Rejestracja

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Suzuki
Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

Re: Rejestracja

Post autor: Ranid » czw 04 wrz, 2014

Dzisiaj mija rok jak mam CF 500 i jazda do rejestracji,3 stacje odmawiali zarejestrowanie [L7e] dowiedziałem się że teraz tylko Okręgowe stacje zrobią do 15KW więc pojechałem,długa rozmowa i udało się.Znowu za rok problemy.Quad był oczywiście kupiony nowy.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Rejestracja

Post autor: oolsztyniak » czw 04 wrz, 2014

Dziwna sprawa, że nie chcą rejestrować.
U mnie z tym nigdy nie było problemu.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Rafik233
Posty: 8
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2014
Quad:: Ltz 400 k9
Imię: Rafał

Re: Rejestracja

Post autor: Rafik233 » sob 04 paź, 2014

Siemka kupiłem sobie kilka dni temu ltz 400 k9 limited edition czerwony :)
Został on kupiony w salonie w 2010 a potem w 2014 oddany bo na nim nikt nie jeździł i 3 lata w garażu stał nieruszany i sie marnował dlatego został oddany do salonu i kupiłem go ja czyli w sumie jestem 2 właścicielem chyba ;) quadzik ma jeszcze oryginalny olej i wygląda bardzo dobrze wiec myślę ze to prawda co mówił sprzedawca
Sprzedawca powiedział że te quady wychodzą bez homologacji i dostałem do niego tylko dokument kupna-sprzedaży.
I tu mam pytanka:
1. widziałem że mają zarejestrowane te ltz i czy jest jakaś możliwość żeby zarejestrować mojego
2. jak oni to rejestrują
3. czy trzeba oskarbować umowę bo nie znam się na tym lub coś innego zrobić czy tylko teraz wsiadam i jadę
4. a jeśli niema możliwości rejestracji to co mi grozi za jazdę bez homologacji jeśli złapie mnie policja a posiadam prawo jazdy, dokument kupna sprzedaży(żeby udowodnić że pojazd nie jest kradziony) i słyszałem że można też wykupić OC na numer vin i woził bym przy sobie te papierki czyli nie posiadał bym tylko homologacji jak kara by była ?

Nie zamierzam tym quadem paradować po mieście tylko trzeba przejechać czasem ulicą żeby dojechać do fajnego terenu
Czytałem już troszke o tym wszystkim jednak nigdzie nie było konkretnych odpowiedzi i większość jezdziła bez prawka itp.
Po prostu proszę postarać sie odpowiedzieć na moje pytania będę bardzo bardzo wdzięczny :) Przywitam się w wolnym czasie i postaram się wrzucić jakieś zdjęcie

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Rejestracja

Post autor: oolsztyniak » sob 04 paź, 2014

1. W zależności od tego czy nowe ktoś homologował czy nie jest opcja rejestracji.
W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe, kwestia tylko czasu i zasobności portfela lub posiadania "pleców"
2. Jako pojazd samochodowy inny bądź ciągnik rolniczy, w zależności od papierów otrzymanych.
3. Tak, jeśli masz umowę kupna-sprzedaży, jeśli f-vat to nie.
W przypadku umowy kupna-sprzedaży podatek pcc-3 od czynności cywilno-prawnych.
Płacisz 2% od wartości na umowie, masz 14 dni żeby go zapłacić, jeśli tego nie zrobisz grożą Ci konsekwencje - możesz np dostać mandat.
To wszystko dotyczy tylko wtedy jeśli kupujący zgłosi sprzedaż.
Tu masz link do wypełnienia, drukujesz zanosisz do US i masz z bani
https://ewnioski.pl/formularze/pcc-3-podatek-od-umowy-kupna-samochodu/informacje
4. pojazd bez rejestracji więc dostaniesz mandat i zakaz dalszej jazdy - jak będzie upierdliwa policja mogą zlawetować Ci quada bo pojazd nie jest dopuszczony do ruchu.
OC możesz wykupić, wykupiłem takowe nawet w zeszłym tygodniu , OC na numer VIN i dane właściciela, zapłaciłem 74 zł na rok.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Rafik233
Posty: 8
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2014
Quad:: Ltz 400 k9
Imię: Rafał

Re: Rejestracja

Post autor: Rafik233 » ndz 05 paź, 2014

Bardzo dziekuję za odpowiedzi a czy możesz napisac lub ktoś inny ile mogą mi dać maksymalnie mandatu bo zazwyczaj sie to kończy tak jak czytałem i słyszałem ze po tłumaczeniu typu to tylko przelotówka puszczają np. ze 100 zł mandatu i każą jecać natychmiast do domu ale zalezy tez na kogo sie trafi ale interesuje mnie ile najwiecej mogę dostać mandatu. I jeszcze jedno pytanko co potem jak odholowali by mi quadzika wiem ze to wszystko na mój koszt laweta i parking ale czy potem wystarczy ze go odbiorę z parkingu i mogę jeździć dalej czy jak to jest ? I przy okazji ile kosztuje takie odholowanie i parking :)

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Rejestracja

Post autor: oolsztyniak » ndz 05 paź, 2014

Art. 94 kodeksu wykroczeń:

§ 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze grzywny.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

Art. 24 kodeksu wykroczeń:

§ 1. Grzywnę wymierza się w wysokości od 20 do 5000 złotych, chyba że ustawa stanowi inaczej.
Jeśli chodzi o koszty holowania to różnie.
W Warszawie kierowca ode mnie z firmy zaparkował samochód na lotnisku a raczej przed terminalem w miejscu gdzie zrobić tego nie mógł i poszedł na terminal. Po 30 minutach auta już nie było. Ta przyjemność kosztowała go 700 zł ale w tym był również mandat za zakaz parkowania.
U mnie w Olsztynie holowanie to koszt 300-500 zł i odbiór z parkingu policyjnego.
płacisz odbierasz i jedziesz dalej, nie słyszałem o konfiskatach, to nie USA :-D
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Rafik233
Posty: 8
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2014
Quad:: Ltz 400 k9
Imię: Rafał

Re: Rejestracja

Post autor: Rafik233 » ndz 05 paź, 2014

OK dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie wszystkich quadowiczów :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Suzuki”