NOWICJUSZ- PROSI O POMOC!

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
MorcinR
Posty: 6
Rejestracja: śr 17 paź, 2012

NOWICJUSZ- PROSI O POMOC!

Post autor: MorcinR » czw 18 paź, 2012

Witam serdecznie wszystkich, gratuluję pomysłowości i bardzo fajnego forum, dzięki któremu dużo można sie dowiedzieć i nauczyć.
Mam na imie Marcin mam 30 lat i od roku jestem zapaleńcem mega amatorem.
Moja przygoda na quadzie zaczęła się rok temu, na quadzie znajomego był to jakiś Bombardier , wiem tyle że miał ok 50 koni. - potwór. Kilka razy dał mi spróbowac tych emocji i się zaraziłem na maxxaa.
Teraz zebrałem troszkę gotówki i chciałem sam sobie kupic taką maszynę, tzn na pewno nie taką jak kolega miał, bo mnie na nia po prostu nie stać ale jakąś fajną.

I oto sedno całego wpisu. Pewno uznacie ten temat już za nudny, powtarzający się, itp., ale niekoeniecznie ponieważ takiego jeszcze nie zauważyłem.
Chodzi mi o pomoc w wyborze quada, na co mam zwrócic uwagę przy kupnie czym się kierowac, ile taki quad może mieć przejechane km, lub motogodzin.
Do sedna:
- chodzi mi o quada użytkowego (przeprawowego) ponieważ mieszkam blisko gór to napewno taki sie przyda najbardziej.
- mój kapitał jest można powiedzieć niewielki posiadam max 15 tyś zł.
- chodzi mi oczywiście jak raczej każdemu o maszyne małoawaryjną, a spowodowane jest to tym, że kompletnie sie na tym nie znam i każda naprawa będzie się wiązała z wizytą w serwisie albo u kogoś kto się na tym zna
- silkik i te sprawy, chciałbym taką maszynę myślę że ok 40 koni, jestem nie mały 178 cm oraz 105 kg żywej wagi (klocek), a żyję w terenie górzystym to niech maszyna jakoś mnie wyciągnie hehhehe

Bardzo proszę o pomoc, nie chcę wtopic swoich oszczędności w coś beznadziejnego

Awatar użytkownika
wacoQ
Posty: 599
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Quad:: Przerwa techniczna :)
Imię: waco
Lokalizacja: WPI

Re: NOWICJUSZ- PROSI O POMOC!

Post autor: wacoQ » pt 19 paź, 2012

Widzisz sprawa jest trudna bo szukasz złotego środka którego NIE MA!!!
Są bardziej i mniej markowe quady, pseudo quady i wynalazki, jednak ta zabawa jest bardziej wymagająca niż myślisz, ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia co za sobą ciągnie również koszty.

Jeśli jesteś nastawiony na turystykę to ok tyle że musisz przy tym już twardo zostać i w tedy kupujesz tańszy sprzęt np 300cm3 i śmigasz sobie po podwórku. Jednak quady to specyficzny trzon sportu ( hobby). Najpierw myślisz o turystyce potem poznasz ludzi na forum którzy jeżdżą w trudniejszym terenie i oczywiście się przyłączasz a potem zapragniesz się sprawdzić na rajdach :D tak to jest :D :D :D :D TO WCIĄGA

Sam zakup quada to nie problem jednak licz się ze skoro mieszkasz w górach będzie cie kusić żeby poszaleć: a to tak oględnie dla orientacji

1. Quad 15tyś trochę mało nawet na używanego
2. Rejestracja i przegląd, koniecznie bo brak może ciebie bardzo ograniczyć około 600zł
3. Po zakupie używki koniecznie serwis wymiany, naprawy od 500 do xxxtyś
4. Osłony spodu (moim zdaniem konieczne) 300zł robione samemu do 1500zł kupione oryginalne
5. Wyciągarka +/- 700zł
6. Kufer wodoszczelny na narzędzia i graty potrzebne na wypadach 400 zł
7. Co 1tyś kilometrów przegląd i wymiany około 600zł
8. a no i kask rękawiczki jakiś kombinezon wodery lub dobre buty wszystko dla bezpieczeństwa od 1tyś do xxx

to tak w skrócie na początek a potem tylko dokładasz i co dziwne to cie cieszy :D to gorsze nisz hazard :D :D :D

Nie ważne czym się śmiga, ale ważne ile to przynosi frajdy :ok:

●●●●●TRANS-SQUAD-TEAM●●●●●
●●●●●WWW.TRANS-SQUAD-TEAM.PL●●●●●

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”