Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: kurtvagna » czw 03 mar, 2016

Witam wszystkich.
Szukam nowego quada głównie do turystyki z mozliwością lekkiej przeprawy od czasu do czasu ,może jakieś góreczki.
Pod uwagę biorę głównie CF Moto X8 choć wiem że ma (miał) swoje bolączki , jak równiż kolega doradza Kymco 700 ale o nim nic nie wiem.
Mój budżet to max 36 tyś
Zależy mi na wygodzie jazdy w 2 osoby .
Jasne że wolałbym np. kingquada 750 ale w tej cenie to kupie bez wspomagania i dodatkowego wyposażenia a w CF X8 jest już sporo (opony,felgi,wyciągarka,snoorkle) no iwogóle jak dla mnie jest ładniejszy.
Proszę urzytkowników o wypowiedzi czy warto kupić X8 czy lepiej używanego Kingquada ,ale to duża loteria.
Pozdrawiam Marek

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: Ikar » czw 03 mar, 2016

A może Outlander 500/570 ??

Obecnie to najlepszy quad turystyczny.
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: DKfan » czw 03 mar, 2016

Zdecydowanie Outlander L570, może mniej wygodny ale o wiele bardziej niezawodny a mocą nie ustępuje X8. A jak już miałbym wybierać to zdecydowanie MXU700, jakość wykonania jest o wiele lepsza. Mieliśmy w teamie dwie CF X8 i jedna z nich pochłoneła na nieplanowane serwisy 4k zł i co drugi wyjazd pauzowała tydzień w naprawie. Jeździ z nami Kymco MXU700 i jak na razie bezawaryjnie.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: kurtvagna » czw 03 mar, 2016

Dzieki ale do turystyki w dwie osoby to out 570 raczej zbyt maly i za slaby (tak mi się wydaje)
Tak jak mówiłem głównie potrzebny mi do turystyki w dwie osoby wiec wygoda i komfort to główne aspekty którre biore pod uwagę. Oczywiście na bezawaryjności bardzo mi też zależy. Rozmawiałem z Pingwinem i mówił że obecne CF moto X8 to zupełnie coś innego niż było od początku. Nie wiem na ile mogę mu ufać jako dealerowi tej marki no ale myślę że nie wciskałby na siłę towaru i jednocześnie psuć sobie renomę. Nie wiem co robić bo X8 bardzo mi się podoba ale jednak obawa jest bo nie mam styczności z tymi maszynami.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: Ikar » czw 03 mar, 2016

Polecam przeczytać jeden z archiwalnych nimerow quadmanii o wyprawie do australii. Outlander 570 występuje w wersji 2 osobowej a osiągami zjada x8 na śniadanie.

Co do Twojego postu wyżej bezawaryjność i X8 nie idą ze sobą w parze. Dla mnie na wyprawach liczy się spokój ducha, wsiadam na moją Hondę i wiem, że w momencie w którym wyruszam z pod domu do tego domu wrócę sam o własnych siłach. W przypadku X8 nie jestem w stanie powiedzieć czy przejedzie 10 km bez zatarcia silnika, urwania przedniego albo tylnego dyfra, czy awarii sondy Lambda...

Chyba nie o to w tym wszystkim chodzi ?? Na forum jest kilka osób które X8 miały albo mają i łączą z nią bardzo miłe wspomnienia. Ja ich opinię szanuje, jednakże z własnego doświadczenia i ilości awarii opisywanych na forum jestem bardzo przeciwny temu quadowi.
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: DKfan » czw 03 mar, 2016

Nic dodać nic ująć, ja znam 2 osoby które były zadowolone z X8 i znam około 6 osób które x8 sprzedały po 1 sezonie
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: kurtvagna » pt 04 mar, 2016

