Akcja

Gdzie jeździć, wyposażenie ridera, wyposażenie atv-ki, rejestracja, import quadów, przepisy prawne, prawo jazdy, nawigacja...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krzysztof Wronowski
Posty: 1339
Rejestracja: pn 29 sie, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Akcja

Post autor: Krzysztof Wronowski » sob 20 paź, 2007

Panowie , ciągle czytam o tym , że quadowcy niszczą lasy , puszcze oraz (sic!) nieużytki!
Schną przez nas drzewa , kury się nie niosą a krowom brakuje mleka.

Zróbmy coś by poprawić czarny PR quadowców!!!

Proponuję wysilić mózgi , których wśród nas nie brakuje , opracujmy jakąś strategię , długofalowe działanie byśmy zaczeli być postrzegani jako normalni , kulturalni ludzie korzystający z dóbr natury w sposób powszechnie uznany za kulturalny.

Może zabierajmy ze sobą worki i po każdej jeździe w terenie zbierajmy śmieci , później róbmy zdjęcia i publikujmy je w mediach?
Każdy z nas ma GPSa , zaznaczajmy miejsca gdzie wywożone są śmieci i zasypujmy takimi informacjami straże miejskie i policję , niech będzie o nas głośno w sposób pozytywny.

Piszcie o swoich pomysłach na to by zrównowazyć w mediach złe opinię o nas.
3fun - bo quady są naszą pasją

Awatar użytkownika
tede74
Administrator
Posty: 1033
Rejestracja: sob 19 maja, 2007
Quad:: Scrambler XP 1000 S
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: tede74 » sob 20 paź, 2007

Popieram w 100% i przyłączam się do akcji. A co wy na to żeby pomóc leśnikom w walce z kłusownikami? Informować o wnykach, pułapkach i podejrzanych typach. Może wtedy spojrzą na nas łaskawszym okiem.
:I love POLARIS:

Awatar użytkownika
Mickey
Posty: 502
Rejestracja: sob 29 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Kontakt:

Post autor: Mickey » sob 20 paź, 2007

Różnie z tym jest.
Kiedyś jechałem z Tatą i stanęliśmy przy takiej kupie śmieci.
Znaleźliśmy ćwiczenia szkolne PODPISANE.
Zadzwoniliśmy do odpowiedniej osoby, podaliśmy miejsce
i nazwisko. I z tego, co się od Taty dowiedziałem to facet
nawet się tym nie zainteresował :evil:
Pozdrawiam Mikołaj

Awatar użytkownika
Krzysztof Wronowski
Posty: 1339
Rejestracja: pn 29 sie, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzysztof Wronowski » ndz 21 paź, 2007

http://www.e-gory.pl/index.php?option=c ... &Itemid=37

Znany jeleniogórski adwokat, Andrzej Graunitz, posiada jednoznaczny osąd tego czynu: -Gdyby ktoś zginął, to sprawca odpowiadałby za morderstwo - mówi. - W mojej karierze spotkałem się niegdyś z takim właśnie przypadkiem - broniłem osoby, która spowodowała śmierć motocyklisty. Zginął, zaczepiwszy się o rozwieszoną pomiędzy drzewami linę. Został skazany jak za morderstwo.
3fun - bo quady są naszą pasją

Arek11
Posty: 45
Rejestracja: wt 02 paź, 2007
Lokalizacja: OZORKÓW WOJ.ŁÓDZKIE

Post autor: Arek11 » pn 22 paź, 2007

Coś mi się wydaje że chyba nadchodzi nieuchronny koniec quadowania i trzeba będzie się przerzucić na samochód terenowy. 8) Quadów jest po prostu za dużo i co byśmy nie robili to i tak będzie żle. :( Może jak by dolna granica zakupu quada była na poziomie 40 000zł to by tego nie było ,a tak każdy może kupić sobie jakiegoś chińczyka i hulaj dusza ,a opinia będzie szła na wszystkich. :(
Extreme Squad

Awatar użytkownika
Jaak
Posty: 75
Rejestracja: pn 19 mar, 2007
Lokalizacja: ze środka

