Potrzebna pomoc, problem z wymianą rozrządu KFX 400

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kawasaki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
badboy
Posty: 25
Rejestracja: pt 04 sty, 2013
Quad:: kawasaki kfx 400
Imię: Piotr
Lokalizacja: okolice Starogardu Gdańskiego

Potrzebna pomoc, problem z wymianą rozrządu KFX 400

Post autor: badboy » czw 21 mar, 2013

Witam kolegów.
Jak powyżej, mam problem z wymiana rozrządu w KFX 400 z 2005 roku a mianowicie nie mogę odkręcić nakrętki na klucz 26 która trzyma kosz sprzęgłowy, żeby dostać się do łańcuszka rozrządu, oczywiście odgiąłem podkładkę zabezpieczającą. Na YouTube jest filmik który pokazuje jak to zrobić, tylko tam poszło lekko a u mnie nie idzie a nie chcę przez siłę, bo boję się żeby czegoś nie urwać. Poza tym po zdemontowaniu kapy od sprzęgła na dole w resztkach oleju leżały jakieś dziwne stalowe kawałki, nie wiem skąd to jest czy coś się urwało, mają szerokość ok. 0,5cm, cztery z nich mają otworek o średnicy ok. 1-1,5mm, mają lekko łukowaty kształt i są dość mocno zmiażdżone. Od czego to może być?
Pozdrawiam i proszę o pomoc

https://picasaweb.google.com/1118320525 ... pKi6qJKNJA
Ostatnio zmieniony pt 22 mar, 2013 przez badboy, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Potrzebna pomoc, problem z wymianą rozrządu

Post autor: Marines » pt 22 mar, 2013

Linki do zdjęć nie działają
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

Awatar użytkownika
badboy
Posty: 25
Rejestracja: pt 04 sty, 2013
Quad:: kawasaki kfx 400
Imię: Piotr
Lokalizacja: okolice Starogardu Gdańskiego

Re: Potrzebna pomoc, problem z wymianą rozrządu

Post autor: badboy » pt 22 mar, 2013

Okey, w takim razie wrzucę zdjęcia do postu, te cztery kawałki w prawym górnym rogu zdjęcia mają otworki i których pisałem. Czy to nie są czasem pozostałości po pierścieniu tłokowym?
Załączniki
20130321804.jpg
20130321808.jpg

Awatar użytkownika
badboy
Posty: 25
Rejestracja: pt 04 sty, 2013
Quad:: kawasaki kfx 400
Imię: Piotr
Lokalizacja: okolice Starogardu Gdańskiego

Re: Potrzebna pomoc, problem z wymianą rozrządu KFX 400

Post autor: badboy » pt 22 mar, 2013

Zauważyłem pewne nieścisłości w położeniu wałków rozrządu a konkretniej: w okienku kontrolnym jest symbol "IT" czyli tłok jest w górnym martwym położeniu GMP (co widać na ostatnim zdjęciu), ale krzywki wałków rozrządu są skierowane w dół, tak jakby były obrócone o 180 stopni w stosunku do tego jak powinny być ustawione według Serwis Manuala, co z resztą widać na załączonych poniżej zdjęciach, czym to może być spowodowane i co z tym fantem zrobić? Ponadto jakiś pseudo-mechanik- idiota obspawał końcówkę napinacza, bo już się wysunął maxymalnie, żeby napiąć łańcuszek, mało tego gniazdo śruby w pokrywie magneta, tam gdzie się obraca wałem korbowym w celu ustawienia GMB jest obrobione i nie można jej odkręcić, no i ta nieszczęsna nakrętka od kosza sprzęgłowego, której nie mogę odkręcić. Co do tych kawałków metalu, które znalazłem w kapie sprzęgła, to przypuszczam, że to mogą być pozostałości po pierścieniach tłokowych, wyprowadźcie mnie z błedu jeśli się mylę.
Proszę o jakieś sensowne sugestie co z tym fantem zrobić
Pozdrawiam

https://picasaweb.google.com/1118320525 ... yJ2Om-6Vfg

Awatar użytkownika
badboy
Posty: 25
Rejestracja: pt 04 sty, 2013
Quad:: kawasaki kfx 400
Imię: Piotr
Lokalizacja: okolice Starogardu Gdańskiego

Re: Potrzebna pomoc, problem z wymianą rozrządu KFX 400

Post autor: badboy » sob 23 mar, 2013

Co jest panowie, nikt nie pomoże...? :bezradny:

Awatar użytkownika
badboy
Posty: 25
Rejestracja: pt 04 sty, 2013
Quad:: kawasaki kfx 400
Imię: Piotr
Lokalizacja: okolice Starogardu Gdańskiego

Re: Potrzebna pomoc, problem z wymianą rozrządu KFX 400

Post autor: badboy » sob 23 mar, 2013

Już do tego doszedłem, czemu wałki były w złej pozycji, obróciłem jeszcze raz wałem i już jest tak jak być powinno, co do nakrętki od magneta to nawierciłem dwa otworki (oczywiście nie przelotowo) i odkręciłem ją kluczem od szlifierki kątowej do tarcz.
Dorobiłem sobie taki klucz jak w serwis manualu i k...a wyłamałem jeden ząbek na koszu sprzęgła tam gdzie zakłada się przekładki od tarcz sprzęgłowych a nakrętka ani drgnie, ale to cholerstwo trzyma, będę musiał ten ubytek jakimś mocnym epoksydem uzupełnić, takim "płynnym metalem" .
Może ktoś z Was jednak ma jakiś pomysł jak tą nakrętkę od kosza odkręcić

kamilmori
Posty: 2
Rejestracja: pn 15 sie, 2016
Quad:: kawasaki kfx 400
Imię: Kamil

Re: Potrzebna pomoc, problem z wymianą rozrządu KFX 400

Post autor: kamilmori » pn 15 sie, 2016

Witam
Wymieniałem uszczelke pod głowicą w moim kfx i pogubiłem punkty w rozrządzie ma ktoś może serwisówke lub schemat jak ustawić rozrząd ? Z góry dziekuje za odpowiedz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kawasaki”