Ja piernicze mam już taki mentlik w głowie że sam nie wiem. Ok na chwilę obecną jest was 2 przeciw jednemu pingwinowi i niby przewaga po waszej stronie. Rozsądek podpowiada aby wziąć coś innego np. kingquad lub w ostateczności kymco 700 o którym nic nie wiadomo.
Jednak co spojrze ,lub chociż pomyślę o X8 to chciałbym właśnie ten quad kupić, tylko bardzo boję się awarii ,bo to wszystko co mam na quada ,przeznaczę na zakup i nie będzie nic na jakieś dziwne nadprogramowe naprawy.
Panowie więc z waszych wypowiedzi wynika że Pingwin (Daniel) z którym rozmawiałem wynika że mówił to wszystko aby sprzedać towar, którego jest dealerem tak?? dobrze rozumiem?
Z tego co On mówił to Cf Moto wypuszcza co pół roku nowy model z poprawionymi błędami i na dzień dzisiejszy X8 nie ma prawie rzadnych mankamentów jeśli mowa o quadzie turystycznym.
Bardzo proszę aby sam Pingwin też włączył się do rozmowy wówczas łatwiej będzie podjąć właścią decyzję.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: DKfan » pt 04 mar, 2016

A co ma Pingwin powiedzieć?
Jeżeli masz ochotę kupić X8 i przekonuje cię retoryka Pingwina to kupuj.
W X8 poprawiono kilka rzeczy, dodano dodatkowe mocowanie mostu, wymieniono wadliwe zawory ciśnienia oleju itd. Ale nadal poziom jakościowy nie przystaje do Japończyków czy Can-ama albo Polarisa. Jak nadmieniałem mamy w ekipie MXU700 i jakościowo to klasa lub dwie wyżej od x8 choć nadal nie poziom liderów rynkowych. Osobiście odrzuciłbym Kingquada, jeżeli chcesz mocnego quada z wystarczającą ilością miejsca dla 2 osób to poszukaj Kawasaki Brute Force 750, sprzęt ma na prawdę porządnego kopa i trudno porównać go jakościowo do CF.

A tak w ogóle z tym budżetem pomyśl nad czymś lekko używanym za to z lepszą jakością
http://otomoto.pl/oferta/polaris-sports ... ygqB7.html dają 600-800km gwarancji na quada.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: Robsson » pt 04 mar, 2016

kurtvagna ja tak bardziej jako teoretyk bo żadnej z tych maszyn nie miałem nieśmiało zapraoponuje- poczytaj lekturę o X8 na tym i "innym" dużym forum ATV.
Do 30-32 kawałków przy Twoich wymaganiach brałbym MXU (jakiś potestowy czy wyprz) , albo X8 jak Ci się podoba ale jak masz możliwość wzięcia 570tki brb to ja posłuchałbym kolegów bo IMO dobrze radzą.
Każdy kto przeszedł kilka maszyn ma swoje zdanie, które zależy od tegoż właśnie doświadczenia (a ono jest też determinowane potrzebami własnymi i stylem jazdy) i każdego ocena jest troszkę subiektywna.
A co do Pingwina. Nie znam osobiście i nie oceniam. Bo na podstawie wpisów z forum ocenić jednoznacznie nie da się bo niektórzy to lukrują go i walą wazelinę że się czytać tego nie chce - mają chyba punkty rabatowe za każdy "słodki" post :lol:
Doświadczenie chłop zapewne ma duże i wiele może powiedzieć i zna się lepiej od wielu z nas.
Faktem jest też to, ze z 3 na razie tu omawianych typów tylko o X8 można naprawdę napisać , ze jest poznany i ilość sztuk występujących w przyrodzie pozwala na rzetelną ocenę.
Out 570 to egzotyka u nas bo każdy przy kulcie pojemności woli 800 czy 1000 , MXU też mało w opisach. Także ich oceny nie są IMO do końca rzetelne.
Ale przy CF X8 mnie niepokoi fakt iż mimo zapewnień że poprawia się to i to ostatnimi czasy było trochę tematów o świeżych sztukach z mniejszymi, większymi problemami które jeśli nawet nie są poważne i są gwarancyjne - są upierdliwe. Nawet jeśli parametry tegoż klocka Ci wystarczą to ja mam mieszane zdanie co do tego pojazdu.
Wpisy z forum (oczywiście wielu jeździ i nic nie pisze - to też nie jest miernik) pokazują że idealnie nie jest.
Niemniej ja podpisuje się pod powyższym. Z ta kasą szedłbym do can-ama.
Nie ze względu że to can-am/moda ale po prostu za te kasę IMO to byłby lepszy wybór wg mnie. Czy najlepszy nie wiem bo nie wiem w którą strone pójdziesz. Ale z pewnością dobry.
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: oolsztyniak » pt 04 mar, 2016

