Polaris Sportsman 800 Touring

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Polaris
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yokusti
Posty: 8
Rejestracja: pn 21 sie, 2017
Quad:: Polaris Sportsman 800 Touring
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Wrocław

Polaris Sportsman 800 Touring

Post autor: Yokusti » wt 23 paź, 2018

Witam,

Po odpaleniu po ok. 5 min quad potrafi samoistnie zgasnąć, jak tylko zgaśnie słychać pompę paliwową, która doładowuje ciśnienie paliwa. Po przekręceniu stacyjki normalnie pali.
Ostatnio zauważyłem, że quad jakby delikatnie stracił moc podczas przyspieszania lub też jazdy ze stałą prędkością delikatnie podszarpuje.
Miałem też taką sytuację, że po przekręceniu stacyjni nie było słychać pompy paliwa quad nie odpalał dopiero po kilkukrotnym przekręceniu kluczyka pompa załapała i odpalił.
Komputer zgłasza kody 51, 51 które dotyczą wtryskiwaczy...zawieszony/otwarty/zwarcie.
Wydaje mi się na chwilę obecną, że może to być problem pompy paliwa np. zbyt małe ciśnienie...ale to domysły. Czy gdyby pompa padała może zgłaszać błędy związane z wtryskami? Filtr paliwa był wymieniony pół roku temu oraz świece zapłonowe. Ostatnio też odkręciłem cewkę do ramy i trochę przeczyściłem punkt styku...to tyle.
Czekam na Wasze sugestie...od czego zacząć, co jeszcze sprawdzić.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tede74
Administrator
Posty: 1033
Rejestracja: sob 19 maja, 2007
Quad:: Scrambler XP 1000 S
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Polaris Sportsman 800 Touring

Post autor: tede74 » pn 05 lis, 2018

Zmierz ciśnienie na pompie. Sprawdź instalację do od wtrysków czy nie ma jakiegoś przetarcia, zwarcia do masy.
:I love POLARIS:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polaris”