kominy do gryzzli

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
Awatar użytkownika
Seba1
Posty: 58
Rejestracja: ndz 09 lut, 2014
Quad:: yamaha grizzly 700
Lokalizacja: Police

kominy do gryzzli

Post autor: Seba1 » pt 14 mar, 2014

Witam serdecznie wystawiłem w moim miśku kominy , powiedzcie mi czy powinny być tylko trzy
-filtr powietrza
-wariator
-skrzynia
Czy powinno być wystawione coś jeszcze , całość wygląda mniej więcej tak jak na foto średnica rur to 50mm , z góry dziękuję za odpowiedź
Załączniki
IMG0014A.jpg
IMG0014A.jpg (7.6 KiB) Przejrzano 3572 razy
IMG0015A.jpg
IMG0015A.jpg (6.81 KiB) Przejrzano 3572 razy

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: kominy do gryzzli

Post autor: Pingwin Legnica » sob 15 mar, 2014

a podłaczyłeś je ? :) :) :)

jeszcze odmy tj. odma od dyfra przód i tył, odma od wentylatora i od wspomagania

nie jestem specjalistą ale czy fi 50 do cvt nie jest za mała ?
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: kominy do gryzzli

Post autor: Adam Wieczorek » sob 15 mar, 2014

Witaj co do snorkli, oczywiście wystarcza 3, 50mm do AirBoxa jest mniejszą średnicą niż oryginał jednak wiele osób jeździ i nie wspomina o spadku mocy, ja osobiście mam 2x50 również ze względów estetycznych. Co do zrobienia samych snorkli to dałeś fotki jedynie zewnętrznego wyglądu jednak już po nim widać że wybrałeś opcję najlepszą estetycznie, a najgorsza funkcjonalnie. Umiejscowienie snorkli w tym miejscu jest łatwe i ładne jednak zablokowałeś sobie szybki dostęp do elektryki, co mnie osobiście strasznie denerwowało jak musiałem za każdym razem walczyć z demontażem żeby zrobić jakąś pierdołę. Jak wysiądzie ci bezpiecznik w terenie będziesz wiedział o czym mówię :) Co do snorkli od CVT oczywiście mamy dwa wlot/wylot jednak stosowanie średnicy 50mm znacznie szybciej zabija pasek i wariator dlatego polecam przerobienie na 60mm, znacznie poprawia przepływ powietrza. Kolejna sprawa przy snorklach to czy wyprowadziłeś tez odpowietrzenia a jest ich 4 i znajdują się pod zegarami. Masz tam odpowietrzenia dyfrów, silnika wentylatora i wspomagania. polecam tylko je przedłużyć, a najlepiej połączyć w jedno i przymocować do snorkli.
Polecam też oblukanie mojego tematu jak zmieniał sie mój misiek

http://quadzik.pl/forum/yamaha-grizzly- ... t9859.html
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

Awatar użytkownika
Seba1
Posty: 58
Rejestracja: ndz 09 lut, 2014
Quad:: yamaha grizzly 700
Lokalizacja: Police

Re: kominy do gryzzli

Post autor: Seba1 » sob 15 mar, 2014

lle tych odpowietrzników powinno być ? ja znalazłem jakieś trzy cieniutkie wężyki dwa czarne jeden idzie z przodu quada a drugi z tyłu i jeden przeźroczysty też idzie z przodu i nie wiedziałem po co one są ?! pewnie to o tych mowa .
Je też trzeba wypuścić ?

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: kominy do gryzzli

Post autor: Adam Wieczorek » sob 15 mar, 2014

Odowietrzenia powinieneś mieć 4 i wszystkie w grizzlym kończą się pod zegarami. Dwa są od dyfrów, jeden od silnika wentylatora i jeden od wspomagania. Nie widzę sensu robienia snorkli jak masz zamiar utopić wyżej wymienione elementy, a części nie są tanie. Więc jeśli już zrobiłeś jedne rurki musisz dokończyć swoje dzieło. Ja u siebie kupiłem trójniki do tych cienkich wężyków i 4 wyprowadziłem w 1.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

Awatar użytkownika
Seba1
Posty: 58
Rejestracja: ndz 09 lut, 2014
Quad:: yamaha grizzly 700
Lokalizacja: Police

Re: kominy do gryzzli

Post autor: Seba1 » sob 15 mar, 2014

Dzięki za podpowiedź odnośnie wężyków na pewno wężyki też wystawie bo chce mieć zrobione to jak należy , a przy okazji wystawiania wężyków zrobię fotki mojej pracy . A jeżeli chodzi o dostęp do elektryki przy tym rozwiązaniu kominów to faktycznie jest straszny , ale ktoś mi podpowiedział że po rozcięciu plastiku po szerokości , będzie łatwo się dostać , sprawdzę to i jeżeli będzie to działało to rozwiązanie problemu dostępu do elektryki też pokażę

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: kominy do gryzzli

Post autor: Adam Wieczorek » sob 15 mar, 2014

Walcz kolego i czekamy na fotorelację :)
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

Awatar użytkownika
Seba1
Posty: 58
Rejestracja: ndz 09 lut, 2014
Quad:: yamaha grizzly 700
Lokalizacja: Police

Re: kominy do gryzzli

Post autor: Seba1 » pn 17 mar, 2014

Witam ponownie no i kilka fotek z mojej pracy , nie jest to jeszcze efekt końcowy jeżeli chodzi oto co pod plastikami , ponieważ będę to zabezpieczał przed przetarciem no i nie wystawiłem jeszcze wężyków
Załączniki
materiały które wykorzystałem do moich snorkli koszt jaki poniosłem to 120 złotych
materiały które wykorzystałem do moich snorkli koszt jaki poniosłem to 120 złotych

Awatar użytkownika
Seba1
Posty: 58
Rejestracja: ndz 09 lut, 2014
Quad:: yamaha grizzly 700
Lokalizacja: Police

Re: kominy do gryzzli

Post autor: Seba1 » pn 17 mar, 2014

no i reszta zdjęć
Załączniki
DSC_0114.JPG
DSC_0112.JPG
DSC_0116.JPG
DSC_0105.JPG
DSC_0106.JPG
DSC_0104.JPG
DSC_0102.JPG
DSC_0107.JPG
DSC_0108.JPG

Awatar użytkownika
Seba1
Posty: 58
Rejestracja: ndz 09 lut, 2014
Quad:: yamaha grizzly 700
Lokalizacja: Police

Re: kominy do gryzzli

Post autor: Seba1 » pn 17 mar, 2014

No i w taki sposób chcę zabezpieczyć rurki przed przetarciem , jest to wzmocniona taśma klejąca PATEX
Powiedźcie mi czy zda to egzamin ?
Załączniki
DSC_0113.JPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”