Nie słuchaj moich poprzedników bo oni wcale się nie znają i nie mają pojęcia o quadach :lol:

Kup X8 i będziesz tak zadowolony jak ja.
Zrobiłem nim tyle km że nie jeden japoniec mógłby zazdrościć i awarie miałem dwie.
Pierwsza to pęknięty przewód paliwowy przy przebiegu 300 km, druga to zawór ciśnienia oleju.

Żadnych innych nie stwierdziłem.

Nie mam obaw, że z wyprawy nie wrócę do domu, mogę zrobić 250 km jednego dnia i drugiego dnia odpalam i jadę przed siebie bez obaw, że coś się sypnie.

Eksploatacja nie pochłania ogromnych kosztów, olej wymieniam co 1500 km, olej w mostach co drugą wymianę oleju no chyba, że mam kaprys to wymieniam częściej.

Dotychczas co zrobiłem?
Wymieniłem filtr powietrza na twin air
Kilka razy olej + filt
Kilka razy olej w mostach
Wymieniłem uszczelkę wydechu (o zgrozo, roboty było w uj)
Pospawałem łącznik na wydechu bo chyba przegnił i pierdział.
Klocki przód - trzeci komplet od nowości (wliczam w to te fabryczne co były zamontowane od nowości)
Zakleiłem folią wyświetlacz bo walił po oczach ale w nowszych modelach jest regulacja poziomu podświetlenia

Co mam do roboty :
Poci mi się pompa wody i albo jest już do wymiany albo tylko oring na dekielku puścił - póki nie jest to mocny wyciek nie ruszam
Zawieszenie - nie wiem czy to kwestia regulacji czy gaz z amorów już się ulotnił ale quad dość mocno poszedł w dół - stojąc obok nowej X8 różnica jest około 3-5 cm więc sporo (mierząc od podstopnicy do podłogi)
Problem z grzaniem wystąpił u mnie raz, temp na 5 kreskę a jest ich chyba 8 - wymyta chłodnica i przedmuchana powietrzem sprężonym - jest ok.

Ktoś powie, że ja nie katuje sprzętu więc nie powinienem się wypowiadać :D ale używam go do turystyki i nie w dwie a w jedną osobę.
Nie połamałem dotychczas nic, nic mi się nie urwało, holowany byłem raz jak pękł przewód paliwowy. Zawsze wracam na kołach do garażu, zawsze jak cisnę manetę do oporu mam banana na twarzy bo quad zapier**** jak wściekły (może się nie znam i nie wiem co to pojęcie wściekły - ale dla mnie ma ogromny zapas mocy)
Wizualnie jest ładny (ale tylko pomarańczowy ma taki efekt :lol:), plastiki nie są dramatem jak piszą koledzy wyżej.

Do turystyki to bardzo dobry quad - jak decydujesz się na nowego nie bierz z EPS, to jeszcze nie czas na wspomaganie w CF moto, może za rok będzie to coś warte, na dzień dzisiejszy więcej problemów niż korzyści.

Czy kupiłbym drugi raz? Tak, zdecydowanie.
Chodź nie wiem jak z BRP 570 - nie jeździłem więc nie mam porównania, na pewno śmignę od Mario na kwietniowej wyprawie kilka km żeby zobaczyć ile to BRP jest warte.

Pingwin dobrze radzi i nie dlatego, żeby Ci "wcisnąć" quada tylko o jeździe ma więcej pojęcia niż my wszyscy razem wzięci.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”