Problemy po zakupie g700 bardzo proszę o pomoc

Wasze doświadczenia i problemy z quadami Yamaha Grizzly 550/660/700
ODPOWIEDZ
adamzur93
Posty: 2
Rejestracja: sob 25 sie, 2018
Quad:: Yamaha Grizzly 700
Imię: Adam

Problemy po zakupie g700 bardzo proszę o pomoc

Post autor: adamzur93 » sob 25 sie, 2018

Witam jestem posiadaczem maszyny od tygodnia i zaobserwowałem kilka usterek które chciałbym usunąć.
Pierwszą z nich to wolna praca wentylatora u kolegi był problem że się nie włączał ale rozłożyliśmy go i po przeczyszczeniu szczotek elektronik powiedział że on jeszcze sporo popracuje a u mnie w środku całkowicie inaczej wygląda i musiałem poszukać jakiegoś zamiennika i są na aukcjach wentylatory za 100 zł i można wybrać ssący lub tłoczący, jaki powinienem zamontować?
Druga usterka to lekko przekręcona kierownica, ogólnie podczas jazdy nie odczuwam żeby go ściągało jeździ się dobrze lecz denerwuje delikatne przekręcenie kierownicy a ogólnie to moja pierwsza maszyna i przy zakupie był ze mną kolega który troszkę wcześniej kupił takiego samego i nie zauważyliśmy tej usterki.
Jest jeszcze kilka usterek ale te moim zdaniem są najważniejsze.
Proszę jeszcze o wytłumaczenie czy jeśli dostanę wentylator i zamontuje już chłodnię to czy w jakiś sposób się ją odpowietrza ? bo niestety nie mam o tym pojęcia i liczę na waszą pomoc.
Jak na razie poradziłem sobie z stabilizatorem na tylnej osi już nie ma luzu na tych gumach jeszcze tylko chciałbym wymienić łączniki ale to jak już te najważniejsze rzeczy zrobię.
Jeszcze chciałbym zapytać o hamulce ponieważ pan sprzedający powiedział że wymieniał kompletne hamulce ale caly czas piszczą jadąc i nie wiem czy może da się coś z tym zrobić ? rozebrać i może delikatnie klocki papierkiem ściernym przejechać ?
Proszę o wyrozumiałość bo jak wcześniej pisałem jestem nowym użytkownikiem takiego typu sprzętu i nie za bardzo mam jeszcze pojęcie co i jak.

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Problemy po zakupie g700 bardzo proszę o pomoc

Post autor: robertmuszka » sob 25 sie, 2018

wentylator za chłodnica ssacy
z ta kierownica to pewnie ktos zawalił strona w która zciąga teraz, wiec trzeba przywaic drugim kołem
układ chłodzenia sam sie odpowietrzy

adamzur93
Posty: 2
Rejestracja: sob 25 sie, 2018
Quad:: Yamaha Grizzly 700
Imię: Adam

Re: Problemy po zakupie g700 bardzo proszę o pomoc

Post autor: adamzur93 » sob 25 sie, 2018

No przywalić drugą stroną to mi trochę szkoda bo ja to kupiłem sobie taką maszynę żeby pojeździć po bezdrożach a raczej nie katować uderzając w drzewa itp, Widziałem nad wspomaganiem że jest łącznik tak jak by kolumny kierownicy z wspomaganiem i czytałem już gdzieś że odradzają niwelowanie tego na tym wieloklinie, prawda to czy może jednak rozkręcić i przestawić poprostu kierownice ? i jak to mniej więcej wykonać bo widziałem za licznikiem tak jak by łożysko kolumny czy coś w tym stylu

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Problemy po zakupie g700 bardzo proszę o pomoc

Post autor: robertmuszka » sob 25 sie, 2018

jesli sie przestawiło, to dlatego, że ktos delikatnie pyknoł kawałek wiekszej przeszkody i spłynelo to pykniecie na układ, jak chcesz to sie z tym baw, mogłes kupic nówke i wtedy zawsze mozesz powiedziec ze to Ty itp, a tak to jednak.... sprwdzone i najrzsadnejsze metody

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Problemy po zakupie g700 bardzo proszę o pomoc

Post autor: robertmuszka » sob 25 sie, 2018

A no tak zawsze możesz przestawiac, ale ktos juz przestawił bez razkrecania

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Problemy po zakupie g700 bardzo proszę o pomoc

Post autor: oolsztyniak » ndz 26 sie, 2018

No po prostu ekspert :lol: :lol: :lol:
robertmuszka pisze: z ta kierownica to pewnie ktos zawalił strona w która zciąga teraz, wiec trzeba przywaic drugim kołem
:oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sprawdź może zbieżność czy jest ok.
Ma wspomaganie? Który to rok?
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Problemy po zakupie g700 bardzo proszę o pomoc

Post autor: DKfan » śr 29 sie, 2018

Ja bym posprawdzał też czy drążki kierownicze są proste, czy kierownica jest prosta bo akurat w Grizzly jej kształt jest taki że przy rolce łatwo się gnie. A co do wentylatorów to odpuścił bym te za 100zł, do kupienia na aliexpressie po 17$, założyłem taki kiedyś do Outlandera i wytrzymał niestety 2 miesiące, są źle uszczelnione i błyskawicznie łapią wodę.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha Grizzly 550/660/700”