Przygody z nowym CF 520 ESP EFI

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
tomash148
Posty: 23
Rejestracja: pt 07 lip, 2017
Quad:: CF 520 EFI

Re: Przygody z nowym CF 520 ESP EFI

Post autor: tomash148 » pt 18 sie, 2017

A powiedzcie mi Panowie, jaką faktycznie ten olej zmieniany co 400 km ma trwałość? Tzn. przez ile km posiada swoje odpowiednie właściwości? Dodam, że nie jeżdżę w ciężkim terenie. Jakieś szutry, polne drogi, nieraz kilka niedużych górek. Drażni mnie ta wymiana co 400 km. Jak wcześniej wspominałem , robię juz drugi serwis w tym miesiącu.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Przygody z nowym CF 520 ESP EFI

Post autor: Robsson » pt 18 sie, 2017

O tym już wiele pisaliśmy.
Weź pod uwagę fakt, ze to są oleje motocyklowe, gdzie w motocyklach jeżdżą po 6-8-10 tyś km, są kręcone ponad 10 tyś obrotów.....
Także co co przebiegów i zmian serwisowych oleju w CF to jest śmiech na sali i golenie klienta.
Tu jedynie zwracać warto uwagę na czas. Raz na rok chyba dobrze zmienić wg mnie.
V2.....sound of madness :twisted:

tomash148
Posty: 23
Rejestracja: pt 07 lip, 2017
Quad:: CF 520 EFI

Re: Przygody z nowym CF 520 ESP EFI

Post autor: tomash148 » pt 18 sie, 2017

Robsson pisze:O tym już wiele pisaliśmy.
Weź pod uwagę fakt, ze to są oleje motocyklowe, gdzie w motocyklach jeżdżą po 6-8-10 tyś km, są kręcone ponad 10 tyś obrotów.....
Także co co przebiegów i zmian serwisowych oleju w CF to jest śmiech na sali i golenie klienta.
Tu jedynie zwracać warto uwagę na czas. Raz na rok chyba dobrze zmienić wg mnie.
Tak też myślałem. Tylko co, pozbyć się gwarancji? Sam już nie wiem. Z drugiej strony wydawać po 600-700 PLN na serwis miesięcznie, to lekka paranoja.

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Przygody z nowym CF 520 ESP EFI

Post autor: robertmuszka » pt 18 sie, 2017

no to pomnożyć kwote za jeden przeglad razy ilosc miesiecy i wyjdzie Ci ile masz kasy na ewentualne wydatki, teraz pytanie, co może sie popsuć, jak robisz quada samemu i odpowiedz sobie co z gwarancją

tomash148
Posty: 23
Rejestracja: pt 07 lip, 2017
Quad:: CF 520 EFI

Re: Przygody z nowym CF 520 ESP EFI

Post autor: tomash148 » pt 18 sie, 2017

robertmuszka pisze:no to pomnożyć kwote za jeden przeglad razy ilosc miesiecy i wyjdzie Ci ile masz kasy na ewentualne wydatki, teraz pytanie, co może sie popsuć, jak robisz quada samemu i odpowiedz sobie co z gwarancją
Nie mam pojęcie i z całym szacunkiem, Ty pewnie również, co się może w takim chińczyku popsuć. Teraz się jeździ , ale zimą to wiesz, pewnie nawet nie połowę tego. I jeszcze jedno. Co ciekawe, na samym quadzie jest naklejka, na której napisane jest, że serwis przeprowadzamy co 310 mil, lub 500 km...
Ostatnio zmieniony pt 18 sie, 2017 przez tomash148, łącznie zmieniany 1 raz.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Przygody z nowym CF 520 ESP EFI

Post autor: Robsson » pt 18 sie, 2017

W tych nowszych na wtrysku to cholera wie. Stara poczciwa 500tka jest tak prosta, bez kompa że ja zrobiłem przegląd na 100km z odblokowaniem i jak dojechałem do 500km (kolejnego przeglądu) bez problemów stwierdziłem, że nie ma sensu i olałem. Np do 2000 km wydasz na serwis ze 2500 PLn co najmniej, a samemu robiąc wyjdzie Ci ze 500zł na oleje i filtry. To za 2000-2500 jak coś klęknie to zrobisz i najwyżej wyjdzie na jedno, a to raczej mało prawdopodobne do 2 tyś km w 500tce.
W Twojej nie wiem.
Sam musisz zdecydować.
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Przygody z nowym CF 520 ESP EFI

Post autor: oolsztyniak » sob 19 sie, 2017

520 zbyt nowe .
Jak sypnie się chociażby skrzynia to ciekawe skąd i ile trwa jej import
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

CF Kraków
Posty: 29
Rejestracja: śr 10 maja, 2017
Quad:: CF MOTO 520 L ESP EFI

Re: Przygody z nowym CF 520 ESP EFI

Post autor: CF Kraków » pn 21 sie, 2017

Też pisałem wcześniej w tym wątku co myślę o przeglądach i przychylam się do kolegów nie ma sensy tyle płacić - choć ja mam serwis w bardzo przyzwoitych pieniądzach i porządnie tam wszystko robią. Jeśli chodzi o olej to tak jak pisałem kierował bym się Mh a nie przebiegiem, bo jak piłujesz w błocie to km nie lecą ale Mh jak najbardziej i olej się zużywa a kilometry nabijasz tyle co nic więc na wygląd bym go oceniał i tak jak koledzy piszą minimum raz na rok przed zimą, żeby ze zużytym nie stał bo to nie najlepiej na silnik wpływa.

Awatar użytkownika
Visitor1230
Posty: 63
Rejestracja: ndz 23 lip, 2017
Quad:: Linhai 500 4x4

Re: Przygody z nowym CF 520 ESP EFI

Post autor: Visitor1230 » pn 21 sie, 2017

Z olejem to wszystko zalezy od uzytkowania. W warunkach lekkich czyli jazda typowo tyrystyczna raz na rok lub 5 k km. Spokojnie wystarczy. Oleje 4T to przewaznie mineraly czasami maja dodatek lepszej bazy. Ale sa pozbawione pewnych dodatkow przeciwzuzyciowych. W warunkach ciezkich takich jak upalanie, jazda na niedogrzaniu, duze zapylenie skrocilbym interwal dosc znacznie. Bo olej zaabsorbuje duzo syfu( niefiltrowalnego pylu), wody ( dlugie postoje), zostanie rozrzedzony paliwem ( wersja gaznikowa) albo zrobi sie z niego 15W30 ( upalanie) generujac smoly i laki w silniku. W ciezkich warunkach skrocilbym interwal do powiedzmy jakiegos tysiaca km.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Przygody z nowym CF 520 ESP EFI

Post autor: oolsztyniak » pn 21 sie, 2017

520tka ma licznik mth ?
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”