[Polaris Sportsman 800 Touring] Problem z przegrzewaniem się

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
Awatar użytkownika
Yokusti
Posty: 8
Rejestracja: pn 21 sie, 2017
Quad:: Polaris Sportsman 800 Touring
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Wrocław

[Polaris Sportsman 800 Touring] Problem z przegrzewaniem się

Post autor: Yokusti » pn 27 lis, 2017

Witam,

Pół roku temu kupiłem Polarisa Sportsmana 800 Touring i w zasadzie od samego początku mam problem z przegrzewaniem się qada.
Po zakupie i pierwszych jazdach zauważyłem, że podczas normalnej jazdy gdzie dochodzi chłodzenie powietrzem wszystko było ok, natomiast problem zaczął się pojawiać w momencie gdy na dłuższą chwilę zatrzymywałem się quadem - wtedy zaczynał się gotować i wyrzucać płyn przez wężyk ze zbiorniczka wyrównawczego.
Na początku zdiagnozowałem problem z wentylatorem, okazało się, że wiatrak w pewnym momencie blokował się, i nie osiągał pełnych obrotów po rozebraniu wentylatora okazało się, że silnik to śmietnik i postanowiłem zakupić nowy.
Po zakupieniu silnika, zamontowałem wentylator i okrzyknąłem sukces, wentylator się włączał i wchodził pięknie na obroty i zbijał temperaturę.
Dzisiaj niestety sukces padł. Przejechałem się temp. na zewnątrz 5 stopni pojeździłem asfaltem dość szybko po jedzie wjechałem do garażu i ZONK. Temat powrócił:(
Wjechałem do garażu zgasiłem silnik i słyszę zaczyna się lać płyn na podłogę.

Co dokładnie się działo:
1. Wjechałem do garażu
2. Wyłączyłem silnik
3. Po jakiś 20 sekundach słyszę leje się płyn pod quad-a
4. Przekręciłem stacyjkę aby wentylator się załączył i zbił temp.
5. Wyłączyłem stacyjkę znowu 10 sekund i zaczyna płyn wyrzucać przez wężyk ze zbiorniczka
6. Odpaliłem na chwile aby pompa zrobiła obieg, włączył się wentylator po 30 sek wyłączyłem i wszystko się uspokoiło.

Teraz co obstawiacie, termostat czy też uszczelka pod głowicą, a może korek chłodnicy?
Po wymianie wentylatora sprawdzałem czy gumowy wąż przy termostacie robi się gorący i robił się gorący...
Po podgazowaniu nie widzę aby pchało powietrze do zbiorniczka, wcześniej też tak robiłem i nie widziałem aby szło ciśnienie w zbiorniczek.
Dajcie proszę znać co sądzicie o tym i w jakiej kolejności powinienem co sprawdzać.

Dzięki pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mesel
V-ce Admin
Posty: 1179
Rejestracja: sob 17 lut, 2007
Quad:: Kymco MXU 500, SYM 200 TRUCK RUNNER, Piaggio X Evo 209
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Re: [Polaris Sportsman 800 Touring] Problem z przegrzewaniem

Post autor: mesel » pn 27 lis, 2017

Korek chłodnicy/zbiorniczka wyrównawczego, termostat. Od tego ja bym zaczął

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: [Polaris Sportsman 800 Touring] Problem z przegrzewaniem

Post autor: Ikar » wt 28 lis, 2017

I przy okazji sprawdzić drożność samej chłodnicy - często lubią się zalepiac...
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Yokusti
Posty: 8
Rejestracja: pn 21 sie, 2017
Quad:: Polaris Sportsman 800 Touring
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Polaris Sportsman 800 Touring] Problem z przegrzewaniem

Post autor: Yokusti » wt 28 lis, 2017

Witam,

Dzięki za odpowiedź.
Dzisiaj sprawdzę obydwa korki.
Mesel.
Odnośnie wyrównawczego po zakupie zauważyłem, że korek od zbiorniczka wyrównawczego posiadał przekręcony gwint w korku. Dodałem trochę taśmy silikonowej aby spasować połączenie i żeby można było dokręcić korek...hmm być może się poluzował dzisiaj sprawdzę. Sprawdzę również czy w tym korku posiadam uszczelkę wg. serwisówki powinna być.

Jeszcze jedno pytanie.
Czy w Polarisie Sportsman 800 po wyłączeniu zapłonu jeżeli silnik jest mocno nagrzany powinien chodzić jeszcze wentylator do zbicia temperatury czy tez po wyłączeniu zapłonu odcina wentylator?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: [Polaris Sportsman 800 Touring] Problem z przegrzewaniem

Post autor: DKfan » wt 28 lis, 2017

Jezeli chcesz sprawdzić czy nie puszcza spalin z głowicy do układu chlodzącego, są takie testery na allegro badajace obecność spalin w płynie chłodniczym.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: [Polaris Sportsman 800 Touring] Problem z przegrzewaniem

Post autor: oolsztyniak » wt 28 lis, 2017

Też bym zaczął od chłodnicy, może jest zabetonowana.
Nie wiem jak w pralce ale w kamanie lubi sobie pokręcić wiatrak jeszcze chwile po zgaszeniu
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Yokusti
Posty: 8
Rejestracja: pn 21 sie, 2017
Quad:: Polaris Sportsman 800 Touring
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Polaris Sportsman 800 Touring] Problem z przegrzewaniem

Post autor: Yokusti » wt 28 lis, 2017

Witam,

A więc tak...

Sprawdziłem, korek od zbiorniczka posiada uszczelkę był dociągnięty.
Natomiast sprawdziłem korek od chłodnicy i....posiada napis Motorad i parametr 0,9 chodzi zapewne o ciśnienie i takie również widzę na nowych korkach na aukcjach internetowych. Co do grzybka uszczelniającego na aukcjach widzę, że korki posiadają gumowa uszczelkę...natomiast mój korek nie posiada uszczelki tylko goły metalowy grzybek.
Prosiłbym o informację jak wygląda u Was sprawa u użytkowników Sportsmana 800 o sprawdzenie korka czy posiada również wartość 0,9 i czy posiada gumową uszczelkę na grzybku (zaworze).

Dzięki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Yokusti
Posty: 8
Rejestracja: pn 21 sie, 2017
Quad:: Polaris Sportsman 800 Touring
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Polaris Sportsman 800 Touring] Problem z przegrzewaniem

Post autor: Yokusti » wt 28 lis, 2017

Witam,

Mam już potwierdzone, uszczelka na korku musi być. W takim razie szukam nowego korka chłodnicy. Jeżeli ktoś by miał namiar na jakiś Polski sklep proszę o linka. Jak nie pozostaje Ebay.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: [Polaris Sportsman 800 Touring] Problem z przegrzewaniem

Post autor: oolsztyniak » śr 29 lis, 2017

Zadzwoń do Pingwin Legnica , może coś podpowie.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: [Polaris Sportsman 800 Touring] Problem z przegrzewaniem

Post autor: DKfan » śr 29 lis, 2017

To sa w większości przypadków typowe korki chłodnic motocyklowych, podejdź z tym korkiem do jakiegoś sklepu częściami motocyklowymi i spróbuj dobrać
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”