Quadowe wyprawy turystyczne...

Archiwum bezciśnieniowych imprez turystycznych, integracyjnych i zlotowych.
ODPOWIEDZ

Czy jesteœ zainteresowany quadowymi wyprawami turystycznymi w Polsce?

Tak, jestem zainteresowany
191
85%
Tak, dobry pomysł, ale nie mam na to czasu
16
7%
Nie, wolę przeprawówki quadowe
15
7%
Nie, wolę sport quadowy
3
1%
 
Liczba głosów: 225

Awatar użytkownika
Grzegorz Głowienka
Administrator
Posty: 2030
Rejestracja: ndz 14 sie, 2005
Quad:: testowy :)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Quadowe wyprawy turystyczne...

Post autor: Grzegorz Głowienka » czw 17 maja, 2007

Dlaczego w Polsce nie są organizowane Quadowe wyprawy turystyczne. Czy nie ma na takie wyprawy zapotrzebowania?

W weekend majowy 2007 uczestniczyłem wraz z żoną w quadowej wyprawie turystycznej. To były jedne z najlepszych dni na quadach, które spędziliśmy. Oczywiście pamiętam także o tej adrenalinie, która towarzyszyła mi w startach w motocrossie quadów, pamiętam również niesamowite błotko i atmosferę na przeprawówkach, ale quadowe wyprawy są uzupełnieniem całego wachlarza atrakcji związanego z quadowaniem. Tylko że takie wyprawy w Polsce są bardzo mocno zaniedbane - czyli doquadniej praktycznie nie istnieją...

Pamiętam jak w sierpniu 2005 roku pojechaliśmy z Jarkiem na jedną z pierwszych przeprawówek, po dość długim (kilkuletnim) przestoju w tych imprezach. Przyjechało wtedy 19 quadów... Czy ktoś wtedy powiedziałby, że po niespełna dwóch latach, liczba quadów na przeprawówkach przekroczy liczbę 100! Albo, że będzie trzeba wprowadzać ograniczenia w ilości startujących zawodników. Nawet my nie byliśmy tak śmiali w swoich przewidywaniach.

Dlatego chciałbym rozpocząć dyskusję związaną z rozwojem wypraw quadowych w Polsce. Wypowiadajcie swoje zdanie - czy ma to w ogóle sens, czy wystarczają wam ustawki we własnym gornie, przeprawówki czy imprezy sportowe... Zagłosujcie w ankiecie opisując w postach swoje zdanie, jakie wy mielibyście potrzeby związane z takimi wyprawami quadowymi...
Póki co quadowa emeryturka :)

Awatar użytkownika
Arecki
Moderator
Posty: 816
Rejestracja: śr 30 sie, 2006
Lokalizacja: Kabaty :)
Kontakt:

Post autor: Arecki » czw 17 maja, 2007

Nie muszę chyba specjalnie się rozpisywać, że podzielam zdanie Grzegorza .

A i może to czego dokonaliśmy wspólnie na majówce będzie właśnie początkiem tworzenia Quadowych wypraw turystycznych?
.:GALEON:.
_______________________________________
Ogień w sercu, diamenty na twarzy... a błoto na plecach...

Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: stahoo » czw 17 maja, 2007

turystyka quadowa - to to, co lubimy robic najbardziej, od samego poczatku istnienia SSQuad, wieksza czesc ludzi jezdzacych z nami czerpala przyjemnosc z jazd niskocisnieniowych... wiekszosc imprez organizowanych przez nas bedzie miala wlasnie taki charakter, nie wykluczamy tez przejazdow bardziej wymagajacym terenem... dlatego tez rowniez popieram Grzegorza... w swiecie quadow znajdzie sie rowniez miejsce dla "turystow", mam taka nadzieje :wink:
.:GALEON:.

Darobm
Posty: 39
Rejestracja: czw 01 mar, 2007
Lokalizacja: Wa-wa Wawer

Post autor: Darobm » czw 17 maja, 2007

To jest dobry pomysł szczególnie gdy jest cisza i brak imprez przeprawowych (okres wakacyjny itp.) Chętnie zabrałbym syna lub żonkę na taką wycieczkę, ale!! jest zawsze jakieś "ale" . Mimo moich perswazji żonka nie da się namówić na spanie w namiocie.Gdyby jakieś inne miejsca noclegów tooo ? Dlatego jestem za ,czekamy na propozycje ciekawych tras.
pozdr.Darek

ps.Arecki następnym razem jeżeli będzie dogodny termin jadę z wami
Darek R.

