręcona do oporu dysza ?? Może to wina świecy ?
Trzecia sprawa to chce wymienić płyny i filtry bo niewiadomo co było robione u byłego właściciela. Doradźcie co wymienić i od czego zacząć i jakie płyny mają być.
Czwarte pytanie to o osłony podwozia. Nie widzi mi się płacić 1200 zł za aluminiowe tylko chciałbym zrobić je z blachy ryflowanej aluminiowej 2/3mm. Co sądzicie o takiej koncepcji ?
Ostatnie pytanie mam w sprawie lusterek, trochę nie wygodne jest ciągle odwracanie się i chciałbym zamontować jakieś lusterko albo dwa. Co myślicie o takich małych zakładanych na końcówki kierownicy czy lepiej kupić takie zwykłe duże ?

Awatar użytkownika
mesel
V-ce Admin
Posty: 1179
Rejestracja: sob 17 lut, 2007
Quad:: Kymco MXU 500, SYM 200 TRUCK RUNNER, Piaggio X Evo 209
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Re: Kymco MXU 500 irs problemy z licznikiem itp..

Post autor: mesel » wt 16 kwie, 2019

Licznik sygnał bierze z przekładni. Prawdopodobnie rozłączyłeś instalację grzebiąc przy gaźniku. Przejrzyj wszystkie połączenia pod osłonami bocznymi.

Co do gaźnika to sprawdź i ustaw poziom paliwa w komorze pływakowej. Być może jest za niski. W internecie można znaleźć fabryczną instrukcję serwisową i tam znajdziesz dokładne dane.

Płyny standardowe: olej w silniku, dyfry, płyn hamulcowy i chłodniczy. Na stronie Motula dobierzesz parametry wg modelu pojazdu. Obowiązkowo regulacja zaworów.

Osłony wystarczają seryjne. Dokładanie do dychawicznego MXU dodatkowych kilogramów jest bez sensu. Mi przez prawie trzy lata nie udało się uszkodzić żadnej seryjnej osłony.

Dwayne
Posty: 104
Rejestracja: pt 14 lut, 2014
Quad:: Kymco kxr 250, TGB Target 525, Kymco MXU 500irs
Imię: szymon

Re: Kymco MXU 500 irs problemy z licznikiem itp..

Post autor: Dwayne » wt 16 kwie, 2019

Z seryjnych osłon mam tylko na przednie wachacze, plastiki i tyle tylko. A aluminium aż tyle ważyć przecież nie będzie chyba.

Dwayne
Posty: 104
Rejestracja: pt 14 lut, 2014
Quad:: Kymco kxr 250, TGB Target 525, Kymco MXU 500irs
Imię: szymon

Re: Kymco MXU 500 irs problemy z licznikiem itp..

Post autor: Dwayne » wt 16 kwie, 2019

Mógłbyś mi pokazać na zdjęciu czy powiedzieć gdzie jest ten czujnik od prędkości ?

Dwayne
Posty: 104
Rejestracja: pt 14 lut, 2014
Quad:: Kymco kxr 250, TGB Target 525, Kymco MXU 500irs
Imię: szymon

Mxu 500 licznik i gaźnik

Post autor: Dwayne » pt 19 kwie, 2019

Witam, po wyczyszczeniu gaźnika w quadzie (chodz to nie jest napewno przyczyną) odpiąłem tylko cewkę zapłonu. Przestał mi potem działać licznik, prąd dochodzi do sensora przy silniku a ten jest namagnesowany, co może być przyczyną ? Wymienić na nowy ?
Druga rzecz to po wyczyszeniu gaźnika silnik dławi się po chwili jazdy (chodź wczoraj działał wporzadku, pod koniec jazdy tylko się wyłączył sam) a dziś co 200/400 m silnik gasł jakby nie dostawał piwa czy coś (regulacja powietrza/paliwa ?)

Awatar użytkownika
mesel
V-ce Admin
Posty: 1179
Rejestracja: sob 17 lut, 2007
Quad:: Kymco MXU 500, SYM 200 TRUCK RUNNER, Piaggio X Evo 209
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Re: Kymco MXU 500 irs problemy z licznikiem itp..

Post autor: mesel » sob 20 kwie, 2019

Nie dubluj tematów. Połączyłem z pierwszym, który napisałeś.
Dwayne pisze:Mógłbyś mi pokazać na zdjęciu czy powiedzieć gdzie jest ten czujnik od prędkości ?
Nie pamiętam. Poszukaj serwisówki. Ona naprawdę dużo pomaga. Gdybyś nie znalazł to jest o jeden post wyżej w tym dziale ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kymco”