dobry wybór ?

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
mirek68
Posty: 5
Rejestracja: wt 08 sty, 2019
Quad:: na razie nie posiadam
Imię: mirek

dobry wybór ?

Post autor: mirek68 » wt 08 sty, 2019

Witam, planuję zakupić quada, który w głównej mierze będzie miał za zadanie przeciąganie łódki z przyczepką o łącznej wadze około 200 kg plus moje 100, po w miarę równym, ale czasami pochyłym terenie, na łącznym odcinku około 400 metrów, a w drugiej kolejności jazda po polnych drogach, bez katowania sprzętu. Z uwagi, że moja przygoda z quadami niedawno się zaczęła, proszę Was o rady. Przyznam, że wybiegłem trochę do przodu i upatrzyłem sobie do powyższego modele kymco 150 roczniki do 2006 co Wy na to ?

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: dobry wybór ?

Post autor: robertmuszka » wt 08 sty, 2019

słabo troche i leciwy sprzęt

mirek68
Posty: 5
Rejestracja: wt 08 sty, 2019
Quad:: na razie nie posiadam
Imię: mirek

Re: dobry wybór ?

Post autor: mirek68 » wt 08 sty, 2019

robertmuszka pisze:słabo troche i leciwy sprzęt
nie da rady ? kolega kupił jakiegoś nowego chińczyka za 3 tys. poj. 125cm i parę razy ciągnął mi łódkę bez żadnych problemów. Dużo się naczytałem o chińskich quadach gdzie zakup odradzano, a doradzano markowe używane kymco, jamacha itd, więc myślałem, że to będzie dobry wybór. Kymco 10 koni na tych dużych kołach może nie podołać ?

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: dobry wybór ?

Post autor: DKfan » śr 09 sty, 2019

Jak ma podołac to raczej na małych kołach z tyłu bo wtedy zredukuje się przełożenie i ma wiecej siły. A najlepiej do tego kup Suzuki Samuraia albo Łade Nive i na pewno da radę
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

mirek68
Posty: 5
Rejestracja: wt 08 sty, 2019
Quad:: na razie nie posiadam
Imię: mirek

Re: dobry wybór ?

Post autor: mirek68 » śr 09 sty, 2019

Do chwili obecnej tą łódkę na wózku podłodziowym sam z wody wyciągam i do garażu ciągnę, ale coraz bardziej już mi się nie chce wysilać, więc pomyślałem o quadzie, który by mnie wyręczał, tylko nie wiedziałem, że to takie cieniaki :) Kupować mi drugi samochód specjalnie do łodzi i pchać się w dodatkowe koszta typu ubezpieczenie, przegląd itd - to mi się nie uśmiecha, a do posiadanego haka na pewno nie założę :) więc biorąc pod uwagę unikanie wysiłku, jak i dużo miejscówek w terenie, gdzie spokojnie mogę wygodnie udać się quadem na ryby, w dalszym ciągu pozostanę przy poszukiwaniu tego pomocnika :) Ewentualne linki quadów, jak i prośby o oględziny, mogę tutaj wrzucać, czy w innym dziale? bo przeglądałem forum z tematami i nie zauważyłem - oczy już trochę słabe :) Pozdrawiam

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: dobry wybór ?

Post autor: Robsson » czw 10 sty, 2019

No to już musisz sam sobie odpowiedzieć.
Rozumiem że ten wózek do łódki ciągasz po czymś twardym skoro 2x4 takiej pojemności daje radę.
Masz 100kg masy. Z pewnością jesteś większy niż mniejszy.
Będziesz raz że wyglądać jak na kozie, dwa że to z twoim gabarytem będzie miało co robić - znaczy będziesz się toczyć a nie jeździć. Trzy jak kupisz coś na komunie to co chwila będziesz spawał pęknięcia i naprawiał.
Chine komunijną odpuść bo się rozpadnie po chwili pod Tobą.
Kymco to dobre sprzęty ale co najmniej 250 tkę albo 300 kup.
Widać że masz ciśnienie i będziesz sobie tłumaczył swój wybór.
Nikt świadomy tematu Ci tu nie napisze tego co chciałbyś przeczytać ;)
Posłuchaj dobrych rad i dorzuć/dozbieraj miedzi.
Bo to co chcesz kupić to zły pomysł. Naprawdę . Do łódki wtedy kup coś za np tysiaka z hakiem żeby te łódkę przeciągać. Bo z jazdy/zabawy na takim piździku u Ciebie nic ciekawego nie będzie.
Ale quada/wyrób quadopodobny zawsze można sprzedać. Także zrobisz jak uważasz. Najwyżej trochę dłużej zajmie Ci samodzielne dojście do pewnych wniosków.
Powodzenia.
V2.....sound of madness :twisted:

mirek68
Posty: 5
Rejestracja: wt 08 sty, 2019
Quad:: na razie nie posiadam
Imię: mirek

Re: dobry wybór ?

Post autor: mirek68 » czw 10 sty, 2019

Robsson pisze:No to już musisz sam sobie odpowiedzieć.
Rozumiem że ten wózek do łódki ciągasz po czymś twardym skoro 2x4 takiej pojemności daje radę.
Masz 100kg masy. Z pewnością jesteś większy niż mniejszy.
Będziesz raz że wyglądać jak na kozie, dwa że to z twoim gabarytem będzie miało co robić - znaczy będziesz się toczyć a nie jeździć. Trzy jak kupisz coś na komunie to co chwila będziesz spawał pęknięcia i naprawiał.
Chine komunijną odpuść bo się rozpadnie po chwili pod Tobą.
Kymco to dobre sprzęty ale co najmniej 250 tkę albo 300 kup.
Widać że masz ciśnienie i będziesz sobie tłumaczył swój wybór.
Nikt świadomy tematu Ci tu nie napisze tego co chciałbyś przeczytać ;)
Posłuchaj dobrych rad i dorzuć/dozbieraj miedzi.
Bo to co chcesz kupić to zły pomysł. Naprawdę . Do łódki wtedy kup coś za np tysiaka z hakiem żeby te łódkę przeciągać. Bo z jazdy/zabawy na takim piździku u Ciebie nic ciekawego nie będzie.
Ale quada/wyrób quadopodobny zawsze można sprzedać. Także zrobisz jak uważasz. Najwyżej trochę dłużej zajmie Ci samodzielne dojście do pewnych wniosków.
Powodzenia.
Robsson, nic dodać, nic ująć - dziękuję

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: dobry wybór ?

Post autor: DKfan » czw 10 sty, 2019

Jak już quada to coś takiego:

Kawasaki KSF250 w manualu wiec do ciagniecia przyczepy idealny, nie spali paska i dzięki manualowi dobra dynamika, do tego prawie normalnej wielkości quad.
https://www.olx.pl/oferta/quad-kawasaki ... 5c81a09453

Polaris Trail Boss 330, mój pierwszy quad, super go wspominam, quad normalnej wielkości i wystarczajacej mocy.
https://www.olx.pl/oferta/polaris-trail ... 8dd3c0fb65

Polaris Trail Blazer 250 2t też nie mały, silnik 2 suowoy wiec ma z czego iść
https://www.olx.pl/oferta/polaris-trail ... 8dd3c0fb65
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”