Honda TRX FA 400 nie odpala

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Honda
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomhtrx
Posty: 12
Rejestracja: wt 01 lis, 2016
Quad:: Honda TRX FourTrax 400
Imię: Tomek

Honda TRX FA 400 nie odpala

Post autor: tomhtrx » sob 23 cze, 2018

Witam

Moja Honda nie odpala. Temat chłodzenia opisywałem w innym poście ale powrócę do tematu i opiszę od początku jak do tego doszło. Po remoncie silnika wiatrak od chłodnicy oleju przestał kręcić. Wymieniłem czujnik temperatury oleju i dalej bez zmian. Więc zrobiłem obejście i załączam wiatrak na przycisk i działa. Dodatkowo założyłem licznik temperatury silnika by wiedzieć mniej więcej kiedy załączać wiatrak. Elektryk stwierdził, że może być walnięty termostat. Założyłem nowy i rozgrzałem silnik do wysokiej temperatury ale nic to nie dało. Kontrolka temp oleju się nie zaświeciła. Problem jest taki, że chyba przegrzałem silnik, olej bo słychać było takie wrzenie piany, nie wiem jak to dokładnie określić. Po wymianie oleju i filtra próbuje odpalać. Za pierwszym razem na rozruszniku zachrobotało za drugim też po kolejnej próbie odpalenia cisza rozrusznik nie zakręcił. Ale jak wcisnę guzik od zapalania to słychać takie "pstryk" na przekaźniku czyli prądy są. Quad jest w automacie na biegu D lub R powinno go ruszyć a go zblokowało. Co mogło się uszkodzić po takim przepaleniu? Trzeba silnik wyciągać i czeka mnie remont?

Dzięki za odpowiedzi bo nie wiem co robić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Honda”