Post autor: Jaak » pn 22 paź, 2007

Mnie zdarzyło się już informować Straż pożarną o ogniu w lesie z podaniem pozycji GPS, (tylko chyba Pan Strażak nie za bardzo dysponował GPSem). Co do lasów - to albo akcja zbierania śmieci do worków lub sadzenie drzewek w porozumieniu z Nadleśnictwem (mógłbym się porozumieć z nadleśniczym w mojej okolicy co do takiej akcji, bo już z nim rozmawiałem na ten temat). Trzeba by porobić zdjęcia i razem z Nadleśnictwem to nagłośnić - tu trzeba kogoś z kontaktem z mediami.
Rozmawiałem też na temat terenów nad Wisłą. Z tego co się dowiedziałem to już trzeba załatwiać z władzami miejskimi, bo oni tam rządzą. Jeśli w okolicy jest Policja, która dysponuje quadami lub motorami enduro - również należałoby ją zaangażować.

ALE nikt nie będzie rozmawial z pojedyńczą osobą, powiedziano mi, że rozmawia się z jakąś organizacją, klubem itp. Sadzę, że tu jest punkt startu do poprawy naszego wizerunku. Może lokalne kluby, stowarzyszenia? I to chyba z jasno określonymi uczestnikami tej zabawy, bo w lesie bardzo często można spotkać oszołomów na quadach i enduro, którzy lecą leśnym oznakowanym szlakiem 50-70 km/h. I za nich ja nie chcę odpowiadać!
[size=75]Pozdrawiam
Jacek, PoPo 700 było.. teraz jest V8.. a co będzie.., w sumie jeszcze nie miałem helikoptera, tylko jak tym jeździć po błocie?

"Podróżuje się nie po to, aby dotrzeć do celu, ale po to, żeby być w podróży." ...Goethe[/size]

Awatar użytkownika
prezziguzzi
Posty: 2851
Rejestracja: wt 28 lis, 2006
Lokalizacja: Józefów koło Otwocka
Kontakt:

Post autor: prezziguzzi » ndz 28 paź, 2007

Witam wszystkich. Wczoraj dotarło do mnie i prawdopodobnie do kilku kolegów jak ważny jest to problem. Polson Team i kilku przyjąćol otrzymało 11 mandatów. Akcja była zorganizowana przez grupę zielonych bodaj że -ja wisła- czekali na nas od rana przy piaskarni water gate. REZERWAT PRZYRODY!? Postanowiłem podjęchać do nich i po ludzku dowiedzieć się o co chodzi gdzie są rzekome granice rezerwatu..
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
prezziguzzi
Posty: 2851
Rejestracja: wt 28 lis, 2006
Lokalizacja: Józefów koło Otwocka
Kontakt:

Post autor: prezziguzzi » ndz 28 paź, 2007

... Zachowywali się niezwykle nerwowo , gdyby nie moja niezwykła zdolność.:-) negocjacji dostałbym łopatą lub przynajmniej piachem po oczach.. O właśnie był program o nas i wiśle w telewizji na tvp3 że jesteśmy największn zagrożeniem.. Na szczęście po kilkunast zdaniach i kilkunastu minutach trochę się uspokoili..zdecydowanie są po drugiej stronie barykady.:-( na pewno mocno fanatyczni.. Ale mają wiele
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
prezziguzzi
Posty: 2851
Rejestracja: wt 28 lis, 2006
Lokalizacja: Józefów koło Otwocka
Kontakt:

Post autor: prezziguzzi » ndz 28 paź, 2007

.. I do tego stoi za nimi prawo i ludzie którzy nie specjalnie nas kochają. Nie byli w stanie dokładnie nam wytłumaczyć gdzie są granicę rezerwatu ponieważ są bardzo nie regularne.. Natomiast w najbliższym czasie zamierzają ustawić 50 znaków informujących które będą informowały gdzie one się znajdują.. Niestety ich zdaniem możemy jeździć tylko po drogach.
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
prezziguzzi
Posty: 2851
Rejestracja: wt 28 lis, 2006
Lokalizacja: Józefów koło Otwocka
Kontakt:

Post autor: prezziguzzi » ndz 28 paź, 2007

.. Swoje nerwowe zachowanie tłumaczyli tym że wielokrotnie quadowcy próbowali ich przejechać i lekceważyć.. Po kilkunastu minutach domyśliłem się dlaczego.. Pożegnaliśmy się pozwolili nam odjechać.. Po kilkuset metrach zatrzymałem grupę aby porozmawiać o zaistniałej sytuacji bo temat wydał mi się niezwykle ważny..
.:GALEON:.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niezbędnik quadowca”