Awatar użytkownika
prezziguzzi
Posty: 2851
Rejestracja: wt 28 lis, 2006
Lokalizacja: Józefów koło Otwocka
Kontakt:

Post autor: prezziguzzi » czw 17 maja, 2007

:D jestem za, jak najbardziej :lol:

powiem więcej odkąd nie mam motocykla enduro bardzo mi tego brakuje......taki tygodniowy 10 cio dniowy wypadzik....MARZENIE

jest co prawda pewien kłopot....a mianowicie CZAS... ale pewnie da sie zrobić :mrgreen:

lubię urozmaicenia....różny teren i formy spędzania czasu w terenie ,jeszcze raz za :wink:
.:GALEON:.

grot
Posty: 209
Rejestracja: czw 08 lut, 2007

Post autor: grot » czw 17 maja, 2007

Pomysł pierwsza klasa tym bardziej, że ciśnienie będzie mniejsze niz na imprezach gdzie wszyscy walczą o każda sekundę. Można popatrzeć, popodziwiać piękne okoliczności przyrody i niepotarzalne :wink: a i pewnie błotko sie znajdzie dla fanatyków 8)
Jestem za ale z czasem to rzeczywiście problem, szczególnie jak sie ma 14 dniowe dziecko w domu :mrgreen:
KQ 700

Awatar użytkownika
Marcolife
Posty: 507
Rejestracja: śr 29 lis, 2006
Lokalizacja: polskie bagno

Post autor: Marcolife » pt 18 maja, 2007

od takiej turystyki rozpoczęła się moja przygoda na quadzie i będę ją kontynuował, każdy letni weekend w górach (zwykle biorę urlop w piątek, na miejsce dojeżdżamy w czwartek) 3 dni w trasie (nocleg w dobrym hotelu, albo po spartańsku-namiocik i kokon)

żadne tam ciśnienie i speed (40km/h), luzik, widoki, powietrze, pogawędki z miejscowymi, najlepszy odpoczynek pod słońcem
Już niedługo zwoduję delfina, założę pianę i fiu...na Ostrołękę!

Awatar użytkownika
Marcolife
Posty: 507
Rejestracja: śr 29 lis, 2006
Lokalizacja: polskie bagno

Post autor: Marcolife » pt 18 maja, 2007

o np. tak to robimy
Załączniki
DSC00614mały.JPG
DSC00614mały.JPG (33.2 KiB) Przejrzano 14594 razy
DSC00612 mały.JPG
DSC00612 mały.JPG (46.43 KiB) Przejrzano 14589 razy
Już niedługo zwoduję delfina, założę pianę i fiu...na Ostrołękę!

MaciekP
Posty: 615
Rejestracja: pn 17 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MaciekP » pt 18 maja, 2007

co do dynamiki przyrostu ilosci quadów....
Byłem wczoraj w strasznej dziurze, żeby założyć opony na felgi i zmienic kola i wlasciciel opowiadł, ze kupuje sobie duzego quada (marki nie wspomnę), bo wreszcie udalo mu sie znaleść sposób na kupienie go na firmę - kupi plug i bedzie odsnieżał.

Za kilka lat grozi naszemu malemu krajowi potop quadowy...

Pomysł wypraw jest przedni i bardzo mi sie podoba..bo i quad mam srednio przeprawowy, ale za to fantastyczny do podróży

Awatar użytkownika
Krzysztof Wronowski
Posty: 1339
Rejestracja: pn 29 sie, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzysztof Wronowski » sob 19 maja, 2007

Wyprawy są piękne i potrzebne, pozwalają się zintegrować z przyjaciółmi i przyrodą , stanowią super wyzwanie. Niejedną wyprawę odbyłem i każdą wspominam z rozżewnieniem , chociażby ubiegłoroczną wyprawę na Ukrainę. Mam przyjaciół , którzy w weekend zabierają rodzinę i na quadach jadą w siną dal kilkaset kilometrów omijając asfalty.
Najbliższa nasza wyprawa zaplanowana jest na początek lipca do Rumunii - w ramach Enduromanii chcemy lajtowo pozwiedzać najpiękniejsze okolice wysokich Karpat.
3fun - bo quady są naszą pasją

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy turystyczne, integracyjne i zloty”