Problem z kymco mxer 150. Co robić

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kymco
kamilxdelo
Posty: 29
Rejestracja: wt 22 sty, 2013
Quad:: kymco mxer 150

Problem z kymco mxer 150. Co robić

Post autor: kamilxdelo » wt 22 sty, 2013

:I love KYMCO: Siemka Mam kilka pytań do mojego quada ...

1 - Mam problem z kostką napięcia która jest z przodu . Gdy ją poruszam dopiero mogę zapalić i dopiero wtedy dochodzi prąd do stacyjki ..

2 - Nie mogę ustabilizować zapłonu. Ciągle mi gaśnie jak go zapale po 2 s . Wszyscy mówią mi żebym podkręcić obroty . Ale gdy to zrobię to zawsze robię za duże i ciągle jak zmieniam biegi to wali mi i mogę zepsuć sprzęgło. Może jest inna przyczyna tego że nie mogę ich ustabilizować .

3 - Gdy go zapalę wali mi coś w przedniej części silnika.

4 - Po zgaszeniu silnika coś mi zaczyna też walić w silniku xD

5 - Przednie koła są krzywe tak - / \ Co to może być . ?? ..

Pomożenie mi ???? Z góry dziękuję . Pozdro

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z kymco mxer 150. Co robić

Post autor: Marines » wt 22 sty, 2013

1. Kostka zapewne zaśniedziała, pęknięty kabel, lub luźne wtyczki. Możesz kupić w sklepie elektronicznym za kilka groszy i wymienić, nic trudnego.
2. Przyczyn może być dużo - albo obroty na gaźniku, albo linka gazu, albo skład mieszanki, albo zabrudzony gaźnik, albo luz zaworowy. Mieszanke ustawiamy na 1,5 obrotu i sprawdź wtedy jak się zachowuje.
3. Tu też mnogość rzeczy - klepać mogą zawory (brak lub za duży luz, 0,05 ssący 0,1 wydechowy), rolki wariatora mogą być już wytarte i sobie brzęczą, silnik ma jakąś poważniejszą wadę typu luz na wale itp.
4. Jeśli jest to ciche stukanie z lewej strony to mogą to być rzeczywiście rolki wariatora, które przy zwalnianiu obrotów spadają i stukają o obudowę wario.
5. Do ustawienia na drążkach kierowniczych, koła powinny być lekko zbieżne \ /, bo rozjeżdżają się lekko jak jedziesz do przodu. Tak to najłatwiej wytłumaczyć. :]
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

kamilxdelo
Posty: 29
Rejestracja: wt 22 sty, 2013
Quad:: kymco mxer 150

Re: Problem z kymco mxer 150. Co robić

Post autor: kamilxdelo » śr 23 sty, 2013

A znasz może kogoś kto mógł by mi to wszystko zrobić ( KOSZALIN ) I ile by ta cała naprawa kosztowała .. Jeżeli więcej niz 1,200 zł to se kupie takiego drugiego na części i zmienię .. :/

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z kymco mxer 150. Co robić

Post autor: Marines » śr 23 sty, 2013

Nie mam pojęcia jaka może być cena, naprawami zajmuję się sam, to moje hobby w przerwach od informatyki. Wszystkie wyżej wymienione usterki są łatwe do usunięcia samemu, niewielkim kosztem i jeśli masz trochę samozaparcia to z naszą elektroniczną pomocą sam sobie poradzisz i zaoszczędzisz sporo gotówki.
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

kamilxdelo
Posty: 29
Rejestracja: wt 22 sty, 2013
Quad:: kymco mxer 150

Re: Problem z kymco mxer 150. Co robić

Post autor: kamilxdelo » śr 23 sty, 2013

Aha dzięki na pomoc .. Na pewno jeszcze będę o tym pisać.

Jeszcze jedno pytanie . Jeżeli mój amortyzator ma długość 23,5cm i założę np 25cm to możę się coś stać ??

Awatar użytkownika
wacoQ
Posty: 599
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Quad:: Przerwa techniczna :)
Imię: waco
Lokalizacja: WPI

Re: Problem z kymco mxer 150. Co robić

Post autor: wacoQ » czw 24 sty, 2013

Poszukaj jakiegos mechanika atv w okolicy na pewno pomoze a i ty sie wiele nauczysz

Nie ważne czym się śmiga, ale ważne ile to przynosi frajdy :ok:

●●●●●TRANS-SQUAD-TEAM●●●●●
●●●●●WWW.TRANS-SQUAD-TEAM.PL●●●●●

kamilxdelo
Posty: 29
Rejestracja: wt 22 sty, 2013
Quad:: kymco mxer 150

Re: Problem z kymco mxer 150. Co robić

Post autor: kamilxdelo » czw 24 sty, 2013

A może kupił bym jakiegoś kymco mxer 150 za 2000 zł i bym wzioł to co lepsze i poprzekładał , bo jak mam tak kupować bo miesiąc części za 200 zł to mi się za bardzo nie opłaca !

Co myślicie >?? :I love KYMCO: :I love KYMCO:

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z kymco mxer 150. Co robić

Post autor: Marines » czw 24 sty, 2013

Patrząc w ten sposób - sprzedaj to Kymco i kup coś innego. :) Nie ma sensu kupować na zapas, bo nie podwoisz wartości quada, a niepotrzebne rzeczy będą leżeć. Druga sprawa, że to co kupisz może być bardziej wyeksploatowane niż to co masz.
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

kamilxdelo
Posty: 29
Rejestracja: wt 22 sty, 2013
Quad:: kymco mxer 150

Re: Problem z kymco mxer 150. Co robić

Post autor: kamilxdelo » czw 24 sty, 2013

Co dobrego mogę kupić za 10 tysia ? :D ??

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z kymco mxer 150. Co robić

Post autor: Marines » pt 25 sty, 2013

Poczytaj dział na temat kupna quada, tam znajdziesz propozycje w tej cenie.
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kymco”