Quad od 8000 zł do 10 000 zł

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paulus71
Posty: 402
Rejestracja: śr 04 lip, 2007
Quad:: Renia 1000 XXC
Imię: Paweł
Lokalizacja: wawka

Re: Quad od 8000 zł do 10 000 zł

Post autor: Paulus71 » czw 03 gru, 2015

i nadal nikt nie wie do czego ci ten quad :-(
mods in progress :-)

Marekfitak
Posty: 2
Rejestracja: pt 25 gru, 2015
Quad:: Brak
Imię: Marek

4x4 do 10 000PLN

Post autor: Marekfitak » pt 25 gru, 2015

Witam.
Chciałbym kupić na wiosnę 2016 quada. Cena ok.10 000
Panowie teraz pytanko do was co proponujecie z napędem na 4 kapcie, mam zamiar go użytkować po szutrowych drogach, wypadach nad jeziorko, oczywiście las i błoto ciężki teren też wchodzi w gre :) coś o charakterystyce sportowej. Teraz wasze opinie sie licza, wasze propozycje. Moze ktoś z was ma cos fajnego do zaoferowania dla mnie? pozdrawiam Marek

kamikadze231
Posty: 3
Rejestracja: ndz 25 paź, 2015
Quad:: brak
Imię: Łukasz

Re: Quad od 8000 zł do 10 000 zł

Post autor: kamikadze231 » wt 29 gru, 2015

co sądzicie o czymś takim?

Pastuch
Posty: 2
Rejestracja: pn 25 sty, 2016

Quad dla rolnika.

Post autor: Pastuch » pn 25 sty, 2016

Witam. W terenie jeżdżę enduro, w temacie quadów jestem zielony. Potrzebuję quada do prac przy gospodarstwie agroturystycznym. Żeby pociągnąć przyczepkę, coś przeciągnąć, przewieźć narzędzia, materiały, drewno
Z tego co ogarnąłem powinien, mieć 4x4, reduktor, przekładnie hydrokinetyczną. Może być nawet diesel, bardziej zależy mi na walorach użytkowych niż osiągach sportowych.
Budżet do 10 tys. więc celuję w uzywki. Jakieś propozycje? Nie chodzi mi nawet o wskazanie konkretnego modelu, chociaż byłoby super ale kierunku, cech, jakich powinienem w quadzie szukać zgodnie z planowanym przeznaczeniem.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Quad dla rolnika.

Post autor: Robsson » pn 25 sty, 2016

A po co Ci hydrokinetyk?
Bierz z CVT cokolwiek 4x4 co się kupy trzyma i ma jeszcze dobry stan. W tej kasie to szału nie ma.
Do tego co piszesz to jakieś staruszek np z Japonii w pojemnościach ok 400 ccm tylko stan OK znaleźć. Może być sztywniak z tyłu. Albo chińszczyzna jeśli nie masz alergii - CF 500 w zupełności da radę.
Aukcje, filtruj i patrz co za to dostaniesz. Jeździj i oglądaj.

PS.
A nie lepiej jakieś auto z hakiem?
Łada Niva lub inne małe coś 4x4- np Vitare za kilka tys kupisz do takich zastosowań w sam raz.
V2.....sound of madness :twisted:

Konrad000
Posty: 3
Rejestracja: pn 08 lut, 2016
Quad:: Brak
Imię: Konrad

1szy quad. Prośba o pomoc.

Post autor: Konrad000 » pn 08 lut, 2016

Witam,
Przymierzam się do zakupu pierwszego quada.
Niestety jestem mocnym laikiem, stąd gorąca prośba o pomoc doświadczonych użytkowników. Jeśli to źle miejsce na ten temat, prośba o przesunięcie.

Cena: od 4-10 000. Na3 chętniej kupiłbym coś w granicach 6-7k ale jeśli mam wymieniać za rok lub naprawiać po 100km to wolę dopłacić. Z drugiej strony nie chce przepłacać za właściwości których nie będę używał.

Przeznaczenie: quad raczej wakacyjny. Tzn. Do domku w lesie. Oczywiście chciałbym pojeździć bo większych, ,kaluzach" i górach(tu myślałem o 4x4, nie wiem czy slusznie) ale wyłącznie rekreacyjnie. Ewentualnie z możliwością podpięcia przyczepki co by się przydała przy domku.(tu pytanie o ewentualną moc)
Myślałem o czymś nowym, wyłącznie dlatego że nie chciałbym na dzień dobry przy nim dlubac ani kupić sklejonego klekota.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, porady i zrozumienie laika.

Pozdrawiam i raz jeszcze witam na forum.
Konrad

Awatar użytkownika
marioIII
Posty: 692
Rejestracja: wt 20 sty, 2015
Quad:: siwy OUT 500L był: Sportsman 800 EFI i Rancher TRX 350 FE
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Katowice

Re: 1szy quad. Prośba o pomoc.

Post autor: marioIII » pn 08 lut, 2016

Nie chcę Cię martwić ale nowego quada w tej kasie nie kupisz, no chyba, że Chińczyka szukasz.
Wbij na jakiś portal sprawdź ceny używek japońców (w tej kasie 10 tys zł - 10 lat i starsze) i pytaj albo zwiększ budżet.

popatrz na hondę rancher 350 ma 4x4

patrz też na yamahę grizzly 350 4x4

zwiększ budżet na 12-15 tys to już coś wybierzesz z używek o małej pojemności a mocy Ci nie zabraknie skoro nie szukasz sprzętu w ciężki teren i do ekstremalnych doznań. Te silniki dają naprawdę radę.
Jeśli ktoś chciałby pośmigać w zielonogórskim lub na Śląsku
https://www.facebook.com/marioIIIPL
https://www.youtube.com/playlist?list=PL5lFyuP3ZljO-U2x85z_Bt4eB7q_xu3hG

Konrad000
Posty: 3
Rejestracja: pn 08 lut, 2016
Quad:: Brak
Imię: Konrad

Re: 1szy quad. Prośba o pomoc.

Post autor: Konrad000 » pn 08 lut, 2016

Dzięki za odpowiedź. Budżetu raczej nie chciałbym jeszcze bardziej zwiększać, wolałbym zostać w 10k.
Tak właśnie myślałem ze jednak zostanie opcja używanego modelu, bo nowe to faktycznie same chińczyk a tego jak rozumiem nie warto dotykać?

Anton007
Posty: 1
Rejestracja: pn 27 cze, 2016
Imię: Antek

Jakiego quada kupić? Pomocy :)

Post autor: Anton007 » pn 27 cze, 2016

Sprawa wygląda tak:
Mam skończone 16 lat, ważę lekko ponad 60kg i mam ponad 180 cm wzrostu.
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem quada. Ma on służyć głównie do jazdy po lasach, polnych drogach, błocie, trawie i piachu. Na quadach jeździłem już kilkanaście razy u kilku znajomych, jednak nie jestem doświadczony aż tak Bardzo.
Jakiego quada kupić? Jaka moc itd.?
Polecacie jakieś? Budżet do 10 tyś.

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Jakiego quada kupić? Pomocy :)

Post autor: robertmuszka » pn 27 cze, 2016

Najpierw sie witamy, wazna sprawa na przyszlosc, w zasadzie to nie Twoja wina tylko rodzicow, bo nienauczyli Cie ze witanie sie ulatwia dalsze kontakty.
Jezdziles, wiec cos wiesz ,najpierw zdecyduj czy oska , czy przeprawowka, a potem szukaj, poza tym jest sporo tematow z podobnymi problemami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”