Quad za 5000 - 6000 zł

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darekk310
Posty: 63
Rejestracja: wt 22 sie, 2006
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Quad za 5000 - 6000 zł

Post autor: darekk310 » wt 22 sie, 2006

Dzisiaj miałem przyjemność pylnąć sie quadem o pojemności 150 cm3 niby nic wielkiego ale zrobił na mnie wrażenie, zarboiłem troche kasy przez wakacje i planuje zakup quada do ceny 6000zł
i teraz pytanie
Jaka firma, chłodzenie cieczą czy powietrzem , jeden cylinder czy dwa(zauwazyłem że dwucylindrowce mają lepszy monent obrotowy czyli lepszego kopa ale znowu są cięższe) interesowała by mnie moc okolo 20 km czyli jak na pierwszego quada wystarczy.....tak myslę
prosze o pomoc
pozdr
Darek
Ostatnio zmieniony pn 10 mar, 2014 przez Iguana Team, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Zmieniłem tytuł.

damian8921
Posty: 10
Rejestracja: ndz 12 lis, 2006

Post autor: damian8921 » ndz 12 lis, 2006

WITAM !! jestem tu nowy ... i tez mam do was takie pytanie jakiego quada wybrać :?: ... kryteria takie jak u darekk310 prosze o odpowiedz :lol:

Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: stahoo » pn 13 lis, 2006

czesc,

jezeli chcecie miec quada do jazdy, nie kupujcie chinskich, lepiej kupic uzywanego japonczyka, chinskie quady sa mizernej jakosci, bedziecie miec problemy... wybor nalezy jednak do Was... za 10.000 mozna juz cos wybrac...
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
MERIT
Posty: 67
Rejestracja: czw 31 sie, 2006
Lokalizacja: Białystok

Post autor: MERIT » pn 13 lis, 2006

Niestety 6000 to jest kwota , która wystarczy jedynie na nowego chińczyka. Będzie ślicznie wyglądał, sprzedawca będzie go zachwalał pod niebiosa tylko , że sprzęt rozsypie się po paru kilometrach. Niestety często bywa że dosłownie po tylu. Jedyna rada jeżeli nie chcecie płakać to cierpliwość ! Odłóżcie te pieniądze dozbierajcie jeszcze trochę. Jak już macie bardzo wielkie ciśnienie to weźcie kredyt. Martines ma rację za 10000 można znaleźć już całkiem sensownego używanego markowego quada. Trzeba to powiedzieć wprost - kupowanie chinczyka jest w 90% wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Często bardzo dużych pieniędzy. Więc lepiej zastanówcie się
MERIT

damian8921
Posty: 10
Rejestracja: ndz 12 lis, 2006

Post autor: damian8921 » pn 13 lis, 2006

A czy dla mojego 14 letniego syna będzie dobry ten ??
ogłoszenie nieaktualneallegro.pl/item140362432_nowy_quad_atv_250_cm3_4biegi_wsteczny_70km_h_20ps.html
NOWY QUAD ATV 250... - aukcja allegro :?:

Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: stahoo » pn 13 lis, 2006

nigdy nie widzialem Twojego syna, wiec trudno powiedziec, czy bedzie dobry... nie zmienia to faktu, iz pokazany przez Ciebie quad jest chinski...
.:GALEON:.

cichy
Posty: 278
Rejestracja: pt 29 wrz, 2006
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: cichy » pn 13 lis, 2006

Wszystko zalezy co Twoj 14 letni syn bedzie chcial robic tym quadem, o jakosci quadow produkowanych w Chinach wiele bylo mowionych negatywnych rzeczy, sa tacy co sobie chwala te produkty. Ja osobiscie opieram sie na wlasnych doswiadczeniach i szczerze odradzalbym. Tak naprawe to z opisu nie dowiadujemy sie czy jest to manual czy polautomat, a to chyba tez jest wazne. Zastanów sie nad uzywanym, wiem ,ze troche trzeba byloby jeszcze dolozyc, a pozniej zainwestowac w dobry przeglad i likwidacje istniejacych usterek ale to czesto jest lepsze i w gruncie rzeczy tansze rozwiazanie... pozdrawiam :)
.:GALEON:.

atv killer
Posty: 23
Rejestracja: czw 07 wrz, 2006

Post autor: atv killer » pn 13 lis, 2006

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłby zakup Yamahy Blaster:
- nowa w salonie Yamahy to koszt około 14900 zł, myślę że jakby się dobrze potargował to za 13 by ją można kupić.

Znalazłem poniższe na allegro, nie znam stanu technicznego (ale to musiałbyś sam sprawdzić):
- Yamaha Blaster - 2002 r. - 9000 zł
- Yamaha Blaster - 2001 r. - 8800 zł
- Yamaha Blaster 2001 r. - silnik po remoncie + wymienione oponki - 7999 zł

Blasterkiem pojeździsz i ty i Twój 14-letni syn. A na pewno będzie to o wiele tańsze rozwiązanie niż podany przez Ciebie damian8921 quad. Ja swego czasu też napaliłem się na chińską zabawkę, ale na całe szczęście ostudził mnie mój kumpel, który przechodził przez chińską quadową gehennę.

damian8921
Posty: 10
Rejestracja: ndz 12 lis, 2006

Post autor: damian8921 » pn 13 lis, 2006

bardzo dziękuje za odpowiedzi ... a czy macie jeszcze jakies propozycje innych modeli ?? :?:

Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: stahoo » wt 14 lis, 2006

odwiedz allegro, w zakladce inne pojazdy i lodzie wybierz quady atv, a potem baw sie wyszukiwarka wpisujaca odpowiednio nazwy markowych quadow, nie zapominajac o kymco... sortujac wg ceny bedziesz mial oferte jak na dloni...
.:GALEON:.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”