Kupić czy nie kupić :)

Tutaj możecie napisać wszystko co nie jest związane z quadami...
ODPOWIEDZ
michal.pirat
Posty: 4
Rejestracja: pn 08 paź, 2018
Imię: Michał

Kupić czy nie kupić :)

Post autor: michal.pirat » pn 08 paź, 2018

Witam,

Zarejestrowałem się na forum ponieważ chodzi mi po głowie kupno quada, KQ750, G7 coś tej klasy, problem w tym że nigdy nie jeździłem na quadzie i nie wiem czy mi się to spodoba.. obecnie mam motocykl i znudziła mi się jazda na nim, będę szukał czegoś innego.. Jestem z okolic Bielska Białej, moje pytanie kieruje do osób z pobliża czy była by możliwość pooglądania quada i ogólnego zapoznania z czym to sie je 8)

Interesują mnie wyłącznie quady japońskie Honada Rincon 680 też może być.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Kupić czy nie kupić :)

Post autor: Robsson » pn 08 paź, 2018

Kup sobie coś w dobrym stanie z poziomu "niżej sie nie da za dobry stan" czyli koło 25 tyś i pojeździj. Nie podejdzie opchniesz i raczej nie stracisz.
Zarówno gryzlak jak i kingquad to są fajne sprzęty mające wady i zalety. Z tym , że wada wg jednego kierownika nie musi być wadą dla innego - zależy czego się oczekuje, jak i gdzie jeżdzi.
V2.....sound of madness :twisted:

michal.pirat
Posty: 4
Rejestracja: pn 08 paź, 2018
Imię: Michał

Re: Kupić czy nie kupić :)

Post autor: michal.pirat » pn 08 paź, 2018

Dzięki Robson, tak właśnie myślałem o takiej kwocie, jakie to mogą być roczniki? Chciałbym tez zapytać czy quady z homologacją są bardziej w cenie niż te które jej nie mają.

I tak chciałbym gdzieś coś u kogoś pooglądać, bo jechać na kupno z zerowym doświadczeniem to chyba słaby pomysł.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Kupić czy nie kupić :)

Post autor: Robsson » pn 08 paź, 2018

W tym budżecie myślę o quadach z homologacją.
Chyba że jej nie potrzebujesz to wtedy sytuacja zakupowa jest korzystniejsza (większy wybór i ceny niższe).
Roczniki - to jest w tym przypadku mniej istotne ale oczywiście ważne.
Tu już liczy się i wpływ na cenę ma stan.
Gryzli z reguły będzie starsze/droższe dla rocznika.
W tym budżecie bym napisał ...2008-2010 rok
Natomiast kingquad 750 to 2010-2012 - i brać ze wspomaganiem.
Co do oferty - cena/rocznik musisz postudiować ogłoszenia.
Jeśli nie "czujesz" tematu mechaniki itd to sprawa się komplikuje - Zakup wymaga sporej wiedzy i jakiegoś doświadczenia bo nie ukrywajmy większość quadów ma u nas zaniżone przebiegi i różne defekty albo historię, która sprzedający często starają się ukryć.
Nie wierz w to, że 10 letni quad ma 2-3-5 tyś km przebiegu. A to norma na wielu licznikach.
Zwłaszcza z homologacją.
Oczywiście nie znaczy to ze nie zdarzają sie takie perełki ale one raczej idą po znajomych bez ogłoszeń albo błyskawicznie znikają....albo mają zaporową cenę.
V2.....sound of madness :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na luzie”