Quad za 5000 - 6000 zł

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
bula6595
Posty: 2
Rejestracja: pn 21 lip, 2014
Imię: Radosław

Re: Quad za 5000 - 6000 zł

Post autor: bula6595 » pn 21 lip, 2014

Bry. Ja tu nowy :) miło mi jest szukać quada pod moją spasioną 100kg d***. 175 wzrostu, Najlepiej coś przeprawowego na jazdę w umiarkowanym terenie bez szaleństw chciałbym żeby był UŻYWANY na 2 osoby ale bez przesady żeby potem jeszcze kiedyś moi synowie mogli nim pośmigać jak podrosną ( za 2-3 lata) lubię dłubać przy mechanice więc naprawy czy kupno używki mi nie straszne chcę przeznaczyć na to jakieś 6 tyś zł + naprawy.
Maszynka powinna nieć możliwość rejestracji.

Chodzi mi o konkretne modele jakie by mogły spełniać ten wymóg ponieważ quada będę szukać nie tylko w polsce. 2x4 4x4 tak żeby na przejażdżkę mógł ze mną siąść syn i po pyrkać po okolicy. Zastanawiam sie czy jakiś Chinol nie będzie na to wystarczał.

Pozdrawiam i liczę na jakieś modele :)

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Quad za 5000 - 6000 zł

Post autor: DKfan » pn 21 lip, 2014

Nie wiem czy to budzet wystarczający na chinola 4x4, może tylko Linhai 300 się załapie.
Ze starszych znajdziesz Japończyki w okolicy 300cc z końca lat 90tych. Sprawdzaj dostęp do części bo często będziesz musiał je kupować, dobrze tez mieć znajomy warsztat ślusarski bo czeka cie sporo dorabiania elemntow.

Więcej nikt Ci nie doradzi, to w zasadzie nie jest budzet na kupno jeżdżącego quada 4x4, w tej cenie to jedynie pojazdy bardzo zajeżdżone albo chińskie toczydełka dla dzieci.

Siadaj na portale ogłoszeniowe i szukaj, jak coś znajdziesz to wklejaj a my ci powiemy co o tym myslimy, al enei licz na pozytywne opinie.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

bula6595
Posty: 2
Rejestracja: pn 21 lip, 2014
Imię: Radosław

Re: Quad za 5000 - 6000 zł

Post autor: bula6595 » pn 21 lip, 2014

spoko :) dziś oglądałem CFmoto Allroad 500 long stał w sklepie za 19 tyś newka Facet mówił ze miał podobne gabarytowo ale 350 4x4 w cenie 14-15 tyś co mnei bardzo zainteresowało bo w sumei 350 400 by wystarczyło mi spokojnie ale szukam czegoś o takim samym gabarycie znaczy żeby można było siąść w 2 osoby na spokojnie bez wielkiego ścisku tak jak na tym co go dziś ogladałem 500. Nie wiem tylko jak wygląda ta marka w praktyce.

Kolejna sprawa co mnie bardzo zastanawia ten okropny hate na Chinczyki bo znam gościa co ma quada za 6000 zł jakiś tam farmer i sobie chwali mówiąc ze się psuje ale części są w rozsądnej cenie i nie narzeka aż tak strasznie. U mnie po wsi latają chłopaki quadami za 2000 zł jedno osobówki i się świetnie bawią też beż większych problemów oracjąc pobliskie pola. Wiem że można trafić na chłam przez który potem leci opinia na wszystkie tanie quady ale poważnie mnie zastanawia właśnie jakiś tańszy chiński quad który można pojeździć na co dzień do sklepu po chulać po polach a nie jeździć wyczynowo po lasach stokach i notorycznie topić go w błocie czy w rzece.

Więc chciałbym się dowiedzieć tak pomijając ten hejt jaki przykłądowo quad w cenie do 8 moze nawet 10 tys można kupić z tych chińskich.
Wy sie w to bawicie i wiecie jak to wygląda ja zaczynam i pytam :) a pytań mam sporo :)

krut
Posty: 15
Rejestracja: śr 30 lip, 2014

Re: Quad za 5000 - 6000 zł

Post autor: krut » czw 31 lip, 2014

Ale skoro to jest wątek do 6000, to po co wrzucasz drozsze quady?

bigiel
Posty: 6
Rejestracja: pn 13 paź, 2014
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Quad za 5000 - 6000 zł

Post autor: bigiel » pn 13 paź, 2014

Witam,

szukam quada mniej więcej spełniającym moje oczekiwania:

- jest to mój pierwszy quad (do tej pory miałem motocykle do 250 cm^3,
- musi być 2 osobowy,
- zarejestrowany (dopuszczony do ruchu ulicznego),
- nie musi być nowy,
- więcej będę jeździł po szosie niż po terenie,
- wjeżdżając w teren będą to drogi raczej utwardzone, nie będę się pchał na żwirownie czy pola,
- teoretycznie quad ma posłużyć mi za pierwszy krok namówienia mojej ukochanej do kupna motoru - jak wyjdzie nie wiem, na quada się zgodziła, a ja "jaj" nie dam sobie tak łatwo odciąć :)

Jako, że nie mam kompletnego pojęcia (oprócz tego co wyczytałem jak do tej pory) czekam na opinie / porady / marki i modele.

Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Quad za 5000 - 6000 zł

Post autor: DKfan » pn 13 paź, 2014

W sumie w tym budzecie jest 10% szans na znalezienie tego czego szukasz.
Albo musisz zmienić metodę perswazji albo budzet
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

bigiel
Posty: 6
Rejestracja: pn 13 paź, 2014
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Quad za 5000 - 6000 zł

Post autor: bigiel » pn 13 paź, 2014

Budżet jest nie do ruszenia, wiadomo te +/- 500 zł nie robi, ale nie więcej.

Jakieś propozycje? Nie wiem od czego zacząć moją przygodę, aby nie była zbyt bolesna i się mieściła z określonym budżetem.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Quad za 5000 - 6000 zł

Post autor: DKfan » pn 13 paź, 2014

Niestety nie mogę Ci nic polecić, żaden z dostępnych w tym budżecie quadów nie spełni Twoich wymagań. Nawet o pojazd z rejestrcją będzie ciężko nie mówiąc o takim ktory pomieści 2 osoby
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

bigiel
Posty: 6
Rejestracja: pn 13 paź, 2014
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Quad za 5000 - 6000 zł

Post autor: bigiel » wt 14 paź, 2014

Nawet używki, czy chińczyka?

To co w tym segmencie cenowym jest najlepszym wyborem, chociaż zbliżonym trochę do wymagań (zarejestrowany).

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Quad za 5000 - 6000 zł

Post autor: oolsztyniak » wt 14 paź, 2014

Kup sobie małą terenówkę

http://allegro.pl/suzuki-samurai-1-0-1-3-lpg-off-road-i4692365080.html
http://allegro.pl/suzuki-samurai-igla-gaz-i4684383906.html

Bo quada w tej kwocie ciężko będzie kupić czytając to co od niego oczekujesz ...
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”