Subskrybuj RSS
Obecny czas: Śro 22 Paź, 2014

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Quad czy odśnieżarka?
PostWysłany: Pon 07 Lis, 2011 

Witam,

pytanie może wydawać się retorycznym dla większości fanów quad'ów na tym forum, niemniej jednak proszę o pomoc w następującej kwestii. W związku z moją przeprowadzką za miasto oraz zbliżającą się zimą zacząłem rozglądać się za odśnieżarką (dość spory teren do odśnieżenia, droga pod górę, wyłożona nierównym kamieniem, dom na wzniesieniu). Tym samym natrafiłem również na oferty, które wydają mi się zaskakująco niskie jak na quady.
Wydaje mi się, że musiałbym wydać na odśnieżarkę jakieś 5 tys PLN - czy warto rozglądać się za quadem, dołożyć trochę (do 8-10 tys PLN)? Czy taki quad sprawdzi się przy odśnieżaniu takiego terenu? Czy będzie z niego pożytek również w innych funkcjach tj. jazda po lesie, podjazd pod zaśnieżony stok itd. Być może lepiej już kupić odśnieżarkę i odłożyć bardziej znaczącą kwotę (20-30k PLN) i wrócić do tematu quada za parę lat?

Z góry dziękuję za pomoc
Bartosz

Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterUdostępnij na Google+Udostępnij na MySpace

Półosie do quadów...
Półosie do quadów...
815,90 PLN
...Yamaha, Honda, Arctic Cat, Kawasaki, Polaris, Can-Am/Bombardier, Suzuki. Większość półosi do popularnych modeli quadów mamy w stałej sprzedaży, ale niektóre dostępne są tylko na zamówienie. Przed dodaniem do koszyka zapytaj o dostępność i czas realizacji...
Paski napędowe ULTIMAX do quadów
Paski napędowe ULTIMAX do quadów
od 188,31 PLN
HYPERMAX od CARLISLE to najlepsze na świecie paski napędowe do quadów Made in USA. W przeważającej większości parametry i trwałość pasków jest znacznie większa od pasków stosowanych fabrycznie przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny...
Opony do quadów
Opony do quadów
od 55 PLN
Wybieraj spośród opony do quadów na felgę 6", 7", 8" 9", 10", 11", 12", 14". Mamy w ofercie opony firm: DURO, MAXXISS, ITP, Journey...
 Temat postu: Re: Quad czy odśnieżarka?
PostWysłany: Wto 08 Lis, 2011 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ogrodzieniec
Pochwały: 1
Quad: KTM 525 i Honda
Imię: Wojtek
Odśnieżarką myślę, że odśnieżysz duże zaspy, natomiast nawet duży quad może mieć z nimi problemy, natomiast niższy puch odśnieżysz quadem szybciej.

Ja bym kupił odśnieżarke, a na quada zaczekał, głównie z tego powodu że do 10k trudno będzie coś kupić co mogło by odśnieżać czyli 4x4. ;)

PostWysłany: Śro 30 Lis, 2011 

Quad: Kawasaki KFX 450 R
za 20-30k to masz jezeli dobrze poszukasz Can-Am'a renegade 800 ,ja takiego mam to nawet wielkie zaspy mokrego śniegu zbiera
tylko ze do takiego Can Am'a to za samego atv trzeba dać koło 26k i z 5 k za wyciągarke i pług
to jest mankament tego quada że duże koszty

Quad: shineray250
Imię: robert
Nazwisko: dziadosz
najlepszym rozwiązanie byłby bashan 200cc z odśnierzarką i wciągarką oczywiście wszystko odczepiane prosze popatrzeć sobie na bashan 200 cena bez homol ok 4tyś

Awatar użytkownika

Miejscowość: Ogrodzieniec
Pochwały: 1
Quad: KTM 525 i Honda
Imię: Wojtek
robson333 napisał(a):
najlepszym rozwiązanie byłby bashan 200cc z odśnierzarką i wciągarką oczywiście wszystko odczepiane prosze popatrzeć sobie na bashan 200 cena bez homol ok 4tyś

Hahaha. :oklaski:

PostWysłany: Czw 01 Gru, 2011 

Quad: Kawasaki KFX 450 R
pierwsza zaspa bashanem i ,jaka pierwsza zaspa przecierz on nawet puchy nieruszy
hahhaha szacun

PostWysłany: Czw 01 Gru, 2011 

Quad: shineray250
Imię: robert
Nazwisko: dziadosz
no nie wiem miałeś go kiedyś ??
odśnieżarka przy bashanie jest do śniegu a nie do 2 metrowych zasp jak chcesz przenosić zaspy to kup sobie ratraka nie wiem zrobi sobie jak będzie chciał ja tylko zaproponowałem bo 200 to też duża pojemność tylko zależy do jakiej jazdy

PostWysłany: Śro 17 Paź, 2012 

A zastanawialiście się nad profesjonalną odśnieżarką pod quada? jest to dobre połączenie, osiągi profesjonalnej odśnieżarki w połączeniu z mocą quada:

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Vinilus oraz 0 gości