Linhai 300 nie odpala pomocy

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
paulmach
Posty: 4
Rejestracja: śr 27 cze, 2018
Quad:: linhai
Imię: Krzysztof

Linhai 300 nie odpala pomocy

Post autor: paulmach » śr 27 cze, 2018

Witam mam problem z linhai 300 2002 r zaczęło się od tego że jak się zagrzał silnik to nie odpalał,na zimnym palił,teraz nie chcę wcale palić,tzn iskra jest,paliwo świeże, sprężanie na zimnym 14 atm, zawory ustawione wydechowy 0,20 ssący 0,10 wymieniona cewka,modól i świece.przy próbie odpalenia stosujemy samostart ale niestety nic to nie daje, zero reakcji nawet się nie odezwie, pomocy co dalej

Awatar użytkownika
Paweł_wawa
Posty: 105
Rejestracja: śr 29 paź, 2014
Quad:: Can - am Outlander 570 Pro + T, Can-am Outlander L 450
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Linhai 300 nie odpala pomocy

Post autor: Paweł_wawa » śr 27 cze, 2018

Jeśli jest iskra i samostart to albo przestawiony rozrząd albo zapłon, inaczej musiałby załapać.

pzdr

paulmach
Posty: 4
Rejestracja: śr 27 cze, 2018
Quad:: linhai
Imię: Krzysztof

Re: Linhai 300 nie odpala pomocy

Post autor: paulmach » czw 28 cze, 2018

też tak właśnie myślę,ale punkty na zębatce od rozrządu i na magnecie zgadzają się,tylko nie wiem co z iskrą, czy jest we właściwym czasie,jak to najprościej sprawić? chyba że klin ścięło na wale...

Awatar użytkownika
Paweł_wawa
Posty: 105
Rejestracja: śr 29 paź, 2014
Quad:: Can - am Outlander 570 Pro + T, Can-am Outlander L 450
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Linhai 300 nie odpala pomocy

Post autor: Paweł_wawa » czw 28 cze, 2018

Jeśli rozrząd się zgadza to sprawdź czy iskra jest w odpowiednim momencie.

pzdr

paulmach
Posty: 4
Rejestracja: śr 27 cze, 2018
Quad:: linhai
Imię: Krzysztof

Re: Linhai 300 nie odpala pomocy

Post autor: paulmach » pt 29 cze, 2018

ok tylko masz jakiś sposób żeby to sprawdzić?

Awatar użytkownika
Paweł_wawa
Posty: 105
Rejestracja: śr 29 paź, 2014
Quad:: Can - am Outlander 570 Pro + T, Can-am Outlander L 450
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Linhai 300 nie odpala pomocy

Post autor: Paweł_wawa » pt 29 cze, 2018

Niech się wypowiedzą lepsi fachowcy, ostatni raz takie problemy miałem w 110-ce wiele lat temu. Nie wiem jak masz wyzwalaną iskrę, czujnikiem hallotronowym czy zwyczajnie cewką przez magnetyczny rotor. Wykręciłbym świecę, sprawdził w jakim punkcie obrotu wału tłok jest w pozycji do zapłonu, zaznaczył ten punkt na magnecie i potem sprawdzić czy iskra jest w tym samym momencie. Jak poszukasz w wątkach na forum to na pewno to było. A sprężanie w ogóle masz, paliwo zalewa cylinder, w sensie jest wciągane z gaźnika?

pzdr

paulmach
Posty: 4
Rejestracja: śr 27 cze, 2018
Quad:: linhai
Imię: Krzysztof

Re: Linhai 300 nie odpala pomocy

Post autor: paulmach » ndz 01 lip, 2018

sprężanie ma 14 ATM ale trochę mnie zastanawia czy to nie za dużo,podczas sprawdzania ciśnienia do ciśnieniomierza dostał się jakiś płyn może uszczelka pod głowicą? świeca mokra po próbie odpalenia, jutro sprawdzę Twoim sposobem ta iskrę dzięki za radę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”